| catzelushdeplush a întrebat:

As vrea sa va cer o parere dar daca aveti de gand sa raspundeti cu tampenii va zic de pe acum sa nu lasati nimic scris. Bun, deci cand ma intalnesc cu iubitul meu ne sarutam, ne plimbam, ne simtim foarte bine impreuna dar de cateva ori incerca sa imi bage mana in pantaloni dar nu l-am lasat! Suntem impreuna de mai bine de o jumatate de an si el are 19 ani eu am 15...chestia e ca tinem foarte mult unul la celalalt si de la un sarut se ajunge la mai multe. Ce credeti voi? Sa i dau voie? fundita

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna, apreciez gestul tau de a cere un sfat! Cu toate ca multi aici au sau anii tai, sau o fac pe marii experti dar nu ii baga in seama da?
Tu cauta si fii o fata lucida care stie ce vrea de la viata! Esti foarte tanara, ai un iubit care are o varsta care il face sa vrea mai mult! Nu-i permite! Spune-i ca daca intr-adevar tine la tine si te iubeste sa iti respecte dorinta ta! Nu esti inca pregatita sa ai o astfel de relatie, esti foarte frageda, trebuie sa fii atenta la acesti baieti care au devenit majori si nu vad in fata ochilor decat sex! Daca il lasi sa ajunga acolo, va fi doar inceputul apoi va continua sa indrazneasca si mai mult si pana la sex mai e un pas! Trebuie sa-i explici ca nu esti pregatita sa faci ceea ce vrea el! iubirea inseamna a pune sentiment, a darui dragoste, dar cea trupeasca poate astepta nu e neaparat o moda sa i te oferi! Nu e o certitudine faptul ca vei ramane cu el, are o varsta la care el ar trebui sa fie cu fete mult mai mari ca tine! te rog fii foarte atenta, sunt atat de multe fete ca tine aici care au cedat si apoi cauta disperate un sfat sau un ajutor ca tipii respectivi le-au considerat aventuri si le-au trecut la capitolul f...e iar ele saracele sufera! Iit doresc sa ai luciditatea necesara sa iei o hotarare inteleapta varstei tale! Mult noroc!

| lolly a răspuns:

Nu draga! Vorbeste cu el despre apucaturile lui, deoarece varsta lui spune multe. Daca nu se poate abtine si nu poate astepta, renunta la el! Poate doar atat vrea de la tine, sa se `joace` cu mintea si cu corpul tau.Nu-l lasa, nu fi prostuta tu vei suporta consecintele si vei avea urmari in viitor. poate care te vor mustra toata viata.Si nu cred ca vrei sa faci acest pas gresit!
Esti la o varsta foarte frageda, nu il lasa, si asa vei vedea daca te iubeste cu adevarat sau daca doar vrea ceva de la tine!

| DeeaBlondiii a răspuns:

Daca o sa il lasi sa iti bage mana in chiloti o sa i se urce la cap si o sa iti ceara mai mult.Scurt si la obiect:daca tu vrei sa se ajunga la sex lasa-l sa bage manawinking

| kaylla a răspuns:

Draga mea, esti inca tanara, ai numai 15 ani, in timp ce el este major, 19. Gandeste-te bine daca crezi ca el merita ceva de la tine. Ar fi cazul sa-i zici ca nu esti pregatita pentru aceste lucruri si ca daca vrea sa continuati sa te respecte. De la un sarut la pus mana si de acolo la sex, asta iti doresti? Incearca sa-i explici ca ceea ce incearca el sa faca ii poate aduce numai probleme si ca tu nu vrei sa intretii relatii sexuale cu el momentan, dar cand vei fi pregatita ii vei da semne. Barbatii sunt datori sa incerce dar femeia e cea care poate accepta sau refuza, totul depinde de carcterul fiecareia! Daca tu iti doresti sa faceti sex atunci il lasi sa-ti puna mana unde vrea si sa faca ce vrea cu tine, numai ca trebuie sa te gandesti bine daca el merita sa fie primul din viata ta si daca te iubeste cu adevarat sau vrea doar sa se culce cu tine! Mult succes!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Buna, din cate vad eu, esti foarte indecisa.Depinde de cat de pregatita esti, si daca chiar te iubeste cu adevarat prietenul tau. Jumatate de an e foarte putin, nu a apucat inca sa iti demostreze ca tine la tine mult. Eu am fost in caz asemanator la al tau (avem aceeasi varsta ca voi), dar la mine el nu baga mana, el imi spunea ca nu trebuie sa ne grabim si ca ma va astepta. In tot acest timp mi-a demostrat ca ma iubeste, a si plans pentru mine pentru ca nu vroia sa ma piarda, si i-am dat sansa. Noi am facut dupa un an jumate, deci cred ca ar trebui sa mai astepti putin si sa vezi daca intr-adevar te iubeste sau daca te vrea numai pentru sex. Si nu uita niciodata prezervativul! te pup

| autumnsky a răspuns:

Tu esti singura care poate decide.Dar asa ca sfat, ti-as spune, sa mai astepti ca ai toata viata inainte pentru chestii de genu' asta, daca el chiar te iubeste asa de mult te va astepta oricat e nevoie, nu vad graba. Daca erai pregatita de asa ceva nu mai intrebai pe altcineva ce sa faci.Ma intelegi? Ai grija ce faci, gandeste-te de 2 ori inainte de a actiona, si totul o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tampenie este chiar postarea ta. In loc sa-ti vezi de scoala, si sa inveti a scrie corect, te intereseaza bagatul mainii in chiloti. El stie ce vrea, tu nu.