| Gabrielaandrei98 a întrebat:

as vrea sa.i spun unui baiat ce simt pentru el, dar imi e frica de respingere. Cum sa.i spun?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce sa-i spui?
Nu-i poti arata?
Zambeste-i, da-i atentie, saluta-l si vei intelege din reactia lui, daca vede cu ochi buni sau nu, interesul tau pentru el.

| Awesom a răspuns:

Zambeste-i frumos si apoi retrage-te. Daca intelege, te va intreba. Daca nu e prost.A treia optiune:Scrie-i un bilet si pune-i-l sub banca.Anonim,te semnezi cu "admiratoare secreta".

| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa te apropii de persoana, sa o ajuti, sa te porti frumos cu ea. Apoi vedeti daca se leaga o relatie intre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ar fi ca si cum te-ai duce la cineva de pe strada si sa-i zici ca-l iubesti si tra la la. Crezi ca o sa impresioneze pe cineva? Nu poti sa faci chestii de genul daca nu ai o relatie macar de prietenie cu persoana respectiva. Sa fiti apropiati. Trebuie sa se creeze atractia aia intre voi. Daca tu-l placi si el nu simte nimic pentru tine conversatia are clar 0. Asteapta sa creasca relatia nu te arunca aiurea cu capul pentru ca ai putea sa-ti pierzi sansele.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Du-l intr-un coltisor sau stati pe banca departe de copii sau profesori, si spune-i ce simti pentru el. Poate ca si el iti va spune. Oricum, fa ce iti spun eu!
Du-l intr-un coltisor sau pe o banca si vorbeste sincer cu el.
Sper ca te-am ajutat happy

| lex79 a răspuns:

Decat sa ti fie teama de respingere mai bine sa ti fie teama ca atunci cand va afla se va gandi ca nu va fi greu sa te foloseasca.

daca da semne ca te place raspunde-i la ele, daca nu, lasa-l in plata domnului(nu si-a batut nimeni joc de tine pana auma?).

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Nu-i spune, o sa-si bata joc de tine, da-i de inteles doar!