| popescucarmen43 a întrebat:

Buna,am și eu o întrebare mai ciudată..eu și prietenul meu ne vom începe viața sexuală,Întrebarea este: dacă lui i se rupe ața de la cap,am auzit că sângerează și la băieți,el când mă va dezvirgina o săi curga sângele în interiorul meu? straight face Și apropo, chiar doare așa tare dezvirginarea?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sau o conditie aproape obligatorie ca intotdeauna dezvirginarea se se efectueze doar cu prezervativul montat pe penis. In cazul baietilor ruperea acelei ''ate'' adica a frenului se produce foarte rar iar in cazul in care totusi s-ar imtampla sa se rupa, sangele va ramane in prezervativ. Mai degraba este posibil ca sangerarea sa apara din cauza ruperii himenului dar si in acest caz sangele sescurge in exterior. Durerea din momentul dezvirginarii poate fi extrema de la atroce/insuportabila pana la suportabila insa totul depinde de mai multi factori cum ar fi grosimea penisului si largimea vaginului in acel moment fiindca acesta poate fi largit intr-o anumita masura in cazul in care s-a practicat de catre fata masturbarea intravaginala. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul se foloseste de fiecare data cand se practica dezvirginarea atat pentru a se preveni formarea unei sarcini nedorite cat si pentru a usura penetrarea vaginului extrem de stramt a oricarei fete virgine. De asemenea lubrifiantul cu care este tratat exteriorul prezervativului are un rol foarte important in reducerea durerii de dezvirginare resimtite de fata. Se apreciaza ca durerea din timpul dezvirginarii, resimtita se fete se reduce foarte mult la circa 1/3 sau chiar 1/4 fata de cea care se simte in cazul in care nu este folosit prezervativul. Folosirea prezervativului reprezinta un act de respect fata de durerea pricinuita chiar si in mod involuntar in momentul penetrarii vaginului. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu ar trebui, în mod normal să i se rupă nimic. E un mit urban aia cu „ruptul aței" = dezvirginare la băieți.
Și nu va curge nimic în tine dacă are prezervativ, așa cum ar trebui la orice act sexual, nu doar la dezvirginare.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu toate fetele sangereaza cand isi pierd virginitatea dar la unele e posibil sa apara cateva picaturi de sange cand himenul se rupe partial sau total. La baieti e putin probabil sa se produca o sangerare in timpul actului sexual.

Răspuns utilizator avertizat