| Ţiiţţţu a întrebat:

ca rog spuneti-mi(scrieti-mi) povesti de dragoste triste...reale cea care ma va impresiona va primi fundakisskiss pooopkiss

Răspuns Câştigător
| Andreea357 a răspuns:

Acum un an am cunoscut un baiat cu 3 ani mai mare (nu stiu daca o sa fie trista da tio zic) ,am stat un an si nu prea neam spus nimic ,doar ne uitam unu la celalta incontinu in pauzele de la sc , ne ignoram total eu credeam ca el nu ma place si el credea ca eu nul plac , Intr-o zii lu taicasu i sa stricat ceva la masina si a venit la mine si ma intrebat daca pot sal duk eu acasa l-am sunat pe soferul meu(al tatei defapt) si iam zis sa vina sa ma ia ,soferul meu stia cal plac angajatii din vila lu tata sunt prieteni buni cu mine cand eram mica faceam numai trasnai pe acolo laughing
mihai(asa il cheama pe sofer) a inchis geamu si nea lasat pe noi singuri in spate si iam zis sa nu faca asta .el ma atins putin pe mana si ma rugat sal ascult eu am fost cam dura la inceput pentru ca asa ma comport cu toti pe acre nui cunosc ca sa nu creada cas o naiva si vai de capu meu laughing :

