| anonim_4396 a întrebat:

Buna...as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva...As vrea sa mi spuneti ce efecte negative are masturbare(daca are)...Si daca dispare asa dintr-odata cum si apare?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are nici un efect advers nici la fete nici la baieti atata timp cat nu seface abuz (o masturbare la 2-3 zile e un ritm normal). Dispare cand ai o viata sexuala suficienta si satisfacatoare si reapare cand faci pauze in viata sexuala.

| SweetCandy a răspuns:

Nu stiu foarte multe nici eu, insa am auzit ca la barbati poate duce la ejacuari precoce (asta daca te masturbezi in exces)iar la femei nu ar fi niciun dezavantaj:P
hmm...:-? incearca sa gasesti pe net mai multe detalii... uite:
http://www.ask.com/......http?/bar
sper sa iti fie de folos!

:)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dispare doar daca te dai cu crema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si maimutzele o freaca la rece. stai linistit. cv normal laughing

| Georgian_8308 a răspuns:

Da...are efecte negative si eu zic sa te lasi... sperma contine multe substante folositoare corpului.asa ca... daca te masturbezi in exces... poti sa dai coltusad