| Anonim1093 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. exista riscul ca atunci cand esti in timpul menstruatiei sa ramai insarcinata daca ai avut contact sexual si a ejaculat? dar la o zi dupa terminarea acesteia? astept raspuns.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da întotdeuna, metoda calendarului nu este 100 % sigură, iar miturile cum că pe ciclu nu poți rămâne sunt mit-uri... Prin urmare folosește prezervativul.

| Simplyy a răspuns:

Da! Exista risc sa ramai insarcinata oricand! Doar daca folosesti prezervativ nu ramai insarcinata, sau daca faceti sex, si nu ejaculeaza in tine. Funda?

| roxanna05 a răspuns:

Nu exista deoarece in timpul mesntruatiei tu ai zece zile din acelea 10 zile 5 ai menstruatie sau depinde e pana ce termini alea 10 zile el are voie sa ejaculeze tine pentru ca nu ramai insarcinata stiu asta sigur insa sa pui intotdeauna 9 zile in gandul tau pentru ca daca uiti cand ai se fac zece si ejaculeaza din nefericire in tine in a 11 ramai asa ca sa fi precauta... funda?

| foq a răspuns:

Sansele sunt intr-adevar mai mici dar nu inexistente.