| anonim_4396 a întrebat:

Buna; As avea si eu nevoie de un sfat, de o parere.sunt cu un baiat de 2 ani si ceva.stau in casa cu parintii lui.acum o saptamana soacramea a inceput sa imi zica ca vrea sa fac cununia cu baiatul ei anul asta iar nunta la anul.isi face planuri, spune pe la apropiati etc.eu cand l-am intrebat pe prietenul meu ce are de gand el a zis ca inca nu e cazul sa vb desptre asta.ca daca am auzit de la maicasa, o fi ceva adevarat si ca poate e de acord si el, dar nu mi-a zis nimic concret. el evita sa vb cu mine despre asta, iar maicasa face planuri de zor.nu stiu ce sa mai cred.Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| luiza a răspuns:

Mama lui ca babele face planuri, dar cei care hotarasc sunteti voi doi. spune-i mamei lui ca nu aveti de gand sa faceti cununie si gata o linistesti.

| overdoseofdreams a răspuns:

In primul rand trebuie sa stai de vorba serios cu el,sa stea de vorba cu mama lui pentru ca este cel mai in masura sa ii zica sa nu va mai faca planul voua pentru ca asta trebuie sa depinda doar de voi doi,pana la urma voi va cununati si trebuie sa faceti asta cand decideti voi,cand va doriti cu adevarat, nu impinsi de la spate...e mai bine sa stea de vorba el si sa nu te implici tu pentru ca e posibil sa se interpreteze altfel si nu e bine, pana la urma locuiti sub acelasi acoperis...