| iuliana12345678910 a întrebat:

Am si eu o povestioara. si as vrea un sfat sau cevahappy
Deci am 13 ani jumate si anul' trecut ma plimbam pe hol(voiam sa ies in curtea scolii) cu prietena mea cea mai buna. Si coboara un baiat(dragut) cu amicii lui, unu din prietenii lui stiga dupa mine(fata, fata) eu m-am intors. si l-am intrebat ce este? si mi-a spus ca baiatu' (cel care il consideram eu dragut) ma place, eu am crezut ca era o gluma ieftina(stiti cum sunt unii. ca mai fac glume si de genu). M-am uitat la el sa vad ce fata a facut, si se uita la mine si zambea. apoi am iesit afara. si tot anul' trecut, mergeam pe holul scolii si m-am luat la cearta ca unu din prietenii lui(era si el de fata) si se uita cand la mine cand la prietenu' luilaughing) da nu zicea nimic, pur si simplu tacea, zambea si se uita de la unu la altu.laughing
Acum in ziua de azi mereu cand trecem unu pe langa altu' ne privim. deseori direct in ochi. da nu ne spunem nimiclaughing
Faza e ca mi se pare simpatic. Da' eu nu am facut nimic cu el, deoarece il mai simpatizeaza inca o fata(o prietena ffff buna) si chiar nu vreau sa o fac sa sufere. pentru ca este mereu langa mine si ma ajuta oricand. am nevoie.
Da nu stiu ce sa fac. credeti ca baiatul acela ma mai place? saua mai bine zis: credeti ca ce a zis prietenu lui cum ca ma place a fost real sau doar bataie de joc?
Multumesc anticipat!:*

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Asteapta sa faca el primul pas, iar cu prietena atat timp cat nu sunt impreuna nu vad ce motiv ar avea sa se supere.Bafta!

| ciotori a răspuns:

Asculta-ti inima, vorbiti deschis, nu poti sa treci peste ce iti dicteaza inima

| Monstrulet333 a răspuns:

Asculta-ti inima :* Vorbeste deschis cu prietena ta... Daca si tu il placi pe el fa bine si intreaba-l ...Nu astepta sa iti spuna :"Buna! Stii..Anul trecut imi placea de tine si imi place si acum.Tie iti place de mine?" pentru ca nu prea se intampla..Deseori baietii sunt mai timizi decat noi asa ca trebuie sa luam atitudine si sa-i intrebam noi! puppy dog eyes