| pysi a întrebat:

am si eu o problema la care sper sa primesc cateva sfaturi folositoare. Sunt cu un baiat de 4 ani. Avem raporturi sexuale destul de rar dar si atunci nu sunt satisfacuta. El imi spune ca e vina mea. Oare asta are vreo legatura cu faptul ca intotdeauna incepe totul pe neprins de veste, poate sa fie asta cauza?
Trebuie sa fii intr-un fel pregatita pentruu toata asta?
Cum sa fac sa ma excit mai repede? Nu simt nicio placere, dar ma prefac ca e super, oare asta il face pe el sa ejaculeze inainte de timp? vreau o noapte mai tare ca nicioadata, dar cum sa simt asta? El mi-a spus sa-i spun ce-i lipseste, dar eu nu gasesc motivul! Fetelor voua cum vi se intimpla sa o faceti si sa va simtiti bine in pielea voastra?)stiu ca ceea ce simt eu nu e dragoste si nimic nu-mi pare deosebit.

Intotdeauna raman nemultumita de El... dar il vreau tot mai mult. Care poate fi cauza? oare eu sunt vinovata? mersi anticipat

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai ar trebui sa ai o discutie cu el, sa fi sincera, sa spui oful... daca nu merge, impreuna puteti face ceva sa fiti amandoi satisfacuti si fericiti, asa nu merge o relatie, daca dati vina unul pe altul, poate ca nu e vina ta pentru ceea ce se intampla. Fa ceea ce simti, daca crezi ca chiar nu mai functioneaza, atunci poate e mai bine sa renunti la relatie, oricum nu uita ca nu totul se bazeaza pe sex, dar totusi conteaza, sa te simti si tu iubita, satisfacuta, implinita!

| JeSa a răspuns:

Buna!, e vb. de nepotrivire la pat!, Potrivirea sexuală este o cheie a satisfacţiei de cupluuu!, Ceea ce este mai puţin evident este că potrivirea nu este dată, nu există oameni făcuţi unul pentru altul, ci se dobândeşte prin cunoaşterea celuilalt!, Exact ceea ce nu se întâmplă în prima etapă a unei pasiuni amoroase, începută cu un contact sexual, între doi străini între care există dorinţa!, Nepotrivirea la pat apare atunci când bagajul cu care aţi venit în relaţie alungă arma sexualităţii, adică seducţiaaa!, Pa, pa!

| yami a răspuns:

Pai ce sa spuna, normal ca da vina pe tinehappy...atunci nu mai juca teatru si spune-i exact ce vrei sa-ti faca si ce nu. sa vedem, pe cine mai da vina?

| IQOnly a răspuns:

Daca tu nu te simti bine in pat mai bine spune-i chestia asta in fata! Daca ascunzi lucrul acesta relatia s-ar putea complica.

| adeana a răspuns:

Este intr-o mica masura si vina ta, pentru ca nu ai fost sincera cu el de la inceput. Daca tu te-ai prefacut de fiecare data sau de cele mai multe ori, e normal sa fi ajuns in situatia asta. Dar este si vina lui ca nu s-a straduit mai mult.
O solutie ar fi sa te descoperi tu. e important sa te cunosti, sa stii ce iti place si apoi sa-i arati si lui ce-ti place. Daca baiatu asta merita atentia ta, atunci stati de vorba despre problema asta. Este cale de rezolvare, dar trebuie sa fiti perseverenti si sa inteleaga si el ca trebuie sa faca mai mult decat a facut pana acum.
Incercati diferite alimente cu efecte afrodisiace pentru tine, este important ca libidoul tau sa fie extrem de crescut. Cautati pozitii noi, locuri noi in casa, uitati-va la filme (incepeti cu unele mai usurelehappy ) si eventual niste jucarii. Oamenilor le este rusine sa vorbeasca despre partea asta a relatiei lor si e mare pacat. Multe relatii se strica asa.
Ceva simti pentru el, daca sunteti de 4 ani impreuna. altfel nu stateati impreuna. Dupa atata vreme, intervine rutina si de asta ar fi bine fie sa mergeti intr-un loc nou - o mini vacanta numai voi doi si sa va straduiti sa faceti ceva deosebit - o baie aromata, un masaj, lumanari, un vin bun. pot duce la alta varianta a relatiei voastre.
Prietenul tau trebuie sa prelungeasca preludiul la maxim. unele fete se excita mai greu. s-ar putea sa merite asteptarea lui. Sper doar sa aiba rabdare si sa fie scopul intalnirii - satisfacerea ta.
Aruncarea vinovatiei pe vreunul dintre voi nu este ok, deci uitati de asta. Arata-i ce iti place, unde iti place sa fii atinsa si n-o sa-i para rau. Si sigur nici tie happy

