| sorinamihaela a întrebat:

daca am facut un contract pe durata de 2 ani si a trecut mai bine de un an de la incheierea acestuia, pot sa il reziliez dupa aceasta perioada? Si daca da, trebuie sa platesc anumite taxe pana la teminarea perioadei de contract? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Justin4u a răspuns:

Ok o luam ca tine este nul. ce e de facut? Daca este un abonament. (telefonie, internet, cablu etc ) si refuzi sa il platesti te da in judecata. Deci. revin un contract expirat de ori ce tip trebuie reziliat dupa data expirariwinking

5 răspunsuri:
| Justin4u a răspuns:

Ca sa ingteleg mai bine. Ai facut un contract de 2 ani care a expirat de un an? Daca asa este il poti rezilia fara nici o problema si fara sa platesti nimic. Dar daca ai facut un contract pe 2 ani si a trecut doar 1 an de cand l-ai facut/semnat si vrei sa il reziliezi cred ca trebuie sa platesti, daca este tip abonament tot abonamentu pe anul respectiv daca nu platesti o taxa care este scrisa in contract! Citestel! Bafta!

| Americanuu a răspuns (pentru Justin4u):

Nu ai ce rezilia daca contractul a expirat de un an de zile, este nul...

| Justin4u a răspuns (pentru Americanuu):

Ok o luam ca tine este nul. ce e de facut? Daca este un abonament. (telefonie, internet, cablu etc ) si refuzi sa il platesti te da in judecata. Deci. revin un contract expirat de ori ce tip trebuie reziliat dupa data expirariwinking

| Americanuu a răspuns:

Contract cu cine anume? Depinde ce scrie pe contract, citeste-l.

| sorinamihaela explică:

Baieti, abonamentul nu a expirat, a trecut un an de cand a fost semnat cu contractorii. Adica mai dureaza inca un an pana perioada de contract sa se termine. Insa eu nu sunt multumita de serviciile lor(este un contract facut cu o firma de internet). Si pentru ca nici contractul nu mai este de gasit(de parca l-ar fi mancat pamantul) o sa ma sacrific inca un an cu un internet de tot rasul. Multumesc anticipat!

| Justin4u a răspuns (pentru sorinamihaela):

Cu placere si merci pentru funda mentionez ca si eu sunt in aceias situatie am contract cu ilink si vreau sa scap cat mai repede de ei!