| pufyy a întrebat:

As vrea si eu sa-mi dati niste exemple de forme de alint pentru iubitul meu dar daca se poate sa nu fie in romana (engleza, spaniola sau franceza). Aseara am auzit cuvantul "chichiarito" ( nu stiu daca e scris corect, insa stiu ca se citeste "ciciarito" si inseamna "mazarica"), puteti sa'mi dati alte exemple asa dragute?

Răspuns Câştigător
| PuFaRiNa007 a răspuns:

Buna!

Amorensito (iubitule)

My ratoncito (soricelul meu)

Peque (se citeste peke)-> se refera la ceva mic, provine de la cuvantul "pequeño" care inseamna mic, e o forma de alint

Sol- soare

My vida-viata mea

My principe - printul meu

Bertije - ursulet (in olandeza)

My love- iubirea mea

My butterfly -fluturasul meu

My cachorro (se citeste cacioro) - puiutul meu

tesoro- comoara mea

Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu kiss

1 răspuns:
| Pitiica a răspuns:

Papi,care e in spaniola si înseamnă un fel de :scumpule. Amor-iubitule, tot in spaniola.mi vida, viață mea, tot in spaniola.retaco care înseamnă micuțul si e tot in spaniola. Angelito care înseamnă îngeraș si e tot in spaniola,bebe,tot in spaniola.mi dulce, tot in spaniola, scumpul meu, cachorro, tot in spaniola si înseamnă puiut.in engleza: baby-bebe. My LOVE-dragostea mea. LOVE-iubire. Angel-înger sweet heart-inimioară babe -iubitule. Sweety-dulceata.