| bubu_1296 a întrebat:

As vrea sa va intreb si eu ceva.Am aproape 19 si sunt imreuna cu prietenul meu de 1 an si 2 luni iar in urma cu 2 luni ne-am inceput viata sexuala.Azi trebuia sa imi vina ciclul, doar ca nu a venit si nu stiu de ce.Am facut dragoste neprotejati dar nu a ejaculat in mine. El nu este a deptul sa foloseasca prezervativ.Suntem siguri ca nu a ejaculat in mine dar stiu ca exista posibilitatea de 4% sa ramai insarcinata in urma scurgerii lichidului lubrifiant.Problema e ca perioada fertila la mine a fost acum 2 saptamani.Stiu de obicei ca exista simptome la femeile insarcinate si astea apar dupa 5-6 zile.Eu nu am nici o simptoma dar nu stiu de ce nu imi vine ciclul.In ultima perioada am avut parte si de foarte mult stres.Se poate sa fii insarcinata fara sa ai simptome? sau sa ramai insarcinata inainte cu 2 zile sa iti vina ciclul? In ultima perioada am avut parte si de foarte mult stres.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Menstra nu vine intotdeauna "la fix". faptul ca prietenul tau nu foloseste prezervativ si ca tu accepti acest lucru, e de plans. imi pare rau pentru tine! vei sta tot timpul cu ochii pe calendar si te vei intreba, ca si acum, de ce nu iti vine menstra. cu ce placere mai faci sexul? du-te la un ginecolog si decide-te pentru o metoda contraceptiva. e pacat sa aduci pe lume un copil nedorit, sau mai rau sa faci o intrrupere de sarcina. in ambele cazuri, tu esti cea care va avea de suferit!

| alexxaz a răspuns:

Dar de unde stii ca azi trebuia sa-ti vina? La tine e asa de regulat incat stii ziua exacta cand trebuie sa-ti vina? Mai asteapta 2-3 zile si daca tot intarzie fa un test de sarcina pentru a scapa de dubii. Se intampla sa intarzie si o saptamana sau chiar 2. Sansa sa ramai insarcinata e mica... dar exista.

| ralukutzy a răspuns:

Ciclu poate sa intarzie si o saptamana poate chiar mai mult. Si nu a ejaculat in tine deci e foarte putin probabil sa fi insarcinata. Fa un test si scapi de dubii.