| Frutella a întrebat:

Funda! Am 15 ani si am o problema: imi place de un baiat de 21 de ani. Ne intelegem foarte bine si vorbim orice, impartim tigari si mai de toate, dar nu stiu cum sa ii spun ca m-am indragostit de el. Mi-e frica de respingere. O alta problema ar fi ca el are prietena. Nu vreau sa se desparta de ea pentru mine, vreau doar sa fie fericit si sa stie ca m-am indragostit de el. Cred sa asta e iubirea, nu? Sa daruiesti fara a astepta ceva in schimb. Cam asta simt pentru el acum... Va rog sa ma ajutati! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-i spui, se poate schimba atitudinea lui fata de tine si poate n-o sa va mai intelegeti asa bine. Mi se pare si putin cam mare pentru tine, iar prietena lui este un obstacol cam greu de trecut. Eu te sfatuiesc sa nu-i spui acum.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu sa fiu in locul tau nu i-as zice deocamdata

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Lasa relatia lui actuala, si spune-i ce simti pentru el. Aprope sigur si lui ii place de tine dar se abtine din acelasi motiv. Daca lasa relatia actuala pentru tine, foarte bine, bucura-te.Nu ai dc tu sa te simti responsabila, e alegerea lui, problema lui.Tu trebuie doar sa-i spui direct ca-ti place de el si ca vrei sa fi cu el.Nu te lua dupa prost conceptile cu diferenta de varsta.Intre parintii mei e diferenta de 9 ani, mama avea doar 18 ani cand o cunoscut-o si nu e nici o problema.E cea mai mare prostie ever sa te iei dupa asta, uita de conceptul asta.Plus nu uita de vorba adevarata, dragostea n-are varsta si nu tine cont de varstawinking:X:* Succes in relatie si in curand sper sa ma anunti ca te-ai combinat cu elwinking:X:*

| Frutella explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu stiu cum sa ii spun. Nu sunt foarte timida, insa imi este foarte frica de faptul ca si-ar putea schimba atitudinea fata de mine si nu vreau asta. De unde poti trage concluzia ca si lui ii place de mine? Sunt cam neajutorata...

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Frutella):

De unde stiu? Pentru baieti e mai usor sa treaca de la prietenie la relatie si daca va intelegeti foarte bine inseamna ca necesarul e acolo ca e aproape 100% sa va intelegeti si ca iubiti, atata timp cat fata(recte tu) are relatia amoroasa in minte.Sunt multe de spus, ai idu meu in mesaj.Iti pot explica pe mess mai multe.Griji de tine :* Ceao :*:*

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Frutella):

Te pot ajuta si sa scapi de timiditate :*:*:*

| alinutzzza a răspuns:

Cel mai indicat lucru: e sa-i spui ce simiti. si poate o sa-ti impartaseasca sentimentele. Nu se stie cum e in relatia lor. Incearca! Bafta!

| neutrino a răspuns:

Aceasta este o iubire in jurul unui trabuc. Tu nu trebuie momentan sa mai faci nimic. Oferta va veni curand.

| Frutella explică (pentru neutrino):

Poti fi un pic mai explicit/a?

| Xenya a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa ii spui ca te-ai indragostit de el, o sa ii distrugi relatia actuala! Filozofia ta"din ultima parte a intrebarii" nu isi are rost in cazul de fata!

| December a răspuns:

Pff.e cam complicata treaba. Nu cred ca ar fi o idee buna sa-i spui direct ca-l iubesti. De data asta nu e cazu inca "sa daruiesti fara a astepta ceva in schimb"winking. Eu zic ca daca tot te intelegi asa de bine cu el, sa testezi un pic terenul inainte. Intreaba-l (asa "nevinovat" ) cum se mai intelege cu prietena, de cat timp sunt impreuna etc. si vezi daca iti da de inteles ca o iubeste clar pe ea. Daca va fi asa, atunci clar nu are rost sa-i spui nimic. Daca nu, atunci poti sa incerci sa te apropii de el mai subtil; cu toate ca e diferenta de varsta intre voi. El la 21 gandeste altfel decat tu la 15.

| Frutella explică (pentru December):

Stiu de cat timp sunt impreuna, prietena lui face parte din acelasi grup cu noi

| Nymeria a răspuns:

Aualeulaughing pe asta de unde ai mai inventat-olaughing

| Chewie a răspuns:

Nu-i spune.o sa-si bata joc de tine happy