| andreeaalina a întrebat:

am si eu o intrebare.am pus aceeasi intrebare si la sanatate.luna trecuta am facut sex neprotejat si as fi putut sa raman insarcinata. dar mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ. oare l-am facut prea devreme? iar luna asta mi-a venit menstruatia cu 3 zile mai devreme si e maronie si imi curge putina... ce o fi? voi ce parere aveti? va rog dati-mi un raspuns

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai facut testul din prima urina de dimineata dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, ai toate sansele sa fie concludent, dar ar trebui sa-l mai repeti, tot din prima urina de dimineata. Sangerarea asta poate fi o sangerare de implantare a sarcinii sau o dereglare hormonala.

| liviu42 a răspuns:

Sa nu mai joci cu riscul de a ramane insarcinata, asta este cea mai buna parere.

| Dennys1521 a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita
100%

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Erai virgina?, adica atunci ai avut primul contact sexual?; nu crec ca trebuie sa te alarmezi. testul nu l-ai facut prea devreme
nu stiu ce sa spun despre culoare, dar nu cred ca esti gravida.

| Madilyn a răspuns:

Nu sunt experta in chestiile astea, dar stiu ca daca ramai insarcinata, menstruatia nu iti vine deloc. In schimb, tu zici ca ti-a venit numai ca este mai ciudat decat datile precedente.
Nu cred ca e un motiv sa te sperii, dar ca sa fii sigura ca nu ai facut prea repede testul`...mai fa`l odata peste ceva timp. Ca sa vezi rezultatele.winking

| emima a răspuns:

Pai testul de sarcina iti arata daca esti sau nu dar dupa 2 3 saptamani de la actul sexual ar fi bine sa-l mai repeti o data

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Nu te speria. Daca partenerul tau nu a ejaculat in tine nu ai ramas.Dar ca sa fim 100% siguri mai fa-ti odata testul.Aduti aminte cand ai facut sex si numara din ziua aia 14 zile si in a 14-a zi fa-ti din nou testul.Eu momentan sunt doar 99, 9% sigura ca nu esti gravida.

| sweet_1875 a răspuns:

Eu nu cred ca ai ramas daca partenerul tau nu si-a dat drumul in tine Ce conteaza ca ai facut neprotejat Daca aveti grija nu se poate intampla nimic Dar totusi mai fara grija ar fi sa o faci protejat happy

| Scriiitoare a răspuns:

Nu ai ramas insarcinatahappy nu iti face grija...

| zoryanna a răspuns:

Mai fa-ti un test, pentru orice eventualitate... poti merge si la un cabinet de obstretica-ginecologie.
sper ca te-am ajutat

| lalabell a răspuns:

Un test de sarcina se face dupa 10 zile de la contact, daca a iesit negativ e ok, ala nu greseste niciodata. menstruatia e ok cum o descrii tu, pentru ca menstruatia e de fapt un sange murdar pe care corpul tau il elimina

| anonim2_2430 a răspuns:

Buna.nu vreau sa te sperii, dar menstruatia care vine peste sarcina este maronie si foarte putina
sper sa fie totul bine.

| andreeaalina explică:

Pai tocmai ca si-a dat drumu in in mine de vreo 5 ori ca am calculat eu gresit zilele in care nu pot ramane.si testul l.am facut cum am calculat eu ca as fi ramas la 7 zile.o s imi mai fac unul dar nu stiu daca sa astept sa mi se termine mentruatia asta sau pot sa il fac si asa?

| andreeaalina explică:

Va multumesc pentru raspunsuri o s fac un alt test sa vad ce o sa iasa