| ForeignO a întrebat:

Buna happy

Hey nu stiu daca aceasta intrebare este in regula.worrieddar ce inseamna pudibond? Puteti sa'mi dati niste exemple?big grin

Si ce inca o intrebare : Ce ati vrea sa deveniti? Iar pentru cei care deja au un servici, este vreo persoana care a vrut sa devina altceva decat ce sunteti acum?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Pudibond e un om exagerat de rusinos, standardele insa sunt relative. Pentru mine, o persoana pudibonda e o persoana careia i se pare sexul un subiect tabu sau care roseste cand aude cuvantul "penis". In functie de educatie si sistemul de principii, pudic poate fi o eticheta pentru un alt tip de comportament: pudibonda poate fi o femeie care refuza sa faca topless sau o persoana care face sex doar cu lumina stinsa. Cand eram mica, voiam sa fiu invatatoare; m-am razgandit cand am vazut ce salarii sunt in invatamant. Printr-a noua m-am indragostit de ce imi imaginam eu ca inseamna sa fii psiholog, asa ca pe drumul ala am pornit. Acum lucrez in presa, sunt si psiholog, tin si traininguri-toate au un numitor comun care pe mine ma implineste.

10 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Succes!happypudibond vine de la cuvantul pudic care inseamna rusinos...eu as vrea sa devin profesoara de engleza sau scriitoare.ador creatia si engleza:X

| criss:) a răspuns:

Succes dorutza in continuare si sper sa ajungi ce iti dorestihappy

| DeeAnna. a răspuns:

Buna.

Iti pot raspunde la prima intrebare, deoarece la prima nu stiu raspunsul.laughing

Vreau sa devin profesor de chimie.
Pe langa ca ador chimia, meseria de profesor mi se pare cea mai frumoasa. Sa ai satisfactia ca ii inveti pe copii lucruri interesante si folositoare. Tu ce vrei sa devi?happy

| ForeignO explică:

Imi cer scuze. Este vreo persoana care a vrut sa devina altceva decat ce este acum?

| ForeignO explică:

Eu as vrea sa devin actrita. Mai exact sa joc la tetrul Maria Filotti din Braila (orasul meu)As vrea sa dau la facultatea de actoriebig grinbig grinbig grin

| ForeignO explică:

Draga Crissu

Ei bine tin sa spun ca si eu ador:X:X:Engleza. Stiu ca te ajuta foarte mult pentru ca este vorbita in aproape toate tarile, si pentru mine cred ca ma va ajuta cu actoria

P. S :deja fac parte intr-un teatru organizat de doamna mea profesoara are s-a pensionat anul acesta. Se fac de asemenea si piese in engleza:X

| Andromedda a răspuns:

Vreau sa devin arhitect.big grin
P. S. II faina actoria... tine-te de eawinking

| Lary a răspuns:

La prima habar n-am.

As vrea sa devin biolog marin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspund doar la prima;)) http://dexonline.ro/search.php?cuv=pudibond :P