| andreeastoica61 a întrebat:

Buna,

Am si eu o intrebare... Daca o fata se masturbeaza mai este virgina?
Stiu ca pare prostesc dar am auzit atatea raspunsuri care se contraziceau si sunt confuza.
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Da, este virgina.
Esti virgina/a pana la primul contact sexual care implica partener.Indiferent daca mai ai sau nu himen la acel moment. Sunt femei care se nasc fara himen, sunt fete care fac sport si il rup...asta nu le face sa nu fie virgine daca nu au avut nici un raport sexual.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cum se masturbeaza. Daca isi excita numai clitorisul(daca stii ce este)nu se dezvirgineaza.Ai grija ce faci.

| Alcyon a răspuns:

N-ai cum sa te dezvirginezi singura. Ca sa te dezvirginezi, trebuie sa intretii relatii sexuale cu un baiat.

| djdani2010 a răspuns:

Bine inteles ca mai e.

| trixiiie a răspuns:

Virgin înseamnă să nu fi întreținut relații sexuale.
Dacă i se rupe himenul? Apăi dacă-și bagă mâinile în vagin poate să-l rupă din greșeală. Dacă stimulează clitorisul, nu.

Și masturbarea e recomandată pentru ca, pe viitor, fata să știe ce-i place.

| DeeaD1 a răspuns:

Pai daca acea fata doar isi freaca clitorisul atunci da, ramane virgina, dar daca isi introduce degetul in vagin atunci se dezvirgineaza pentru ca, dupa cum stii, daca bagi degetul crapa himenul. Himenul este o pojghita, o pielita care acopera partial vaginul. Daca degetul este introdus efectiv crapa. Sper ca te-am ajutat sa intelegi. Funda?