el: ma as.culti putin
eu: da sigur zi da sa nu dureze mult
el: 5 min
eu :4 min
el:pffff am vrut sa-mi fac curaj pana acum sati spun ca.te cam plac nu stiu cum sa intamplat da simp ca te cunosc de o viata si vroiam sa te intreb ce crezi ?
eu: stiam cati plc de mine ...
mihai: da de unde laughingscz nu trebuia sa deschid geamu
eu: bv acum inchidel
mihai: bine domnisoara (asa imi spune el in public ca as nui strice reputatia lu taicamiu) laughing
el: deci ce zici ?
eu: nu stiu ,chiar nu stiu si eu cred ca te plac .dar am asteptat momntu potrivit si cum uh stateai mai mult cu pr nu prea am gasit niciun moment simi era si frica de ce ve spune
el: din cate vad nu prea esti ca celelalte fete adica sa te dai gata pe tava ,
eu: mda se poate spune si asa , de obicei nu stiu chiar asa rece ,da la inceput asa fac cu toate persoanele
el: aha
eu:
el: pai ai vrea sa mergem ...
mihai: domnisoara tatal vostru la telefon
eu:ahhhhhhh .un moment mai prost nusi gasea.am zis io in gandul meu laughing
soferul a oprit masina am iesit afara si :
tata: ce faci? unde esti ?
eu: ce atatea intrebari? ma duceam acas unde era sa fiu am terminat sc si l-am chemat pe soferul tau sa ma duca casa ca mi sa rupt tocu de la pantof ,dor nu era as merg asa pe strada tias fi stricat reputatia nu ?
tata:mda cred ca ai dreptate ,vreau sa discutam azi ,sa nu intarzi la cina
eu: dada ,vine si mama cu andrei ?(andrei fiind fratele meu mai mare 3 ani diferenta de varsta )
tata: nu cred, va fi o discutie mama fica si cu tata
eu : aha ,pa
tata:...la revedere
am urcat in masina si din acel moment mi-am dat seama ca nu va iesi bine discutia , ma gandeam oare au aflt despre 4 la chimie?laughing
dupa am pornit si alin( baiatu de caremi plc) ma intrebat
el: vre sa iesim in park in dupamiaza asta poate luam masa impreuna
eu: in dupa amiaza asta ? mmm...pffff scz dar nu pot tre as merg la tata
el: ca poate alta data
eu: uite chiar nu vreau sa te superi sigur mergem alta data ca?
el: ca stai linistita nui nimic,am ajuns eu cobor aici ne vedem maine la sc si ma pupat pe obraz a fost asa tareee
am ajuns acasa am stat vreo 2 ore dupa a venit fratimiu si ma intrebat unde e tata iam zis ca nu stiu si a plecat cu iubitasa ,eu nu prea o suport pe gaby (iubita lui) sta cu el doar pentru bani nostri pentru ca tata e arhitect si de mic a vrut sa faca ceva maret si a reusit are 2 vile una in care sunt eu cu fratimiu si una in care sta mama cu el si proiecte lui si mai multe e putin cam complicat .a venit m-am cu tata neam asezat la masa au servit masa si dupa mama a inceput sa vb cu mine despre baieti si romantismm .pfff can am auzit parca atunci a explodat bomba,am discutat nu prea o fost important ,dar na m-am dus in camera si m-am gandit la alin ...a doua zi la sc a venit cu niste pr si toti se uitau cam insistent la mine ,dupa pr lui au venit si miau spus a nu ma pot vedea cu alin ca suntem diferiti si chesti din astea , m-am intalnit in park cu el cateva saptamani a mers totul bine dupa am invitat acasa la el ,acolo ia te uita ce surpriza
avea o vila fix ca a mea nu ma refer la culori marime si chesti din astea , ma rfer ca avea vila masina mare sofer angajati avea si o sora laughing cu un an mai mica decat el ,ma invitat la masa cu familia lui am mancat si fam ui am plakut neam mai vazut cateva saptamani ,dupa iarasi la el acasa era tatal meu si cu tatal lui se certau nu stiu dc, dupa am aflat de la mama ca ei is dusmani de moarte de mai demult ,si tat mia interzis sa mai ma vad cu el da eu nu l-am scultat m-am dus la el acasa si am atunci neam lasat purtati de val si neam culcat impreuna ,dupa dimineata am plecat cu greu si am ajuns acas l-am mintit pe tata si iam zis ca am fost la raluka cea mai buna pr si am dormit la ea , dupa 2 sapt am aflat cas insarcinata iam zis si lui si neam bucurat amndoi foarte mult bine asta dupa un an decand eram impreuna ,dupa 2 luni am aflat ac el a plecat din oras singur am intrebato pe sora lui si nici ea nu staia a zis ca si ea e foarte ingrijorata, si parinti lui la fel ,iam zis surori lui si ea sa bucurat da mia spus in fata ceva dureros :
eu : auzi stii unde e alin l-am cautat peste tot si nul gasesc
ea: nici nai cum
eu : ce tot spui?
ea: alin a fugit nu e in oras
eu: poftimcrying
ea: gata nu mai plange
eu: tre sati spun ceva da juram ca nu mai spui la nm
ea: da sigur spune
eu: astept un copil de la alin
ea: ce? e minunat dar ...NUL POTI PASTRA
eu: dc crying
ea: ai sa afli imediat, iti dai seama ca ticatu nu a fost deacord cu alin dapoi cu un copil , plus ca mai e ceva de spus
eu: ce poate fi mai grav ca asta ?
ea: asta
eu: ce e asta ?
ea: alin e din alta familie , tata la adoptat deci nu e fratele meu de sange , si din tara de unde vine el ,era fortat sa se insoare de al varsta de 15 ani ,dar pe la varsta de 16-17 ani a divortat ,si ami are un copil acolo
eu: poftim? si eu cu copilu meu ce fac? crying nu pot sa fac avort , am aproape 3 luni si nici nu pot sal abandonez crying
ea : da nici nul poti pastra ,da nici nui spune lu alin
eu: scz da dc sa nui spun, e tatal copilului si merita sa stie
ea: nuuu o sa inrautatesti lucrurile , cine mai stie?
eu : uh si ...alin
ea: alinnn? iai zis deja ?
eu :da si sa bucurat foare mult
ea: ca pai .sa nu mai zici la nm si sa lasam lucrurile asa
eu: ca tre sa plec
ea: pa !
dupa am mers acasa unde nu stiu cum da iam zis si lu mama pentru ca ma obligat dar ea ma inteles si o zis ca o sa am ajute cu tot chiar daca tata nu e de acord ,dupa 7 luni a aparut si ain ,cand l-am vazut la sc l-am ignorat total desi aveam crescuta burta nici prea mare nici prea mica la marimea normala el a abservat a venit la nm bucuros si ma imbratisat l-am intrebat dc nu mia zis de cealalta sotie si copil
eu: ce tea apucat lasama , esti un mincinos si daca ma mai atinmgi no sa te las nici sat vezi copilu
el: ce ai patit dc imi vb asa?
eu: a te prefaci ca nu stii ca mai ai o sotie si un copil
el: eram adolescent aveam 15-16 ani ai am fost obligat
eu: foarte bine lasama
el: staii hai in park sa discutam
acolo mia zis toata povestea si sa fiu sincera am fost uimita ,l-am crezut pentru ca aceeasi poveste mia spuso si sora lui, neam sarutat si imbratisat si am plecat acasa neam mai intalnit in aceste 2 luni pana sa nasc a venit si cea de a 9 luna am nascut si era fetita ,am fost foarte bucuroasa si eu si el , in aceea noapte tatal meu mia furat fetita si a duso la o casa de copii abandonati nu mi-am mai gasitio timp de 5 ani am fost complet distrusa in fiecare seara ma gandeam oare ia dat si ei cineva o bucatica de paine si cu un strop de apa , a vut vreo patura care sai tina de cald , ia facut cineva vreun rau .eram tare ingrijorata pentru ea dupa acesti 5 ani alin a gasito , nu stiu cine da cineva a adoptato si a influentato spre rau ca cica eu as fi personaju negativ cand am auzit la telefon spusele fetitei am incremenit :

