| ßüттέяŦℓÿ a întrebat:

tocmai m-am despartit de iubitul meu pentru ca nu il mai iubesc si pentru ca imi place de cel mai bun prieten al lui.si nu stiu ce sa fac.sa ii spun sau nu? e super dragut...va rog pareri. funda:-x

Răspuns Câştigător
| mady8055 a răspuns:

Funad sunt mada

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| heise a răspuns:

Nu conteaza daca e sau nu dragut. Trebuie sa iubesti persoana ce se afla sub "scoarta" nu invelisul frumos ce acopera o inima. Daca nu-l mai iubesti pe fostul' tau iubit si esti atrasa de amicul lui atunci inseamna ca nu l-ai iubit, ci doar a fost o atractie ce n-a durat foarte mult. Mai intai mediteaza la problema. Si daca te-ai despartit inseamna ca fiecare-si vede de viata lui. Daca mai vrei sa ramai amica cu el, sa nu-l faci sa te urasca (exista eventualitatea aceasta) atunci poti sa i-o zici frumos. Daca tu crezi ca prietenul lui e cea mai buna alegere pentru tine si trupul tau atunci eu iti spun bine. Dar asculata-ti inima pentru ca eu, sau mai bine spun, noi, nu putem sa-ti dam sfaturi cand nu stim ceea ce simti. Poate sa fie ceva pe moment, o atragere fizica, cine stie. Trebuie sa te gandesti bine la aceasta problema si mai invata gramatica limbii romana ca cu uitatu' dupa baieti n-o sa-ti asigure un viitor. :]

| ßüттέяŦℓÿ explică:

M-am despartit de el pentru ca devenise violent cu mine.era de nerecunoscut.deci nu puteam sa stau cu o persoana care se purta in ultimul hal cu mine.

| maria9344 a răspuns:

Buna...ai face o greseala daca i-ai spune ...sincer. asta e parerea mea. pana la urma faci cum vrei te pwpw pa pa

| larisa_4310 a răspuns:

Tu poti sa ii sp dar daca el nu isi tradeaza prietenul tu pici apoi de fraiera... si o sa te faca de ras, pentru ca sp ca "ia uit`o si p`asta e moarta dupa' mine " si o sa-ti faca multe faze si chesti de`astea...
dar daca tu crezi ca o sa isi tradeze prietenu' atunci poti sa ii sp ca il placi... dar daca el iti va sp sa fi cu el sigur o sa se certe cu fostul' tau prieten.

pa`pa wave kiss
te`ma tzukt