| ella_3390 a întrebat:

Am si eu o mica/mare problema. Acum 4 ani am stat cu un baiat, primul meu iubit, am fost 5 luni impreuna, dupa care ne-am despartit, pana acum ne-am vazut mai mereu dar nu ne vorbeam, acum cateva zile, el m-a sunat si a zis sa ne intalnim, eu am accepta, ne-am intalnit, am vorbit, a fost ok, am ajuns si la partea cu saruturilehappy, ne-am mai intalnit de doua ori, el se poarta cu mine ca si cum am fi impreuna, dar eu nu stiu ce sa fac, sa ma impac cu el sau nu, l-am iubit enorm si mai tin si acum la el, pe de o parte imi doresc sa ma impac cu el, pe de alta parte...nu prea as vrea, nu stiu de ce nu pot lua o decizie. un sfat va rog daca se poate. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, 4 ani e o perioada lunga de timp si sigur s-au schimbat multe in acest timp, poate s-a schimbat si s-a maturizat si el, cine stie... daca inca mai tii la el atunci de ce sa nu incerci sa ai o relatie cu el? Nu cred ca ai nimic de pierdut daca incerci sa ai o relatie cu el si poate va veti intelege bine si nu se stie ce se poate intampla
Fa cum doresti, asculta-ti inima, daca il iubesti nu rata ocazia, ma gandesc ca si el tine la tine sau cel putin simte ceva pentru tine din moment ce se comporta asa, inseamna ca vrea sa fie cu tine sau crede ca e. ia decizia care crezi ca e cea mai potrivita; eu una as accepta sa vad cum merge treaba, daca ne intelegem ramanem impreuna, daca nu fiecare sa isi ada de treaba, bafta!

2 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

Ai doar o viata.si aia scurta, nu rata ceva daca iti place, sau pe cineva daca il iubesti.Traieste clipa, fara sa te gandesti la altceva!

| yanny`s a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa aveti o discutie si sa vezi cum s-a schimbat el, daca mai e tipul de alta data si apoi poti lua o decizie