eu : alo, alo fetita mea esti acolo?
ea: da...
eu : mami, ce faci esti bine ?
ea: dc ma intrebi asta ?
eu: cum dc sunt mamica ta crying si atunci am bufnit plansul
ea: ba nu esti mama mea esti o criminala care ma parasit intr-un legan
eu: mami , nu pleca stai crying
ea: mai abandonat... mami !

acestea au fost singurele ei cuvinte si de atunci nam mai auzito timp de 1 an
mama certat foarte rau cu tatal meu iam zis niste lucruri oribile si am plecat de acasa impreuna cu alin , in acel an de craciun am gasito iam zis adevaru nu cea ia zis m-am ei adoptiva
dupa am facut niste acte si am plecat in spania ,mexico timp de 2 dupa care lucrurile sau linistit tata sia cunoscut nepotita , fratele meu sa despartit de scorpia aia , tatal meu si cu a lu alin sau impakat si au facut afaceri foarte bune impreuna ,fratele meu si cu sora lu alin au fost impreuna , si am trait foarte fericita , am avut o viata minunata alaturi de alin chiar daca am mai intampinat atatea greutati .sunt aproape sigura ca nai sa crezi nimic dar nu ma intereseaza uh maii zis sati zic povestea mea si tiam ziso .ciao!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea357):

Privitul la acasa tv dauneaza grav sanatatii.

| Oliver13 a răspuns (pentru Andreea357):

Acum 1 an l-ai cunoscut si fata ta are deja 5 ani? wtf!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlueDreams a răspuns:

