| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu ce inseamna Clitoris? ...am tot intrebat dar nu gasesc un raspuns claR...

Răspuns Câştigător
| BebelusSa a răspuns:

Este un organ sexual foarte sensibil, prin stimularea lui, o femeie ajunge foarte repede la orgasm.Clitorisul se afla deasupra vaginului. Este un organ sexual destul de mic, iar marimea lui variaza, in functie de cat de excitata este femeia. Este acoperit de o membrana fina, care se decaloteaza atunci cand este stimulat.
La fel ca la penis, varful clitorisului este partea cea mai sensibila. Atunci cand femeia este excitata, acesta se umple cu sange, devenind foarte sensibil la atingere, la fel ca organul sexual masculin. Asa ca, domnilor, sa va intre bine in cap ca, pentru o femeie, nu penetrarea asigura cei mai multi fiori, ci stimularea clitorisului. Atentia voastra ar trebui sa se concentreze mai mult pe aceasta zona.

3 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Organ prezent doar la femeie cu rol stric sexual
http://ro.wikipedia.org/wiki/Clitoris

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
CLITORIS - mic organ anatomic situat în vulvă, lângă canalul urinar, la femei este pozitionat in intersecţia anterioară a labiilor mici.
Pa, pa!

| szergiu17 a răspuns:

Pe romaneste Clitoris = Lindic.
Organul este prezent doar la femei.
Punctul G este radacina Clitorisului.
Clitorisul este un organ care se stimuneaza foarte usor si ofera senzatii extraodinare femeilor.