| Stella17 a întrebat:

Buna TPU cum il cheama pe tatal celui de-al patrulea hokage (Minato Namikaze) adica cine sunt parintiii lui? Sunt Dan si Tsunade da sau nu?

cel mai bun raspuns primeste FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Roleplayer a răspuns:

Nu sunt Dan si Tsunade. Dan a murit putin in razboi, nu e el responsabil de asta. In plus, daca nu gresesc, Minato nu e nascut in Hi no Kuni (Tara Focului), cu atat mai putin in Konoha. Tara Focului nu are nicio atestare istorica a clanului Namikaze, daca sursele mele sunt asa de incredere cum cred eu.
Ca un argument solid contra faptului ca Dan si Tsuna sunt parintii lui, numele de familie al lui dan era Katou. De unde pana unde am ajuns la Namikaze? Si pe urma, Tsunade are undeva la cincizeci cand are naruto 12, deci avea 38 cand s-a nascut el. Diferenta dintre varsa ei si varsta lui Minato - 34, daca nu gresesc - e cam prea mica.
Sper c-am ajutat

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Ai incurcat personajele laughing
Deci uite cum sta treaba:
Tsunade este hokage, nu are copii si iubitul ei Dan a murit. Tsunade este stranepoata primului si celui de-al doilea hokage.
Nu am auzit nimic despre bunicii lui Naruto. Mama lui Naruto este Kushina si tatal este Minato. Tsunade, Orochimaru si Jiraiya sunt cei trei legendari sanini care au format echipa celui de-al treilea hokage.
Cred ca ai inteles cu gradele de rudenie. happy
Multa bafta!

| Stella17 explică:

Am gasit pe un site ca zicea ca Dan si Tsunade ar fi parintiii lui Minato daca nu sunt ei atunci cine sunt va rog spuneti-mi