| Emanuela_Sabina_1995 a întrebat:

As avea o curiozitate, in cazul in care am avut un contract cu RCS&RDS care s-a terminat(a fost facut pe un an si s-a terminat acea perioada), dar pe care nu l-am reziliat, va trebui sa platesc ceva in (in conditiile in care au trecut 5 luni de la incheierea contractului)? Dau funda

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă n-ai lăsat-o gravidă, nu cred.

| User237384 a răspuns:

Nu știu ce legătura are cu secțiunea aleasa... dar ma rog. Perioada contractata de 1 an de zile înseamnă ca nu poți renunța la contract in decurs de un an. Nu înseamnă nici pe departe faptul ca la finalul anului nu mai trebuie sa plătești. Dacă nu renunți după 1 an la contract el merge in continuare fără nicio problema. Deci, acel un an reprezintă garanția celor de la rds ca vei fi clientul lor pentru cel puțin un an. Dacă tu nu renunți după ce a trecut un an, el va fi valabil in continuare!