| blueGirl_3580 a întrebat:

As vrea sa aflu parerea voastra la o problema care ma framanta de ceva vreme.Am fost cu un baiat timp de 3 luni si am ajuns sa tin la el mai mult decat mi-as fi dorit, cu toate ca, la inceput am privit relatia ca pe o gluma.In martie ne-am despartit si nu ne-am mai intalnit ceva vreme.Prima data cand ne-am vazut dupa despartire, am plans(nu in fata lui). Dupa ne-am mai int de cateva ori intamplator, iar in ultima saptamana de scoala, cand ne-am intalnit ultima data, am mai stat cu el cam o ora. S-a purtat cu mine super ok pana cand am inceput sa vorbim despre presupusul meu iubit(am simtit ca il deranjeaza, cu toate ca el a deschis subiectul). De atunci ma cauta in fiecare zi. Vb foarte sec, "buna! cmf?". uneori ma mai intr daca sunt tot singura, daca nu ne intalnim la un suc. Ce e mai grav e ca el nici macar nu e din oras(si mai pleaca si la facultate) si nici eu.deci sansele de a ne mai intalni vreodata sunt aproape nule... Dar acum problema e : Oare mai simte ceva pentru mine sau ma cauta doar pentru ca se plictiseste? voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| nely19 a răspuns:

Din cate spui tine la tine eu stiu... daca voi va iubiti nu vad care ar fi problema nu a`ti fi singuri care au o relatie la departare, tu esti in masura sa decizi, tu sti ce e bine pentru tine si ce nu, bafta la alegere:*:*:*

| вяυηєтα a răspuns:

Buna. Poate e gelos si de aia iti vorbeste sec. In opinia mea, tipul chiar te place, pentru ca daca era din plictiseala sau vroia doar o aventura atunci nu tinea cont ca ai iubit si se baga peste el. Discuta deschis cu el despre asta. Nu ezita, el te poate lamuri cel mai bine. Bafta!

| 2696 a răspuns:

Hmmm avand in vedere ca am trecut prin asta... da simte! si inca mullte...

| Miha1308 a răspuns:

Eu cred ca mai simte ceva pentru tine.Incearca sa vorbesti cu el despre ceea ce va doriti fiecare si poate va impacati.Sanse aveti si la fel si sa va vedeti cu un mic eforthappy

| Urzică a răspuns:

Mai simte ceva pentru tine. Poate nu foarte mult dar mai simte.Si cine a spus ca sansele sunt nule?
Tu nu te uiti la televizor, cum batrani de 50 de ani se regasesc si isi intemeiaza o familie, avand in vedere ca ei nu stiau nimic unul despre altul.
"Incercarea moarte n-are"
Daca incerci si visezi, in lumea asta, totul e posibil(dupa parerea mea).

Daca vorbeste sec ...nu stiu ce sa spun despre asta... poate nu ii prea pasa, dar tine la tine.
Oricum nu e moarte de om! Viata merge mai departe cu orice pret!

Sper sa ti cont de ce ti-am spus.

EuSiAtat

| Anonimmm a răspuns:

Eu cred ca inca mai simte ceva pentru tine, pentru ca se vede si din fapte mai ales ca sa simtit prost cand tu ii spuneai de fostul iubit sau actualul;]] ai grija si succes. sper sa va impacati smug... sunt sanse sa vedeti daca faceti un efort.