| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! acum cateva zile m-am dus in vizita la varul meu. m-am dus in camera sa si el a spus ca vrea sa imi arate o colectie de plante. mi-a pus sa inchid ochii.eu i-am inchis. el m-a trantit in pat si m-a legat la maini picioare si gura. m-a pus in debaraua lui si a spus :daca nu faci ce iti spun eu ii voi spune mamei tale secretul!(eu am un secret o nota fffff proasta care nu i-am spus-o mamei de anul trecut caci s-ar fi spuparat). apoi m-a lasat acolo. o multime de ganduri imi treceau prin cap. apoi a plect. s-a intors dupa cateva minute cu prietenul sau si m-a pus sa-l sarut pe acesta de mai multe ori. apoi acesta a plecat si eu am ramas cu varul meu(in tot acest timp mama si matusa mea erau plecate). m-a dezlegat si a spus ca doar a jucat adevar sau provocare cu prietenul sau si ca prietenul sau ma placea si l-a provocat pe varul meu sa ma convinga sa-l sarut pe preitenul sau. apoi varul meu a mai spus:nu te-ai spuarat nu? i-am raspuns ca nu din cauza ca imi era teama sa nu mai faca ceva. ce credeti ca s-a intamplat cu el caci de obicei nu se poarta asa? credeti ca ar fi trebui sa ii spun mamei?(trebuie sa mentionez ca dupa toate acestea varul meu s-a purtat fff normal)credti ca el chiar e atat de competitiv la adevar sau provocare?(eu am 14 ani el 15)

23 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Poate doar a facut o gluma, dar nu e frumos din partea lui, vb cu mama ta sa il puna la punct ca nu se face asa ceva... urat din partea lui, ai grija de tine,kiss.

| Psihoyounger a răspuns:

Da, ar trebui sa vorbesti cu mama ta. Spune-i povestea cu nota de anul trecut caci aceea nu mai are nicio valoare. Singurul motiv pentru care s-ar putea supara ar fi ca nu i-ai spus adevarul la momentul respectiv, dar acest lucru ii va trece si tu nu poti permite ca varul tau sa te santajeze cu asta toata viata. Si apoi, tot va veni un moment in care el ii va spune pentru ca tu nu esti obligata sa ii faci intru toate pe plac. Asa dar, vorbeste intai cu mama ta despre nota si apoi spune-i ce s-a intamplat cu varul tau. Ea va stii ce e de facut. Si evita ca el sa mai afle vreun secret de al tau. Se pare ca nu e deloc de incredere. Asadar, vorbeste cu mama ta si roag-o sa ia masuri. Dansa va reactiona potrivit necesitatilor tale. Asta e parerea mea. Mult succes!

Psihoyounger

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Spune-i mamei tale. Poate a fost doar un joc - dar nu merită să rişti. Cine ştie ce va fi data viitoare...

| Antrax a răspuns:

Spune-i de nota a fost anul trecut si decat sa te mai santajeze si alta data mai bine suporti cateva minute de morala.

mira
| mira a răspuns:

Transforma-ti mama intr-o prietena si va avea cine sa te sfatuiasca. O nota luata anul trecut nu mai are nicio valoare.Ramane doar faptul ca ai ascuns-o.Aceasta situatie este santajata. Daca varul tau te-a legat cu adevarat si te-a inchis in debara este ceva foarte grav, pentru adulti este ceva penal. Evita sa mai ramai singura cu varul tau.

| Andraa a răspuns:

Si pana la urma ce mai conteaza nota... a trecut.ai trecut cu bine de clasa a 7-a sau a 8-a big grin...
Spune-i mamei tale...sau matusii

| Kitty a răspuns:

Neaparat trebuie sa ii spui mamei tale. si nu cred ca va mai conta asa de mult nota proasta pe care ai luat-o tu anul trecut pentru ca deja ...nu mai are rost...maine incepe un an nou scolar asa ca asta nu mai are importantahappy Si trebuie sa ii dai vreo cateva palme pentru ce ti-a facut

| Betty18 a răspuns:

