| ratuscaurata a întrebat:

Nu ii mai inteleg pe baieti si de aceea apelez la voi, as dori sa va spun o mica parte din povestea mea si sa ma ajutati cu un sfat ceva, orice nu stiu ceva sa ies din starea asta urata in care ma aflu acum.
In urma cu 2 zile m-am intalnit cu fostul meu prieten de care m-am despartit acum 2 ani de atunci noi nu am mai vorbit deloc pentru ca ne-am despartit intr-un mod urat. Acum doi ani cand l-am cunoscut si am inceput sa vorbim si sa iesim in calitate de iubiti tipul era deja cu o fata de 2 ani, dar pe care a mai inselat-o de cateva ori pana sa o insele cu mine...cand am aflat ca are iubita, adica dupa 2 luni de relatie m-am despartit de el si i-am spus si iubitei lui ce fusese intre mine si el si am avertizat-o sa fie mai atenta pe viitor, lucrurile s-au inrautatit pentru ca tipa s-a certat cu el iar el m-a sunat si ne-am certat urat si ne-am spus cuvinte urate.Nu am mai vorbit doi ani, iar acum o luna m-a sunat iar sa vad ce fac etc.stiam ca inca mai e cu tipa aia...mi-a propus de mai multe ori sa ma int. cu el dar nu prea am putut sa ne vedem pentru ca nu se nimerea sa fim amandoi in localitate in acelasi timp. Acum 2 zile ne-am intalnit, eram hotarata sa ne intalnim in calitate de amici si nimic mai mult dar mai greu de facut acest lucru...ne-am mai si sarutat desi nu ar fi trebuit sa facem asta si i-am spus si lui acest lucru pentru ca mi se parea ca as fii o panarama ca ii iau iubitul altei fete si nici pentru ea nu ar fi fost corect. nu stiu ce sa fac si nici cum sa reactionez.Tin enorm de mult la el, mai mult de atat uneori ajung sa cred ca il iubesc desi nu s-au intamplat f multe intre noi. el o iubeste pe tipa sau cel putin asa cred eu dar o inseala mereu.voi ce credeti st de 4 ani impreuna o sa ramana impreuna? ar fi OK daca m-as mai intalni cu?

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Nu ar trebui să te intereseze de cum o să te considere ceilalți. Este clar că ții la el și îl placi mult. Totuși, cel mai bine ar fi să îl întrebi pe el ce vrea. Dacă vrea să rămână cu tine sau cu ea. Dacă te alege pe tine, trebuie să se despartă de actuala, iar dacă o alege pe ea spune-i să nu te mai caute. Nu trebuie să fii doar o jucărie, doar o fată cu care se întâlnește când are chef. Ori tu, ori ea! Trebuie să aleagă. Am fost în situația asta. Cel mai bine ar fi să îi spui ce simți pentru el și să îl întrebi el ce simte exact pentru tine. Sper că te-am ajutat și caută-mă dacă mai ai nevoie de vreun sfat. sad

| ratuscaurata explică (pentru Glamour612):

Iti multumesc din suflet pentru raspuns...azi dimineata m-a sunat iar sa ma intrebe ce fac si cand ajung iar in localitate ca vrea sa ma vada. Nu il mai inteleg deloc

3 răspunsuri:
| xXxRadu a răspuns:

Wow...4 ani e mult timp si in acesti 4 ani luni el o fi schimbat peste 40 de fete. Poate ca acea fata cu care este impreuna de 4 ani este doar o acoperire, cand are ceva mai bun pe ea o da laoparte iar cand se termina cei mai dulce revine la ea..Este ca si un mare dute-vino.Totusi nu ar trebui sa te lasi asa de usor recucerita de el.Cine stie cat o sa dureze relatia ta cu el si nu cred ca vrei sa fii si tu un du-te-vino. Eu ITI RECOMAND sa nu te mai gandesti la el.Cine stie cat de lunga e lista lui de fete? Si cat de mult mai vrea so mareasca? Asa ca daca nu vrei sa ai inima franta si sa o frangi si pe e bietei fete cu care este el de 4 ani iti recomand sa o frangi pe al lui. Sa vada si el cum e si sa se trezeasca la realilate dar un astfel de baiat nu merita deloc sa te zbati pentru el.Nu uita este doar o alta parere...:d Succes in dragoste! :*

| estonia a răspuns:

Pai eu zic sa facicum sti tu mai bine dar... uite cum as proceda eu : ar trebui pur si simplu sa il intrebi pe el cu care vrea sa fie dar acum intrebarea este dacca te inseala si pe tine si pe tipa cu care e de 4 ani impreuna.