| janynn a întrebat:

am si eu o nelamurire va rog. ce sanse sunt sa ramai insarcinata daca totul s`a terminat inainte de a ejacula?!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu (daca a avut loc penetrare fara prezervativ, indiferent cat de scurta).

7 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Undeva intre 3 si 10 % depinde de fertilitatea ta.
Mai poti ramane insarcinata si daca faci sex in timpul menstruatiei.
Si daca te-ai gandi sa folosesti un prezervativ ai fi protejata nu numai de o sarcina nedorita dar si de contactarea unei boli cu transmitere sexuala.

| EuCuTine a răspuns:

Pai daca s-a terminat totul inainte de a ejacula nu ai cum sa ramana. Dar daca nu erai protejati si din greseala doar un pic a scapat atunci sunt sanse destul de mari sa ramana pentru ca aia mici se misca foarte repede.

| Savy a răspuns:

Aceleasi sanse pe care le ai ca neuronii inactivi sa se trezeasca

| 1micdamare a răspuns:

Tu ai nelamurirea asta dupa ce ti-ai tras-o?
naspa!

| janynn explică:

Pai totul s`a terminat f repede, nu am mai continuat desi nu a ejaculat!

| DoarImpreuna a răspuns:

Sanse de a ramane insarcinata sunt. De multe ori secretia penisului pentru lubrefiers contine spermatozoizi. Deci probabilitatea ca sa ramai insarcinata nu e 0. Ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timpul unui act sexual pot iesi picaturi pe care nici el nu le simte asa ca sansele sunt foarte mari.