| alexandra0234 a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare... Lichidul preejaculator contine spermatozoizi?

Răspuns Câştigător
| SasukeCS2 a răspuns:

Nu. Daca baiatul ejaculeaza ramane sperma pe "teava" si lichidul preejaculator o sa impinga sperma aia si asa poti ramane gravida. Deci dupa ce isi da drumul trebuie sa se pise si sa se spele bine daca vrea sa mai dea un numar.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate contine spermatozoizi DOAR daca este dupa o ejaculare (in urma unei masturbari sau a unei partide sexuale).

| CodrutElian1990 a răspuns:

Uneori da, alte ori nu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Degeaba i-ai dat funda: a spus un neadevar.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentru anastasia: Dupa care teorie medicala? Normal poate contine spermatozoizi si fara sa fi existat anterior ejaculare. Depinde de perioada de excitare si de nivelul la care a ajuns excitarea.

| OkBoomer56 a răspuns:

Logic. Nu contează dacă ai ejaculat înainte sau nu. Lichidul tot are spermatozoizi. Dacă fata nu ia anticoncepționale, nu te baza pe retragere. Lichidul preejaculator nu simți când iese!

| KingoSarpele a răspuns:

Normal ca, poate contine spermatozoizi activi.