| unavailiable93 a răspuns:

Daca tu nu ai orgasm decat mai tarziu ar trebui ca el sa prelungeasca momentul deci trebuie sa exerseze laughing. Intotdeauna baiatul ar trebui sa detina controlul situatiei si intotdeauna trebuie sa fie stapan pe timp. Asta depinde si de experienta sexuala.

| cristibossu27 a răspuns:

Mi-e frica sa nu fi rigida. dar incearca sa il pui sa-ti faca mai antai un sex oral si ai sa simti diferenta garantat. el cred ca se grabeste nu face preludiu. iar tu nu cred ca e o solutie sa simulezi placerea. explica-i ce are de facut si o sa mearga totul bine.asigurate ca vrea sa ati faca sex oral si ati garantez ca o sa fie ok.pa

| any_1988 a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu el sa-i zici ce nu-ti place si cum ai vrea sa fie si ce sa faca.Normal ca da vina pe tine ca doar are orgoliul de mascul.Nu mai juca teatru ca e in defavoarea ta.Asa ca vorbiti deschis despre asta ca sa vezi daca o sa se schimbe ceva in bine.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El zice ca e vina ta ca sa se scuze pe elhappy. Mie nu mi s-a intamplat nicioat sa n-am...incerca sa te concentrezi mai bine, si nu te mai gandi la el...gandeste-te la tine si spune-i ce iti place, ce nu-ti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca esti numai tu vinovata, poate este si el obosit, poate santetiamandoi stresati, sau inca nu santeti pe aceeasi cheie.mai incercati si o sa fie bine.Va asigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un prost, nu stie sa o faca (adica sa te satisfaca) tu esti buna da el e un... prost incepe repede si termina prost si pentru tine si pentru el, mai ales pentru tine ca vrei mai mult, si pentru el ca a terminat prea repede. e vina lui ca nu stie sa o faca nu-ti fa probleme mai cauta si altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca da vina pe tine, caci el e orgolios.Totusi cred ca ar fi mai bine sa ii spui tot ce simti. Voi doi nu va potriviti in pat si intre voi nu exista potrivire sexuala care este foarte importanta.Ar trebuii sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui ca nu esti satisfacuta.

| nimeni_5555 a răspuns:

Stai calma el e de vina...nu stie ''meserie'' sau nu are cu ce.Asta e parerea mea. Tu esti absolvita de orice vina.

| beatrice90 a răspuns:

Incearca sa te gandesti doar la ceea ce faci nu si la alceva, fi tu insuti si daca vrei sa obtii ceva o sa obtii cu siguranta, succes

| maryana_3784 a răspuns:

Deci sa-ti spun sincer la mine cam aproximativ tot aceiasi situatie. Dar nu trebuie sa disperi ca nu e al tau, ca nu-i al tau.La inceput trebuie sal intrebi asa ca pe persoana ta cea mai iubita si cea mai apropiata intim sa-l intrebi ce-i place cind faceti dragoste si ce nu.cum ar vrea sa fii tu in acele clipe cind faceti dragoste.si apoi sa-i spui tu sincer si clar ce anume nu-ti place cind faceti dragoste si si ce nu-ti place.Prietenul meu imi spune ca ma iubeste foarte mult si repede se exicita si ejaculeaza, poate la tine etot aceiasi situatie.Si te-as sfatui sa nu treceti prea repede la (ca sa nu mai inconjor) sex dar sa-i spui ca ai vrea sa fii mingiiata si sarutata apoi asta o faci cu mai mare placere.