| ramona09 a întrebat:

Am o intrebare, prietenul meu crede ca nu mai sunt virgina, dar eu de fapt mai sunt virgina. Vreau sa ma dezvirginez singura, dar daca o fac cu degetul sau un obiect, atunci cand vom avea contact sexual isi va da seama de ceea ce am facut? Va rog ajutati-ma. :-s Urgent!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-si va da seama, dar esti sigura ca merita atata chin pentru un barbat? Eu nu cred. Te poti lovi, mutila, ramane cu sechele pe viata, potoleste-te. Poarta o discutie serioasa cu el, explica-i si daca nu intelege, despartiti-va si luati-o fiecare pe drumul lui. E o problema prea intima si prea delicata ca sa nu fii inteleasa si acceptata.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E tampit, clar!
Nu iti introduce nimic acolo!

mariana
| mariana a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai tu, daca este cazul sa faci ori nu sex, dar ce ne-ai spus ca vrei sa faci, este de fapt o automutilare si poate iesi rau din asta, chiar sa ramai cu probleme ginecologice o viata intreaga.
Daca este isteric (asa cum ai scris tu in precizarea pe care ai dat-o la intrebarea ta), atunci este bine sa te scapi de el, pentru ca-ti va face viata un infern.
Pentru un asemenea om, nu trebuie investite sentimente, este mult prea egoist si sigur nu tine la tine daca desconsidera spusele tale. Eu sa fiu in locul tau, i-as da imediat "papucii" si i-as explica ca el ca om, nu merita increderea si sentimentele mele.
Vei gasi un baiat care sa te iubeasca, sa te respecte si sa aiba incredere in tine, un asemenea baiat trebuie sa iubesti nu un pusti infantil care se iubeste doar pe el.
Tu trebuie sa fii mandra ca esti virgina, aceasta nu este o boala de care trebuie sa scapi cu orice pret, este o dovada ca esti "curata si trupeste si sufleteste" si sigur exista un moment in care iti vei da seama ca ceea ce vrei tu sa faci, este un gest disperat pentru un om care nu te merita.
Lasa viata sa-si urmeze cursul si pierderea virginitatii sa fie un moment fericit pentru tine si nu o traumatizare a corpului tau, fara nici o mativatie.
Maturizeaza-te si incearca sa iei hotarari bune, tinand seama de toate sfaturile ce ti s-au dat de catre userii TPU. Sa fii sanatoasa, sa fii iubita si sa ai langa tine oameni care te respecta si te pretuiesc asa cum esti tu.

| madagascar a răspuns:

O tampenie mai mare n-am auzit in viata mea.ai innebunit? da-l incolo de idiot

| marsy a răspuns:

este bine ca esti virgina, iar prietenul tau este un prost daca nu te crede!

| ßέßέ a răspuns:

NU fa prostia asta! chiar vrei sa iti amintesti ca primul' care te'o dezvirginat o fost degetu'/periuta de dinti/vibratoru'/coada de la matura? acum poate nu realizezi si ai fi in stare sa faci asta pentru ca il iubesti, dar mai tarziu iti va parea rau.

| yanny`s a răspuns:

De ce sa te dezvirginezi?raised eyebrows
mi se pare aiurea rau de tot, sincer... faci tu asta pentru un prost ca el?
scuze dar daca tinea la tine, te credeawinking
deci.; potoleste-te ca unul ca el nu merita:*

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Ce e rau in a fi virgina?
Nu face prostia cu degetul!

| validana a răspuns:

Uite ce e.Nu cred ca te pori dezvirgina cu degetul. Dar sa iti spun ceva.Mai bine vorbeste cu el si explica-i ca tu inca esti virgina.Mai bine spune-i adevarul de la inceput, decat sa afle el pe parcurs acest lucru. Daca te iubeste cu adevarat sigur te va intelege! Mult succes!

| puiuc a răspuns:

Sa nu faci prostia sa introfuci ceva acolo sa te zari sau sa faci ceva ca o sa iti strici viata, daca el nu te crede e... si daca vrei sa te dezvirginezi cauta pe cineva care te iubeste nu cu toti cretini care vor doar sa faca sex sau sa dezvirgineze pe cineva pentru ca nu au minte nu stiu la ce riscuri te expun si poate nici u din moment ce ai pus intrebarea sunt baiat nu face prostia sa o faci numai pentru ca asa vrea el sau stiu eu ce vrea nu gandeste la ce te expune lasa-l pe cel care te iubeste sa faca pasul asta o sa fie ceva placut in relatie mai ales ca te iubeste.Gandeste-te ca daca prinzi nesimtiti de astia nu merita sa iti strici viata pentru fanteziile lor.

| perla a răspuns:

De ce nu lasi ca natura sa-si urmeze cursul? nu va inteleg fetelor! nu-i o boala sa fii virgina ce naiba.bravo tie ai sa ai timp sa te ...si prietenul tau daca nu te vrea virgina sa mearga la ...ca sunt destule!

| Gangsta girl` ;x a răspuns:

Discuta cu el si spune-i adevarul.Probabil la primul contact sexual va fi mult m`ai mandru.Doar iti pierzi virginitatea cu elhappy. E ceva special.In nici un caz nu fa prostia cu degetu!

Grija de tine`:*

| YTwatchdog a răspuns:

Prezervativul si coada de maturawinking
poate te ajuta W00T!

| ramona09 explică:

Sigur nu-si va da seama?straight face il iubesc, ma iubeste, si nu vreau sa-l pierd.

| ramona09 explică:

Daaa, dar e foarte naspa la fazele astea, se enerveaza daca e mintit, nu suporta acest lucru, am mai avut o cearta pe tema asta, ca cica l-am mintit. da o fost neintentionat si o fost o porcarie, si tot o fost un scandal groaznicstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui ca esti virgina, unor baieti le place sa stii ca sunt primii din viata unei fete happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg problema. Tu esti de fapt hotarata sa te dezvirginezi si te intereseaza doar daca el o sa isi dea seama ca te-ai dezvirginat singura? Lol! Eu zic asa: ai doua optiuni ori de desparti de el ori te dezvirginezi cu el. In ambele variante e nevoie de discutii mature. Puteti merge la un ginecolog sa ii dovedesti ca esti virgina daca e atat de batut in cap incat sa creada ca ai vreun motiv sa il minti despre asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai ma?
Eu zic sa vb cu el. si daca te va intelege. perfect! inseamna ca te iubeste. daca nu... Du-ca-sa happy. Intr'o fata poti descoperii multe. Nu sexu e cel mai important!

| buzareli a răspuns:

Urasc virginele