| eu88 a întrebat:

am si eu o intrebare.am terminat folia de pastilute si incepe pauza de 7 zile.as vrea ca de luna viitoare sa schimb anticonceptionalele. dupa aceste 7 zile as putea sa incep folia cu celelalte pastilute? trebuie sa ma protejez in prima saptamana? multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti schimba anticonceptionalele fara consult ginecologic in prealabil si fara indicatia medicului. Deci du-te neaparat la ginecolog si vei afla tot ce ai de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai medicul iti prescrie in functie de activitatea hormonala un alt tip de anticonceptionale, altfel se poate sa-ti deregleze ciclul sau daca ai plusuri estrogeni, se iti deregleze si tiroida, mergi la medic sau continua cu acelasi tratament daca a fost dat de ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Medicul specialist ginecolog poate să-ți schimbe pastiluțele și data când poți începe administrarea lor.
Mare grijă.
Pa, pa.