A fost nasol ce a facut dar totusi cred ca a fost de la jocul acela.prima data cand nu terminasem inca de citit am crezut k te va viola varul taulaughinglaughingspune-i mamei de nota ca nu se va intampla nimic si asa daca e de anul trecut... ti-a incheiat media.si eu am luat un doi dar am avut media 8 si nu i-am zis mamei, i-am zis ca am avut note de 8laughingapoi pe la mijlocul vacantei i-am zis de 2 si nu mi-a zis nimicbig grincat despre joaca accea cred ca nu ar trebui sa ii zici mamei tale... a fost o joaca(varul tau trebuia batut tot in,, joaca"desigurlaughing)...adica daca tu vrei zii

succes

| Mixed a răspuns:

Wow ce copii...straight face spune-i mamei tale de nota ...si povesteste-i si ce ti-au facut cei 2winking...mama ta va lua masuriwinking

| cooola a răspuns:

E o nota, nu e nimic rau, trebuie sa le ai pe toate, ca daca nu ar fi trbuit nu mai erau notele de la 1, la 10...si toti profesori puneau numai 10 si gatahappy...

| Haydee a răspuns:

Ei bine ori e o poveste ori nu....Eu i-as fi trantit 2 palme varului sa se invete mintewinking

| VladRO a răspuns:

Spune-i neaparat! va lua ea masuri (mama ta)

| den a răspuns:

Doamnelaughing... ce imatur...eu zic sai spui mamei tale ce ti-a facut.si oricum nota nu mai conteaza acumhappy

| ProAlecks a răspuns:

Atunci varul tau e nebun!winking AAA da si spune-i mamei tale adevarul ca daca nu ii spui tu dupa aia prietenii tai care stiu ''secretul'' o sa te faca pe tine sa suferi ca in acest caz. spune-i mamei tale. poate o sa fii pedepsit laughing. Dar o sa fii pedepsit numai odata. Daca nu ii spui o sa suferi de mai multe ori. Sper sa iau locul 1. big grin. Sper ca am putut fii de folos.

| bruno9432 a răspuns:

Draga mea, daca facea altcuiva ceea ce ti-a facut tie si era reclamat si-ar fi terminat scoala. la scoala de corectie. O nota proasta nu trebuie sa fie un secret. poate te vor mustra putin dar parintii vor intelege. ce ti-a facut idiotul tau de var este o porcarie si ar trebui sa le spui parintilor tai dar si parintilor lui.
Ar fi de indicat sa il eviti pe viitor.

| Deea_4962 a răspuns:

laughing...sunteti belealaughing
Spune-i mamei tale. ce poate sa iti faca sau sa iti zica. ce ai facut chiar atat de rau?thinking

| bluerose a răspuns:

Eu nu inteleg ceva, spui ca te-a trantit pe pat si apoi te-a legat. Cum a reusit, erai inconstienta? Eu cred ca ai o imaginatie bogata.
Daca totusi e adevarat ce ai povestit, e foarte grav, vorbeste cat mai repede cu mama ta.

Răspuns utilizator avertizat
| marius_6525 a răspuns:

Bine ca prietenu ala al lui nu ti-a facut altceva eu cred ca a fost adevar si provocare si o mare tampenie si cred ca varul tau e retardatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca abuza de tine? spune-i mamei tale ca el va face la fel si altora. e bine sa se ia masuri din timp.altfel e jale. spune-i mamei tale ce ti-a facut de urgenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai.....bluerose sunt cea care a scris intrebarea.pai logic ca m-a trantit daca el mi-a zis sa tin ochii inchisi si sa nu ma uit pana zice el.eram langa pat s-a apropiat de mine a zis sa nu ii deschid si m-a trantit.acum intalegi?

| Madalina_4750 a răspuns:

Ce glume proaste are varatu...ai grija sa nu mai joace adevar sau provocare cu tine fara ca u sa stii. Daca se mai intampla spune-i mamei tale kiss