Toamna lui 2007. EA abia se mutase in Bucuresti, venita din provincie dar totusi dintr-un oras mare(Constanta) a intrat intr-unul dintre cele mai bune licee (clasa a10a).Era genul de fata super tocilara, care greu iesea din cuvantul parintilor ei si a fost dificil sa-si faca prieteni.Clasele a10a murmurau pe la colturi de venirea unei necunostea la a10a A, o tocialara adevarata, dar al naibi de frumoasa.Era blonda, cu ochii albastri si cu un chip angelic de zici ca scapase din povestile cu zane.Ca in orice liceu care se respecta exista o fata, sau un baiat sau chiar o fata si un baiat care detin popularitatea suprema.El era a11a,cel mai frumos baiat din scoala, foarte inteligent si pe deasupra mai avea si bani.Cum un asemenea specimen nu rateaza nicio ocazie a vrut sa fie el cel care s-o ''inaugureze''(exact asa mi-a spus ea ca a auzit). Dintrodata acest tip a inceput sa mearga la clasa la ea, vorbeau foarte mult pe mess ba inclusiv ma trezeam cu el dupa noi cand ieseam.Era prea amabil, el fiind genul de baiat smecher, care isi tragea gasca dupa el oriunde.Asta a tinut cam o luna jumate dupa care intr-o seara s-au intalnit intr-un parculet de langa casa mea(statea la mine).S-au plimbat putin apoi el a oprit-o pe o banca si a sarutat-o din senin.Mi-a marturisit ca a vrut sa-l respinga la inceput dar i-au lipsit puterile.DE atunci au fost impreuna.Ea il adora, iar el...el oscila intre ce le promisese prietenilor si ce ar vrea el sa faca.Incerca sa castige pariul insa ea nu se lasa.Erau fericiti, se iubeau si ca sa nu mai zic ca o scoala intreaga ii invidia.Dar inevitabilul s-a intamplat:ea l-a auzit intr-o zi vorbind cu prietenii lui si l-a parasit printr-un SMS.A doua zi el a venit acasa la noi si a incercat s-o faca sa intealaga ca nu e adevarat.Plangea si ea, plangea si el...dar el plangea pentru ca s eindragostise nebuneste de ea.Am incercat s-o protejez.Pentru o vreme nu s-au mai vazut decat accidental la scoala.Ea s-a schimbat foarte mult in acel timp.Incepuse sa bea, sa fumeze ba chiar a avut o tentativa de sinucidere.Il adora si nu concepea ca nu va mai fi niciodata cu el.pe cealalta parte am auzit de la prietenii lui ca el nu mai iesea din casa si intrase intr-o depresie de care cu greu a scapat.In prezent de el nu mai stiu nimic,am auzit ca a plecat sa faca facultatea la Iasi la un unchi sau ceva.Ea a intrat la drept, a trecut peste acea deceptie care a fost pe cale sa o distruga, insa si acum isi mai aminteste cat de mult l-a iubit.E o poveste reala si foarte trista dupa parerea mea.O stiu atat de bine pentru ca ea este verisoara mea.PAAAA!

| Lexiiii a răspuns:

Ne-am facut impreuna dintr-o prostie.Pur si simplu prieteni lui au facut un pariu (de care aveam sa aflu mai tarziu ).El era genul smecher si misterios si sa mentionez ca era absolut superb.Intr-o seara cand eram toata gasca afara, era si el.Il placeam de mult timp.Si el a venit si mi-a zis daca nu vreau sa fac o plimbare cu el.Ne-am plimbat mult timp, am vorbit.Si el m-a sarutat,si atunci ne-am facut impreuna.O luna a fost absolut super totul, il iubeam atat de mult, si el se comporta foarte frumos cu mine. Pana intr-o seara cand mi-a zis ca totul a fost un pariu si ca intre noi totul s-a terminat.

Am ramas socata.Nu am mai auzit nimic de el vreo 2 luni, fiind vacanta de vara.Cand am inceput scoala,a aparut si el. Absolut superb ca intodeauna, mi-am dat seama ca nu l-am uitat.
A urmat o perioada cand a fost cu multe fete.Eu suferam din ce in ce mai mult.El tot nu vorbea cu mine si nici eu.
Intr-un timp se comporta foarte ciudat din cate mi-au zis prieteni lui,se apucase si de fumat, bea foarte mult.Si m-au rugat sa vorbesc cu el.Nu am vrut la inceput,dar cand am vazut cat de rau a ajuns nu am mai rezistat.
Intr-o seara cand eram toti afara,era si el,intr-un colt si fuma.M-am apropiat de el si i-am zis daca nu vrea sa facem o plimbare.A acceptat, ne-am plimbat mult fara ca nici unul din noi sa scoata vru cunvant. Atunci mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce s-a intamplat.
Si mi-a zis ca parinti lui divorteaza, si ca se simte foarte rau.
I-am fost alaturi 4 luni in care l-am ajutat sa renunte la bautura si fumat.Il ascultam il incurajam atunci cand nu mai putea.Il iubeam si as fi facut orice pentru el.
Dar dupa inca o luna, el a cunoscut o fata si de mine a uitat.Nu mai stiu nimic de el de 2 ani.A disparut dintr-o data. Fara ca eu sa mai stiu ceva de el.

Poveste mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi mai aduci aminte?!

