| MartinAlabert a întrebat:

Am voie la liceu cu pantofi?
Si gene false fir cu fir?
Fara machiaj doar gene.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tine doar de codul scolii respective.
In principiu nu ai voie, dar daca liceul este unul fara pretentii, atunci poti sa mergi cum iti tuna prin cap.

| vocea a răspuns:

La liceu trebuie sa ai o tinuta adecvata ca nu esti pe centura sa faci parada modei.

| danutzu96 a răspuns:

Nu, in regulamentul de ordine interioara se specifica sa ai o tinuta adecvata.

| AlexCristi97 a răspuns:

Tinand cont ca probabil esti in generala la o scoala destul de conservatoare (uniforma si reguli mai stricte), vei fii surprinsa de libertatea pe care o vei avea in liceu (si se aplica majoritatii liceelor). Poti purta orice atat timp cat esti in limitele decentei. Chiar in fusta mini si decolteu pana la buric nu-i ok, dar machiaj, pantofi de oricare, gene false si multe altele poti purta.

| euuuuuuuuuueu13 a răspuns:

Nu fa.mergi in picioarele goale