| bmf a întrebat:

Ce sanse sunt sa ramai insarcinata la o zi sau doua dupa ce s-a terminat de menstruatie a trecut?

1 răspuns:
| LoveMuffin543 a răspuns:

Nu sunt sanse (prea mari). Poate de 1%. Dupa ce menstruatie s-a incheiat, adica corpul tau a eliminat toata "membrana" care ar fi trebuit sa gazduiasca un copil, incepe formarea alteia. Un spermatozoid are conditii mai bune pentru fecundare la jumatatea lunii, cand "membrana" este formata si il asteapta.
Oricum, ca sa fii mai sigura, i-ati un test de sarcina de la farmacie. Costa intre 5 si 10 lei.