| ~ вα∂ вσу ~ a întrebat:

As Vrea sa ii spun ca o iubesc dar ea are prieten... stiu ca si ea ma place...
Ce sa fac?thinking

4 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa fi sincer cu ea in primul rand pentru tine si in al 2 pentru ce simti pentru ea... poti sa ii spui clar ca intentia ta nu este sa te bagi peste prietenul ei doar ca vrand nevrand ai inceput sa o indragesti. spune-i ca poate gasiti o cale de mijloc si ca nu ai vrea sa treci peste actualele tale sentimente. parerea mea este ca oricum unul dintre voi tot va iesi ranit dar poate sa iasa unul ranit pentru fericirea celorlalti 2, fiindca din cate imi zici acum este rau pentru toti 3, pentru tine ca placi o fata care are prieten, pentru ea fiindca are prieten si te place pe tine si pentru baiatul acela care nu este placut!

| simiiii a răspuns:

Heii! hmm phey nu stiu ke-ai putea face in cazul asta. Eu te-as sfatui sa o iei de`o`parte adica la un suc ceva si sa ii spui ce simti petru ea.sa diskutati si sa luati o hotarare impreuna` nu te intimida de faptul ca are prieten daca nu-l place n-ai de ce sa-ti faci griji si mai ales ca tipa te plece smug eheeee ai sanse mari dar, ia-o usurel` app la intalnire ar fi frumos daca i-ai lua si o florikica ceva.ar da bine la imagine. Sper ca te-am ajutat`kiss Sarbatori Fericite si un An Nou asa cum ti-l doresti! pupiki`

| haiZI a răspuns:

Din moment ca are prieten nu poti sa spui nimic, ca doar nici tie nu ti-ar placea sa se bage altcineva peste tine, iar daca sta cu el banuiesc ca are motive intemeiate, nu sta doar asa de forma.
Si poate te place ca baiat, prieten nu vrea neaparat sa te aiba ca iubit, succes

| anonimul a răspuns:

Sa faceti intalnire in 3, sa-l faci pe ala sate bata si fata asta sai spuna
''porc violent ce esti'' dupa care sa te duca la ea acasa, fiindca iar parea rau ca prietenul ei a facut asta...iesi cu un ochi movat da iti iei gagicawinking