| Emanuela_Sabina_1995 a întrebat:

As avea o curiozitate URGENTA, in cazul in care am avut un contract cu RCS&RDS care s-a terminat(a fost facut pe un an si s-a terminat acea perioada), dar pe care nu l-am reziliat, va trebui sa platesc ceva in (in conditiile in care au trecut 5 luni de la incheierea contractului)?

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Nu,cotractul devine nul, prin urmare nu trebuie să plăteşti, în momentul expirării acestuia

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai beneficiat de acele servici da, tu esti obligat sa anunti cand sa isi opreasca servicile

| Violleta2022 a răspuns:

Daca la incheierea contractului nu ai informat compania ca vrei sa reziliezi cntractul/ sa inchei servicile cu ei, contractul continua din inetrtie si daca ai beneficiat de telefon sau internet, atunci ai obligatia sa platesti pentru lunile acelea, pana tu anunti firma ca vrei sa inceteze contarctul.
Este perfect legal sa fii obligata sa platesti pentru servicii pe care le-ai primit, atata vreme cat nu ai oprit contractul si nu ai instiintat compania ca vrei sa ti se opreasca serviciile lor.

| anonimg a răspuns:

Daca nu apare nici o modificare, atunci contractul continua de la sine, chiar daca perioada a expirat. Ar trebui sa citesti fara graba tot ce scrie in contract.
Sau poti sa iei legatura cu ei aici si sa le spui problema ta: http://www.rcs-rds.ro/asistenta/contact