| papushablonda a întrebat:

Am si eu o poveste de dragoste, este cam lunga dar o voi prescurta si am nevoie de sfaturile voastre cat mai sincere. Sunt cu un baiat de 1 an, avem o poveste de dragoste superba, mia demonstrat ca ma iubeste enorm, si eu pe el la fel.Eu am 14 ani si el aproape 20 sad sa nu va gandditit ca ne-am culcat impreuna pentru ca nu am degand, si ma bucur ca ma intelege) Problema mea personala este fosta lui prietena, care ttot timpul unde suntem noi trebuie sa fie si ea, mereu ne apare in drum, posteaza pe facebook tot felul de stari, cum ca il iubeste, cum ca il asteapta, etc Eu sunt sigura ca el nu are nimic cu ea, pentru ca tot timpul il verific.Problema este ca din cauza ei eu vreau sa ma despart de prietenul meu pentru ca nu mai suport parca am tot timpul o umbra cu mine. El nu vrea si face tot posibilul sa fim impreuna, sa ma impace, dar eu parca nu mai pot.VA CER SFATURILE VOASTRE pentru ca eu nu am experienta la varsta mea. Ce sa fac, cum pot s-o ignor, cum pot sa fac sa nu mai avem nici o treaba cu ea? Va multumesc pentru cel mai bun sfat dau Funda

Răspuns Câştigător
| Alexandra_6680 a răspuns:

Parerea mea este sa vorbesti cu iubitul tau, sa ii spui ce te deranjeaza si poti chiar sa ii ceri sa vorbeasca cu fosta ca sa inceteze cu prostiile pe care le face si sa va lase in pace.
In niciun caz sa nu te duci tu sa vorbesti cu ea.
Eu am 18 ani si stau de 3 ani cu iubitul meu [are 24 de ani] si daca doamne fereste ma despart de el si vine o pustiulica la mine sa imi spuna ce sa fac, eu una o pocnesc.
Discuta cu iubitul tau nu cu tipa respectiva, pentru ca nu o sa iasa deloc bine. El trebuie sa rezolve problema asta.
Bye:* sa aveti incredere unul in celalalt altfel nu o sa rezolvati nimic. :* ai grija de tine

6 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Auzi. iubeste la 14 ani sua chiar 13... voi aveti Hormonii suprasolicitati fetelor... =D in loc sa va vedeti de treaba va arde de dragiste.
papushablonda@ iar cu verificatu daca el vrea sa te insele te inseala si cu tine de mana nu mai fii asa sigur ca el este un ingeras... sper sa ai dreptate dar ma indoiesc de treaba asta.
Succes la Scoala ca e timp si de Dragoste =D

| Pustoaicka50 a răspuns:

Eu am 13 ani si am o relaatia cu un baiat de 21 de ani si vorba ta sa nu se inteleaga ca... niciodata mai bine vorbesti fata in fata cu fosta prietena si ii spui frumos pe un ton ironic : " Iti zic frumos de data asta baiatu e al meu lasa-l pentru ca s-ar putea ca data viitoare sa nu te mai las eu pe tine " fara injuraturi si din astea simplu scurt si la obiect eu asa as proceda nu dau drumu la ceva ce ador nuh? PWP sper ca ti-am fost de ajutor

| KanekKi a răspuns:

Uite fata eu sunt baiat stii ce as face in ocul tau? fii atenta te intalnesti undeva cu el... Vreau sa iti spun ceva... Vreau sa ma despart de tine si ai spui din ce cauza si gata ti-am fost de ajutor sper

| Amy978 a răspuns:

Buna. Am si eu aceeasi problema a ta.
Am 14 ani si stau cu un baiat de 20.
Prietena lui ceea mai buna il cauta mereu.
Si cand suntem impreuna se opresc sa vorbeasca cu. (ore intregi).
Si eu am vrut sa ma despart de el pentru chestia asta dar dupa, cand nu am putut sa ma mai abtin, i.am spus tot ceea ce ma deranja.
Mi.a explicat ca daca vroia sa stea cu ea acum noi nu am fi impreuna. Si ca daca ma deranjeaza faptul ca mereu se opresc la vorba o sa se schimbe.
Incearca sa faci ceea ce am facut si eu. happy
Ai sa vezi ca daca tine la tine o sa faca in asa fel ca lucrurile sa se schimbe.
Sper ca ti.am fost de ajutor. :*

| CORNELIA43 a răspuns:

Vb cu prietenul tau si spune-i ca nu mai suporti ca ori o face sa nu mai faca asta ori nu mai sunteti impreuna

| papushablonda explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi :*