| andru99 a întrebat:

Am un prieten,in scoala cu mine, cu care acum cateva luni vorbeam foarte frumos,atunci nu imi placea de el si chiar il consideram un prieten foarte bun, dar de la un timp insa am inceput sa il plac si chiar foarte mult. I-am zis unei fete, careia nu trebuia sa ii zic si asa au aflat mai multe fete si mereu cand trecem pe langa el zice "biancaa uitee" si el si-a dat seama ca il plac, pentru ca eu l-am mai placut acum cativa ani, si cand trece pe langa mine nu ma baga in seama, am incercat sa il bag in seama prin mesaje ca in fata imi e rusine.Chiar imi e dor sa vorbesc cu el, sa povestesc si toate cele.Tin la el mai mult ca la orice, si imi e greu din cauza faptului ca el nu ma baga in seama. Spuneti-mi va rog ce sa fac, sa il bag in seama cumva dar fara sa isi dea seama ca il plac, chiar daca stie deja, nu vreau sa par disperata, si sa fie prietenia la fel ca la inceput.

Răspuns Câştigător
| ჯpLaNe a răspuns:

Spune-i! poate te place si nu stie cum sa o dovedeasca... daca te refuza il intrebi daca puteti fi prieteni si sa o luati de la 0

3 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Baga-l in seama

| anonymus07 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si despre lucruri ce tin de intimitatea voastra si in timp incearca sa-i dai semnale ca vrei sa treci la alt nivel si ca vrei sa iesi din "friendzone".Ai putea incerca prin a-l imbratisa sau a-i atinge mainile.Succes!

| DarkStory005 a răspuns:

Umorul. Incearca sa pornesti o gluma, sau sa faci o gluma. sa intri in vorba cu el din,, intamplare,,. Sa para totul sponta, si sa nu iti pese de ceilalti. Daca iti place, incearca sa ii spui. Dar nu intr-un spatiu in care sa il faci sa se simta prost. sa pari degajata, sa fie total spontan, ca si cum s-a intamplat fara sa vreti. Poate chiar asa se v-a intampla. Nu poti controla viitorul, dar poti sa incerci sa il indrepti dupa bunul plac. Spune-i ca simti ceva pentru el, si daca el spune ca nu, atunci prefate ca nu te doare. Ca a fost o chestie mai mult de moment si ca iti poate trece. Astfel nu te v-a considera slaba, si ve-ti puta macar sa ramaneti prietenii. Funda?