| AdinaCrissa a întrebat:

Sunt cu moralul la pamant..cred ca intru in depresie..Acum 4 ani am inceput o relatie cu un barbat( sa ii spunem C.) pe care l-am iubit foarte mult..intr-o zi mi-a facut cunostinta cu varul lui( A.)..ieseam des toti 3..acesta era si este un om foarte prietenos, motiv pentru care imi scria destul de des pe facebook dar la modul amical. Stia ca C. ma iubeste mult si nu si-ar fi permis sa il tradeze, pentru ca erau ca fratii...Relatia cu C. a durat un an si jumatate. timp in care eu eram cam micuta si nu m-am culcat cu el, si m-a inteles, era dispus sa astepte pana cand as fi fost eu pregatita.dar ne-am despartit. Dupa aceea, eu si A. am ramas in continuare prieteni..Am inceput sa iesim, mergeam la el si imi gatea, ma lua de la scoala, era o relatie AMICALA.
Dupa aproximativ un an in care vorbeam non stop si ne vedeam des...ne-am sarutat..si incet incet, ne apropiam din ce in ce mai mult. dupa inca 8-9 luni, mi-am inceput viata sexuala cu el..desi nu eram impreuna, pentru ca varul lui, adica fostul meu(C.) ar fi facut cel mai mare scandal. Si pe buna dreptate..adica varul lui e un tip care poate avea orice fata si chiar pe mine s-a gasit sa ma combine? Stiam amandoi ca nu putem fi impreuna..insa am continuat sa ne vedem..si deja sunt 2 ani in care ne vedem pe ascuns..Fostul meu a aflat ca noi am pastrat legatura si s-au certat f tare..Cred ca ar fi innebunit daca ar fi stiut si ca intre noi s-au intamplat mai multe si ca nu suntem doar amici...in fine. In tot acest timp si eu dar si A. am incercat sa avem relatii cu alte persoane, ca sa reusim sa ne departam pentru ca sufeream amandoi din cauza ca nu putem avea o relatie. A avut o iubita si a inselat-o cu mine..acum are pe altcineva si imi spune ca nu ma poate uita..si-a impus sa nu o insele si pe aceasta, dar totusi a facut-o..Si eu am mai avut 2 relatii in acest timp dar i am inselat pe amandoi cu el, pentru ca nu pot sa il uit! Suferim amandoi ca prostii..am incercat sa o terminam dar mereu ajungem in acelasi punct. Ce e asta? Eu zic ca ma iubeste..si el il iubesc pe el. El nu vrea sa se gandeasca ca ma iubeste pentru ca mereu spune ca nu e corect ce s-a intamplat..ca si a tradat varul si si-a inselat si iubitele(el care e un om f corect). P.s. Eu am 19 ani iar el 29..Cum sa facem? El mereu imi repeta ca nu putem avea o relatie pentru ca toate rudele lui i-ar sari in cap..pt ca toti stiau ca C. m-a iubit enorm. sfaturi?

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Dar C nu si-a refacut viata, tot la tine se gandeste? Nu trebuie sa depinzi de el, daca tu il iubesti pe A trebuie sa fi cu el

| LoveSleep a răspuns:

Îmi vine să râd. Îmi faci greață cu poveștile tale. Nu ai niciun motiv pentru care să nu puteți fi împreună. Relația ta cu vărul lui s-a încheiat, ești liberă să faci ce vrei, dar tu preferi să te joci de-a curv@.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

,,el care e un om f corect,, incredibil de corect, daaa laughing. A inselat si mintit doua femei, cum dracu sa nu fie corect?!

| SkyPilot a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ai mare dreptate. Numai moralitate si corectitudine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de complicata situatia, dar iti voi pune o singura intrebare la care sper ca te vei gandi si in functie de raspunsul tau vei actiona. Iti doresti sa traiesti viata in asa fel incat sa fii TU fericita, sau altii?
Stiu ca lumea e rea si ca deseori nu intelege, insa e foarte important sa fii implinita si sa ai alaturi de tine o persoana care sa te sprijine, sa te faca sa te simti iubita, sa iti fie alaturi in orice moment. Se pare ca A e acea persoana momentan. Sunteti siguri ca merita sa va sacrificati povestea de iubire doar pentru ca altii sa fie multumiti?

| AdinaCrissa explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos ai pus problema..eu sunt dispusa sa accept criticile fostului meu si ale altor rude comune de ale lor..insa el nu. Nu mai stiu ce argumente sa ii aduc ca sa il conving ca nu trebuie sa ne sacrificam iubirea pentru altii...insa e destul de matur si inteligent si spune ca nu e ok sad

| e1xtz a răspuns:

Nasol..rezolvare fericita sa iasa impacata si capra si varza nu cred ca exista...dar macar o telenovela buna cu un scenarist pregatit e posibil