| Iuss234 a întrebat:

Buna! Am și eu o întrebare după ce as face sex cu iubita mea primul nr protejat și al doilea fără dar sa o scot la timp exista vreun risc?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista risc, pentru ca aveai deja sperma ramasa pe teava de la primul act sexual, care s-a scurs involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand ai reinceput a doua partida.
In cazul vostru, una din conditii a fost indeplinita, fiind necesar ca fata sa fie in perioada fertila, si sarcina se produce imediat.

De fapt, asta este greseala fatala pe care o fac toti incepatorii, sau cei care se zgarcesc sa cumpere 2 prezervative, dar vor 2 partide de sex si atunci lasa fata gravdia cu lichidul pre-ejaculator care de data asta are si sperma in el.

| Emilian65 a răspuns:

Da, exista risc sa ramana gravida daca este in perioada fertila.

| Crackman a răspuns:

Trebuie fix invers...
Studiază de ce anume este asa și nu cum faci tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu mai faci deloc sex cu ea și cauți alta cu care să faci fără prezervativ și să îți dai drumul în ea.

Iubitei tale îi spui că tu nu ești pămpălău să te culci cu ea cu prezervativ ca toți proștii.

| Iuss234 explică (pentru anonim_4396):

Doar am întrebat?‍♂️, nu am făcut deloc neprotejat pana acum

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Mariaa005 a răspuns:

Da, ori de cate ori ai folosi protecție, daca in lichidul preejaculator exista spermatozoizi activi (in condițiile astea exista), sunt sanse mari sa rămână însărcinată si mai grav daca nu scoți la timp penisul din vagin (in cazul in care iti dai drumul in vaginul ei ) si nu ia pastila de dupa, poti sa cumperi scutece.

Recomand anticoncepționale (prescrise de medic de preferat )daca nu vreti sa va protejați.

Sper ca te-am ajutat )