| Biancasata a întrebat:

Buna am un lichid alb galbui exista vreo sansa sa fii rămas gravida? Astazi trebuie sa îmi vina și menstruația nu mă simt rău sau ceva

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile de secretii vaginale se produc pe intreaga perioada a ciclului menstrual. Cu exceptia mucusului cervical fertil care este produs de catre cervix/col in perioada celor 5-6 zile ale perioadei fertile, restul secretiilor vaginale Nu au absolut nicio legatura si nici NU reprezinta un indiciu privind o eventuala sarcina. In cazul anumitor femei secretiile vaginale pot sa devina mai abundente inainte si imediat dupa menstruatie. Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care indiferent prin ce modalitate ajunge in vagin sperma veritabila in cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Mai degraba o infectie happy
Serios acum, de unde vrei sa ghicim? Daca ai facut sex neprotejat, exista risc. Daca nu, nu. E simplu.

| sweetangels a răspuns:

Depinde. vaginul are proprietatea de a se autocurata. poate ala e lichidul de care zici