| anonimxenotome a întrebat:

Buna. Am un ciclu menstrual nu prea regulat. In luna iulie am avut mai multe contacte sexuale neprotejate insa fara ejacualre in interior. Am avut menstruatie pe 11 iulie pana pe 15 si pe 11 august pana pe 16. Acum pe aplicație imi arata 6 zile intarziere. Pe la începutul lunii septembrie am avut foarte mult mucus vaginal eliminat si m-am gandit ca ar putea fi ovulatia. De 4 zile am început sa am sanii sensibili si sa ma doara si uneori dureri abdominale plus dureri de spate. Am mai luat si in greutate cam 4 kg din iulie pana cum din cauza programului dat peste cap. Sunt sanse sa fiu însărcinată?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand trebuei sa te lamuresc ca NU exista ciclul "nu prea regulat"!
Exista ciclu - regulat - care se succede fix la acelasi numar de zile in fiecare luna si ciclu- neregulat- care vine cand are el chef.
In cazul tau, este vorba de un ciclu de tip NEREGULAT unde nici o aplicatie de pe fata pamantului nu-ti poate calcuala nimic, d eoarece hormonii tai sunt cei care decid cand vine urmatorul ciclu si ovulatie.
Arunca te rog acea aplicatie, care mai tare te incurca, fiindca este total inutil in cazul tau!
Foloseste prezervativul la aboslut toate partidele de sex, fiindca NIMENI nu-ti poate confirma data ovulatiei si nici cand esti in perioada fertila.
Cat priveste daca esti sau nu insarcinata, fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Butterfly3008 a răspuns:

Buna! Dacă ti a venit menstruația, înseamnă că nu ești însărcinată. Simptomele tale sunt simptome premenstruale. O sa îți vina în câteva zile. Stai calma. Dar pe viitor protejați va