| alexnoelannatamar a întrebat:

Buna am si eu o intrebarehappypoti ramane gravida daca alaptezi si binenteles ciclul inca nu mi-a venit? multumesc

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da, atata timp cat faci sex neprotejat. Prima menstruatie dupa sarcina este precedata, cu aproximativ 12-16 zile de o ovulatie. Nu stii cand va cadea acea ovulatie. Daca faci sex neprotejat in ziua ovulatiei, sau cu 3 zile inainte si dupa ovulatie, ramai insarcinata fara a avea nici macar o menstruatie dupa nastere.

Abh
| Abh a răspuns:

Poti ramane gravida linistit, cunosc multe femei care s-au pacalit asa si acum au 2 copii nascuti in acelasi an.

| yuli10 a răspuns:

Eu din cate am auzit, poti chiar mai usor decat in mod normal big grin

| elamit a răspuns:

Cu siguranta poti ramane insarcinata.

| vyo a răspuns:

Da poti ramane.

| ruxybelle a răspuns:

Nu

| veronyka a răspuns:

Nu, doar dacă alăptezi dar ai ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata.