| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am varsta de aproape 17 ani, 1.80m inaltime.

Penisul meu este foarte subtire decat ar fi trebuit sa fie. Nu inteleg de ce este asa subtire?
Lungimea este cat de cat ok, 17-18 dar de ce asa subtire?

Este vorba de pubertate intarziata?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, penisul tau tine de mostenirea genetica de la tatal tau si ca vrei sau nu, va treuii sa inveti sa tariesti cu el, ca altul nu-ti mai creste si nici nu se mai ingroasa.
Fiecare se anste cu o mostenire genetica, de la parintii lui, lucru care nu poate fii modificat si nici schimbat
Tu crezi ca oamenii micuti de statura nu ar vrea sa craesca mai inalti?
Cam acelasi lucru se intampla si cu organele. Unii cu un cuc mic-mic, altii il au mai lung dar foaret subtire, altii il au mic si gros si rar gasesti unul sa fie mare si gros.
Din pacate, taticul tau te-a inzestrat cu un cuc ca al lui, iar daca el a facut-o fericita pe mama ta asa cum il are, sunt convina ca si tu, iti vei gasi femeia care sa te accepte asa cum esti.
Nu este vorba de nici o pubertate intarziata la cresterea penisului, ca aia s-a incheiat de la 16 ani, chiar daca tu mai poti creste pana la 20. Aici este vorba, doar de mostenirea genetica de la parinti!

| electro99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai si nu mai are timp sa se dezvolte? Stiu ca se dezvolta pana la 18-20 de ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru electro99):

Pana la 18-20 se dezvolta corpul tau, dar nu si penisul, ca ala si-a incheiat cresterea la varsta de 16 ani.

| mihai69 a răspuns:

Fiecare are „dimensiunile" scrise în ADN. Așa trebuie să fie el... Dacă era vorba despre pubertate întârziată, nu ai fi avut *** pe lângă el, nici barbă pe față etc.
Există „manșoane" de silicon dacă vrei să-l „deghizezi" în vederea unui act sexual cu o fată, ca să nu se simtă nesatisfăcută, dacă asta e grija ta.

| HadesSs a răspuns:

Din experienta cu cat iti incepi viata sexuala mai repede cu atat se dezvolta mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Bozgi200 a răspuns:

Pai ori e mic și gros ori e subțire și lung laughing

| Octavian81 a răspuns:

Nu exista marime standard pentru penis pe varsta sau dupa configuratia corporala. Penisul e un organ care se dezvolta in mod natural odata cu organismul, mai mult sau mai putin. Nu stiu de ce depinde marimea lui si grosimea. E diferit de la individ la individ.

| electro99 a răspuns:

?