Ţi-aduci aminte? Oare-ţi mai aduci aminte de "sufleţelul tău de flori"? Eu îmi aduc aminte de ochii tăi mari,negrii şi sălbatici,de zâmbetul tău frumos ce-mi lumina fiecare zi,chiar dacă ploaia ne inunda trupurile doritoare de-o îmbratisare caldă,mi-aduc aminte de glasul tău calm ce-mi lasă şi astăzi urme adânci în mintea mea prăfuită.
Te simt,te simt atât de-aproape...îţi simt respiraţia în cefă,tresar; inima îmi bate atât de tare încat o aud şi eu în liniştea serii. Întorc privirea şi... observ fereastra spartă de furtuna ce s-a pornit afară.O tristete adâncă îşi pune amprenta în suflet. Mă îndrept spre fereastra din holul micuţ şi modest al casei mele,privesc picăturile de ploaie ce se izbesc de geamurile rămse,iar prin acel "gol" îndrăznesc să intre-n hol picăturile reci alungate de vântul năprasnic.
Refuz să cred că nu ai fost tu aici,refuz să cred că sunt singură într-o cameră pustie privindu-ţi chipul angelic într-o fotografie rătăcită printre scrisorile tale.
Zăresc într-un colţ al camerei colierul cu margele albe...le ţin strâns în plamă,sunt calde,jilave,au temperatura omului. Le privesc cu gingaşie,firul se rupe singur, mărgelele curg pe jos,se împrastie,offf s-au rupt! Aleargă care încotro,zorrr pe podea,pe parchet,sub sifonier,sub pat,sub dulap, pretutindeni, de parca ar fi vii.Cred că margelelor le place întunericul. Acum e linişte şi ele s-au ascuns...

Nu coincide cu realitatea, dar este propria imaginaţie.
O zi minunată în continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://povestesaunu.blogspot.ro

| titzi a răspuns:

Mai demult am cunoscut un baiat, imi place foarte mult de el. intr-o zi, in pauza a venit la mine si mi-a cerut adresa de mess, eu i-am dat-o. cand a plecat mi-a facut cu ochiul.a doua zi a venit la mine si mi-a zis : vrei sa fi prietena mea? eu nu mai avusem pana atunci un prieten asa ca i-am zis : imi pare rau nu am mai avut opana acum un pr asa ca iti zic nu. suparat, baiatul a plecat, peste catva timp mi-a cerut din nou prietenia, mi-am luat inima in dinti si i-am zis da. din pacate el isi batea joc de mine si eu nu stiam nimic relatia noastra era la misto. asa ca ne-am despartit. intre timp am fost cu un alt baiat ilm plc destul de mult. fostul meu prieten de mai sus era gelos si facea tot posibilul sa ne desparta. intr-o seara la ziua verisorului meu prietenii m-au convins sa ma pun din nou cu el, el ma plc cu adv. relatia noastra a decurs bine timp de 5 luni, imi facea declaratii de dragoste mi-a dat chiar o scrisoare, de mos nicolae mi-a dariut un lantisor, era perfect. baiatul era putin vagabond asa ca am avut probleme cu parintii asa ca a trebuit sa ma despart de el, a fost cel mai dureros lucru pe care l-am facut vreodata. apoi el incerca sa imi faca lipeala cu altii si eu ma simteam foarte prost. eu inca il plc in continuare. la noi la scoala s-a org o excursie si in acel timp am fost din nou imp, el era cu mine doar pentru ca sarutam bine, atunci mi-a pus capac, ne-am desp. apoi am mai fost inca 2 saptamani imp si mi-a dat papucii pentru alta atunci mi-am jurat ca nu ma mai pun cu el pana cand va stii sa iubeasca cu adv. acum am un nou prieten si gandul imi sta tot la fostul, acesta mi-a zis ca am fost singura lui iubire si si-ar fi dat viata pentru mine.ieri cand am primit flori de la actualul era si el de fata si s-a uitat drept in ochii mei si o lacrima i s-a prelins pe obraz. atunci m-au cuprins fiorii si nu am stiu ce sa mai fac. sper ca intr-o zi sa uitam unul de celalalt