| ChristinaLVU_6960 a întrebat:

Auziti sa va povestesc ceva. La scoala era un baiat pe care eu am inceput sa il plac si cred ca si el la fel pe mine. Ma privea cand trecea pe langa mine sau imi zambea discred si de la distanta. Dar intr-o zi cand i-am spus ca il plac el mi-a spus ca are prietena. Dar totusi m-a last sa il pup pe obraz. Eu nu cred ca o iubeste pe prietena lui pentru ca atunci cand zice ce ea nu pare prea interesat. Dupa ce i-am zis ca il plac...la scoala nu ma mai privea...ma ocolea.Si intre timp eu incerc sa il evit si acum cand il evit se uita la mine sau imi zambeste. Nu mai inteleg nimic! Nu stiu ce sa mai cred. Eu incerc sa uit de el sa il sterg cu buretele dar sufletul meu nu vrea si sunt undeva la mijloc si nu stiu ce sa ma cred. Va rog! Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| GiGiii a răspuns:

Ar fi bine sa astepti pana ce se vor desparti, sti cum e vorba aia [cu rabdarea treci si marea]sau poate o si mai bine o sa il uiti, timpu vindeca orce rana. Iar daca iti zambeste de unde sti poate poate ceva tot mai simte. Tu ai de gand sa il crezi ca are prietena, poate zice asa ca ii e rusine de ceva sau eu stiu poate chiar are.Documenteazate! Aaa si app un sfat asa nu mai spune la baieti ca ii placi.Lasa-i sa fiarba sa se intrebe "oare ma place" si cand chiar simti ca sentimentu e la fel dati drumu.Iti urez succeswinking

3 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Daca are prt nu ar fi bine sa te bagi si oricum daca l'ai pupat pe obraz asta nu inseaman ca te place.

| chucky_7511 a răspuns:

Daca are prietena mai bine nu te baga (nici tu nu ai vrea sa se bage alta intre tine si pr tau... ) te evita pentru "a se sterge din sufletul tau" si te baga in seama ca sa nu fi suparata pe el... gen prieteni buni happy

| GiGiii a răspuns:

Poate ar trebui sa astepti pana se desparte de asa zisa lui prietena si apoi sa actionezi sau te.ai putea interesa daca chiar are prietena, cine e chesti deastea.De unde sti ca nu e timid sa iti spuna si el ca te placesmug. A si app nu mai spune tu prima la baieti ca ii palci chiar daca il placi mult de tot, lasa-l sa fiarba sa se gandeasca "oare ma place?". Intelegi?