| Razvanta a întrebat:

Asta e pentru fanii Naruto...stie cineva cum de minato era al 4-lea hokage si de ce nu al treilea.am vazut in ep 247 ca al-3-lea hokage era si el pe acolo.Si nu-mi pot da seama de ce Minato a fost al patrulea si nu al treilea. Funda celui care are cel mai bun raspuns corect.

Răspuns Câştigător
| Schutzsttaffel a răspuns:

Cand Minato a ajuns Ho-kage, Sarutobi a renuntat de bunavoie la titlul de ho kage.si imediat ce Minato a murit...si-a reluat functia.

2 răspunsuri:
| JeffRider93 a răspuns:

Primul Hogake a fost Hashirama, al 2-lea Tobirama (sau invers.Îi mai încurc), al 3-lea din Clanul Sarutobi, al 4-lea a fost Minato, iar al 5-lea a fost Tsunade.Şi, dacă au fost 5 hokage şi Tsunade e al 5-lea şi a fost după Minato, zic eu, e logic ca el să fie al 4-lea.

| Frincu_Victor_1992 a răspuns:

Si pentru ca Minato era cel mai puternic ninja din sat atunci fiind numit si Ho-kage-ul Geniu.