| anonim_4396 a întrebat:

Au trecut câteva luni de când fostul s-a despărțit de mine(și cred ca a stat cu mine 2 ani de zile doar pentru sex) și acum sunt împreună cu varul lui și ne înțelegem foarte bine și am început sa îl iubesc. Înainte nu prea ma cauta când eram singura, dar acum de când am iubit tot vrea sa ne vedem și îmi da mesaje. La insistentele lui am ieșit într-o zi și mi-a zis ca i-a fost dor de mine și etc.Mi-a mai scris într-o zi sa ieșim dar nu am vrut pentru ca nu vreau sa afle varul lui ca încă mai țin legătura cu el. Oare de ce mai ma cauta acum dacă am iubit?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru că atunci devin foștii parteneri cu adevărat atractivi, când vezi că îi plac și alte persoane și sunt fericiți cu altcineva în afară de tine și nu mai reprezinți centru universului lor. Se aprinde orgoliul și te face să cauți orice metodă de a-i vrea înapoi și a redeveni tu acea persoană iubită de ei. În momentu în care te obține să nu-ți faci speranțe că o să schimbe, poate maxim 1-2 luni până revede că devii atașată de el, după își recapătă comportamentu

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca din cele afirmate de tine reiese ca el nu te-ar fi iubit cu adevarat : ''... și cred ca a stat cu mine 2 ani de zile doar pentru sex'', cel mai probabil ca si acum a redevenit ''foarte interesat'' de persoana ta cu un singur scop, si anume cel de a intretine o partida de sex asa cum o facea si inainte de a va desparti. Nimic mai mult de atat, din moment ce stie ca ai intrat intr-o relatie stabila cu o alta persoana. Este indicat sa-l eviti ca pe un... ciumat. Multa sanatate!