| monyk a întrebat:

as vrea sa ma sfatuiti in legatura cu ceva.Deci,m-a sunat aseara fostul prieten cu care nu mai sunt de 2 luni, si ne-am certat foarte tare in timpul acesta cat am fost despartiti, dar spre mirarea mea m-a sunat aseara si am vorbit vreo jumatate de ora, a vorbit foarte frumos cu mine, apoi mi-a spus ca ar vrea sa petrecem Craciunul impreuna.Eu nu i-am dat inca raspunsul si nu stiu ce sa fac. L-am intrebat ca de ce tocmai cu mine vrea sa fie de Craciun si a zis ca el ma iubeste si ca s-a gandit la mine.Nu stiu ce sa fac, ca oricum de Craciun nu am ce face, stau acasa, asadar m-am gandit sa accept si as vrea sfatul vostru, sa accept oare tinand cont de faptul ca s-a purtat cam urat cu mine si acum a vorbit frumos, a zis ca sa ma mai gandesc si sa il sun sa ii dau raspunsul.Eu inca mai tin la el, dar nu stiu ce sa fac sa accept sau nu? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| nekane a răspuns:

De multe ori ai spus ca el isi doreste de la tine un lucru la care inca nu esti dispusa sa renunti:virginitatea, implicit, sex.Deci,daca s-a intors la tine (eram sigura ca o va face!), acum tu esti cea care pune conditii.Ai un as in maneca. Poti accepta propunerea lui, insa el va trebui sa danseze dupa cum ii canti tu.Fii hotarata si spune-i lucrurile clar, este necesar ca el sa stie exact ce iti doresti si sa iti respecte dorinta.

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Tu il cunosti mai bine. E posibil sa isi fi amintit de tine din cauza ca nu avea nimic interesant de facut si a zis : - Hai s-o sun pe asta.
Era posibil in aceste doua luni sa se gandeasca la ce a fost intre voi si sa realizeze ce a pierdut. Dar atata timp cat ti-a vorbit urat in timpul acesta, pana acum spre sarbatori nu cred ca vorbele lui sunt sincere. Totusi, aceste certuri in aceasta perioada pot sa fie si din cauza frustrarii. Poate si-a dat seama ca nu trebuia sa va despartiti si stia ca nu o sa accepti o impacare asa repede. 0 Eu cu fosta ma intelegeam destul de bine si dupa ce ne-am despartit au fost cateva vorbe grele din frustrare si de o parte si de alta. Eu zic sa te duci. Nu ai ce pierde. Vezi cum e, poate s-a schimbat. Tu o sa iti dai seama imediat daca a realizat ceva in acest timp sau e acelasi care te-a facut sa te desparti de el.

| CevaNormal a răspuns:

ei zic sa accepti, baietii nu suna fostele lor si sa spuna sa petreaca craciunul impreuna, asa ca da-i inca o sansawinking

| fabiola a răspuns:

Daca te tenteaza prietenia cu el, daca inca tii la el, de ce nu ai petrece Craciunul impreuna! Impreuna ce inseamna, la el acasa, intr-un grup restrans, la restaurant? Trebuie sa-ti iei si anumite masuri, spun asta intuind ca ai 16 ani! Din cate te cunosc eu din raspunsuri am senzatia ca despici prea mult firul in patru.Fi mai degajata in dragoste, esti abia la inceput de drum si daca tu dramatizezi totul, ce vei face mai tarziu. Certuri exista dar din ele se mai si invata! Succes si sa te bucuri de sarbatori!

| bluesky a răspuns:

Accepta, insa nu te entuziasma ca va veti impaca.Profita de aceasta ocazie ca sa discutati, sa va lamuriti sentimentele si profita d eocazie si cerei lamuriri:de ce s-a comportat asa cu tine, de ce te-a invitat, dac amai tine la tine etc.Mult succes!

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, decizia este numai a ta. Tu sti mai bine daca poti sa mai ai incredere in el, dupa ceea ca a fost atunci, candva. Poate ca trebuie sa ii mai dai o sansa, poate ca o sa i-o dai degeaba, cine poate sti? Incearca, dar fii prudenta si asa nu ai cu cine-l petrece acesta an, ce poti pierde? Ganduri bune si reusita acestui Craciun, - minunata! Lucien.

| mirunaioana a răspuns:

Depinde de cat de bine il cunosti pe el. Daca stii ca este un baiat de treaba, ok se comporta frumos in general si nu te va face sa te simti prost si sa regreti alegerea facuta, accepta.Asta doar in cazul in care purtarea lui urata dupa ce v-ati despartit a fost doar o scapare sa zic asa, din partea lui. Poate ca nu ar fi vrut sa se comporte asa, dar faptul ca v-ati despartit l-a inrait. Daca ai incredere in el si crezi ca nu vei regreta, ci te vei simti chiar foarte bine in compania lui, te sfatuiesc sa accepti mai ales ca inca mai ti la el! Vezi si ce zice bacemi! Are foarte mare dreptate!

| freiheit a răspuns:

Asa cum putem, noi, utilizatorii acestui sss, sa ajutam atit de usor putem si sati incurcam sa nu te bazezi prea mult dar oricum vreau sa adaug si eu ceva, fii atenta de obicei barbatii nu se schimba deci daca sa purtat urat cu tine nu e ezclus so faca si a doua oara.trebuie sa fii sigura cu numai atiat isi dorestesa fie alaturi de tine si cum s-a mai spus ai asul in mainica. daca nu ai cu cine de Craciun nu anseamna ca trebuie sa deschizi ranile vachi. dar toti suntem diferiti nu? si poate ca a anteles ce pierduse. trebuie doar sal provoci la o discutie psihologica.adica doar intre voi si nimeni altul. si baga inseama fiecare cuvint al sau caci de obicei vorba duce omul

| DeNyyy a răspuns:

Cum vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu crezi ca este bine, accepta! Insa daca a gresit foarte mult inainte, ar trebui sa te gandesti de 2 ori inainte de a accepta...SIgur nu vrea si altceva de Craiun? Doar ca sa-l petreceti uitandu-va la un film? Tu stii ce a mai facut inainte, ar trebui sa cantaresti totul si sa iei o decizie! Eu zic ca orice decizie a-i lua tu el ar trebui sa ti-o acceptewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este sa nu acceptzi ...asta in cazul in care nu vre`i sa-ti pui iarasi speranta in ceva ce stii si u foarte bine ca nu o sa mai fie. gandeste`te ca daca te iubea cu adevarat nu vb urat cu tine si nu se certa cu tine pana acum si in alea 2 luni daca se gandea la tine incerca sa se impace cu tine sau cel putin sa vada ce mai faci daca esti bine ok ...cum iti merge. incerca sa te recucereasca vorbin frumos cu tine si fiind atent cu tine. acum pana la urma este alegerea ta si stii mai bine ce sa faci. chiar daca te tenteaza si nu ai ce face de craciun eu zic ca mai bine il petreci alaturi de persoanele care le iubesti si ele la randu lor te iubesc cu adevarat.

| nicol_9663 a răspuns:

Ar fi bine sa accepti propunerea lui si sa clarifici anumite probleme care au fost intre voi.Cu aceasta ocazie poate cunosti un alt baiat.Nu e cazul sa-ti faci griji, esti tanara.Curaj!