| ralucaio a întrebat:

as avea nevoie de putin ajutor...sunt in clasa a 10-a si din toamna s-a transferat un baiat la noi in clasa.Cam din noiembrie sa zic,a inceput sa-mi placa de el,si banuiesc ca si lui de mine pentru ca ne tachinam mai mereu,vorbeam cam in fiecare pauza,imi facea tot felul de faze (cum ar fi sa ma sperie,sa ma gadile etc). La telefon,pe facebook, pe mess in schimb nu vorbeam aproape deloc (am vb de 2 ori pe fb si de 5 ori prin mesaje si din cand in cand ma mai suna sa ma intrebe cate ceva legat de scoala). Numai ca, de vreo 2 saptamani totul s-a schimbat.Am fost intr-o excursie la munte si de atunci a inceput sa se comporte foarte ciudat: ma evita,nu mai vb cum vorbeam inainte (trec si zile in care nu mai schimbam o vorba), nu prea ne mai tachinam...in schimb l-am surprins de cateva ori ca se uita destul de insistent la mine.Cand trecem unul pe langa celalalt pur si simplu ne privim (destul de patrunzator) dar nici unul nu spune nimic.De cand este situatia asta a devenit extrem de vorbaret cu toate celelalte fete din clasa (se baga in seama cu ele, vorbeste destul de mult cu ele desi este un baiat destul de timid). Numai cu mine nu sau rar de tot.Numai ca aceasta stare nu o mentine tot timpul.Cand e asa,cand este asa cum era inainte de excursie.
Ce s-a intamplat de fapt? Eu nu i-am facut sau zis ceva,nu i-am spus ca il plac, nici nu i-am batut apropo.Si nici nu sunt genul care sa se bage in sufletul omului (nu sunt stresanta sau disperata).Nu pot sa inteleg ce se intampla cu el si de ce se comporta asa cu mine...ce vrea sa arate de fapt? Si eu ce ar trebui sa fac intr-o astfel de situatie? Momentan am ales sa-l evit si eu,sa nu-l bag in seama si sa astept sa-si revina la normal (sa ma bage iar in seama,sa vorbim iar,sa ne tachinam etc),insa cred ca nu e cea mai buna varianta...

ps:in clasa a si aparut de luni, de cand a inceput scoala un zvon cum ca am fi impreuna...insa nu cred ca stie pentru ca nu da nici un semn, nici macar fata de celelalte fete... oare o face pe nestiutorul si de aia se comporta asa cu mine?sad

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca cineva si a bagat nasul intre voi si cine sti ce i a zis de tine si daca in scoala a inceput zvonul ala cum ca ati fi impreuna inseamna ca si el stie dar face pe prostul si partea cea mai rea e sa nu cumva sa creada ca tu ai imprastiat acest zvon ca sunteti impreuna si sa se fi suparat din asta

Răspuns utilizator avertizat
| ralucaio explică:

Pai si ce as putea sa fac...nu vreau nici sa ma duc la el sau sa-i spun dintr-o data "buna, ce ai cu mine? de ce ma eviti? nu iti dai seama ca te plac?" mai ales ca nu am mai vorbit de aproape o saptamana pentru ca imi este frica de reactia pe care o s-o aiba...