| irinakbk20 a întrebat:

As vrea o parere. Iubesc un barbat turc.la inceput, cand ne-am cunoscut, el mi-a spus ca poate fi cu mine dar pentru scurt timp pentru ca el, va pleca in Turcia (mentionez ca ne-am intalnit in Romania) pentru ca se va logodi acolo si ca nu vrea sa imi dea sperante, pentru ca ai lui nu sunt de acord cu casatoria cu o fata de alta nationalitate. A plecat in Turcia, nu s-a logodit, in tot acest timp m-a cautat. Apoi eu am venit in Turcia pentru studii, el m-a asteptat ca sa poate sa ma ajute pentru inceput, mi-a facut cunostinta cu varul lui si m-a lasat in grija lui, dupa care s-a intors in Romania la afacerile lui. Eu am ramas in Turcia, si varul lui chiar m-a dus la ai lui acasa si le-a spus alor lui ca sunt iubita lui, iar oamenii nu au avut nimic impotriva si au spus ca ne asteapta impreuna acolo la ei. Iubitul meu a fost foarte fericit ca am fost sa ii vizitez pe ai lui. Mentionez ca atunci cand ne-am intalnit in Turcia, el si-a dat chiar seama ca sunt o fata cuminte, insa acum nu stiu ce sa cred, ce sa fac? sa continui relatia cu el sau nu?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Esti ori f. curajoasa sau f. naiva! Eu as veni in Romanica mea...nu la musulmani...care au alte obiceiuri, etc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ştii că e cam suspectă treaba.Te-au primit aşa bucuroşi,ştiind că eşti de altă naţionalitate? Eşti sigură că nu e logodit? Foarte,foarte sigură?
Dacă tu crezi că ţi-a spus adevărul şi că nu a minţit, continuă, dar ai mare, mare grijă.Eu nu m-aş putea încrede în ei, sincer.

Mult noroc!