| PINKPERX2 a întrebat:

la inceputul anului am cunoscut o fata care am stat 4 luni impreuna, apoi ne-am despartit... nu am mai vorbit cam de o luna cu ea si doresc sa ma impac cu ea, cum as putea sa fac... ce sfaturi imi dati? happy

5 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Inseamna ca acesta domnisoara ti-a cam intrat in camarutele inimii tale! Pai, dupa parerea mea, primul lucru este sa reiei convorbirea cu dumneaiei! am observat cam dupa cum comunicarea cu cineva aduce apropierea cu respectiva persoana, tot asa lipsa de comunicare aduce racire treptata, chiar daca inainte de intreruperea comunicarii, persoanele erau in relatii f bune. Reiei comunicarea cu ea si ii dai de inteles ca vrei sa revina din nou in viata ta. Bineinteles dorinta aceasta a ta de impacare sa fie facuta intr-un cadru potrivit si dupa " preludiu " de comunicare! totul este sa vorbesti cu ea! acesta este modul cel mai natural si eficient si de reapropiere cu ea si mai ales de a incerca sa o recuceresti ( spune-i si tu ca o scoti mai mult la suc si la concerte, daca va mari salariile base). Si depinde de ea daca va dori sa revina in viata ta! bineinteles problemele care au dus la ruptura dintre voi trebuiesc discutate si gasite solutii sau compromisuri! succes robert!

| neutrino a răspuns:

Adica, cand ai nevoie, hop la ea! Chiar atat de bleaga sa fie?

| AlinaPristavu19 a răspuns:

Sa o ei usurel. Incepe prin a vorbi cu ea (fa i complimente, fa aluzii la ceea ce simti pentru ea ) apoi intreab o daca ei nu este dor de ceea ce ati fost odata. dar am si eu o intrebare cine a venit cu propunerea despartirii?

| marius101101 a răspuns:

Cred ca el