| Ionut_Marian_1991 a întrebat:

Bună, as dori să vă spun ceva poate că cineva a trecut sau trece prin așa ceva. De ceva vreme soția nu mai dorește să facem dragoste, mereu mă refuză ba că ii este somn, ba că este obosită, ba o doare capul și tot felul de scuze, o întreb de ce mă refuză, ea îmi spune ca eu sunt obsedat, de 2-3 ori pe săptămână sunt obsedat, nu mai știu ce sa fac.

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ati intrat in rutina casniciei. Nu numai la tine se intampla asta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca nu doreste sa comunice cu tine ar trebui sa iti pui semne de intrebare. Normal ar fi sa vorbiti despre asta, sa ajungeti la o rezolvare, buna pentru amandoi. Mi se pare un lucru esential intr-o relatie sanatoasa. Vezi ce isi doreste si ea, vorbiti mai mult despre asta, afla de cate ori isi doreste si ea.

| Bogdanel27 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Comunicarea și sexul într-o relație sunt primordiale. Dar depinde foarte mult și de femei in general și din ce am observat nu toate femeile au o plăcere sau atracție mare față de sex

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa o intelegi, sa i faci un masaj de relaxare o fi obosită, ea lucreaza? Ce varsta are? Dar tu?

| mihai69 a răspuns:

O fi la menopauză.

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru mihai69):

La 30 ani

| anonimuIl a răspuns (pentru Ionut_Marian_1991):

Ai 31 de ani și ea 30? Trebuia să faceți sex și de 2 ori pe zi.

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru anonimuIl):

Bine zis trebuia, dar din păcate odată pe lună și atuncea după ce te rogi hai să facem hai să facem

| Emilian65 a răspuns:

Dacă te refuza, înseamnă că are un amant cu care își potolește poftele sexuale.

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru Emilian65):

Chiar la asta mam gândit și eu, oare trebuie să-mi caut și eu o amantă

| ywar a răspuns (pentru Ionut_Marian_1991):

E solutia cea mai proasta. Stati de vorba ca doi adulti iar daca nu mai este nimic de reparat despartiti-va civilizat, fiecare pe drumul sau. Mergeti la terapie de cuplu si vedeti cum va este. E un proces lung si greu.
Nu Amanta. Asta nu rezolva problema.

| Danny28 a răspuns:

Nu te mai iubește și cel mai probabil te înșeală.

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru Danny28):

Ea îmi spune mereu ca nu ar fi în stare de asa ceva, și eu sunt de aceeași părere

| gogugogugogu a răspuns:

S-au consumat sentimentele si s-a stins pasiunea. O discutie sincera pe acest subiect si drumuri separate in continuare daca nu se schimba nimic, sexul este o nevoie primara si nu poate fi "negociat".

| Bogdanel27 a răspuns:

Vorbește cu soția ta,poate o deranjează modul în care o faceți, poate o faci doar până finalizezi tu și pe ea nu o mulțumești, oferă-i atenție, preludiu, apoi treci ușor ușor la sex dar în mare parte încearcă să-ți satisfaci soția apoi să finalizezi tu, vorbește cu ea și dacă e nevoie faceți câteva ședințe de terapie cuplu.

| Ionut_Marian_1991 explică (pentru Bogdanel27):

Am vorbit mereu îmi spune ca sunt obsedat și s-o las în pace cu prostiile mele nu mai știu ce sa zic sau să fac

| anonimuIl a răspuns (pentru Ionut_Marian_1991):

Încercați și voi ceva nou, poate o să îi placă.

| Bogdanel27 a răspuns:

Dacă partenerul tau nu a finalizat in interior și nu a introdus penisul după ejacularea lui șansele sunt minime. Din punctul meu de vedere ar trebui să stai liniștită (nu ai precizat dacă a fost sau nu protejat sexul) dar presupun că nu, de aici și frica de sarcină, iar durerile abdominale pot fi cauzate de partener, de efortul depus și de pozițiile practicate. (Incomode)

| Stonehard a răspuns:

Femeile au perioade. A mea are perioade in care e foarte activa sexual, dar si perioade, in care o facem mai rar. Stati de vorba, comunicati...vezi ce o "doare". Nu te gandi ca te inseala. Pur si simplu asa sunt ele... unele. Succes!

| Mar1cika a răspuns:

Te inseala sau libdo scazut

| Mar1cika a răspuns:

Parerea mea este ca nu esti un obsedat si probabil ai avut o perioada mai stresanta sau poate esti hipersexual