| D[:x] a întrebat:

Imi spuneti niste povesti de dragoste triste? (mai lungi). Cea mai buna are fundita

88 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-I nimic? un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui!
Girl - Yeah...
Boy - De ce intrebi? S-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s-a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M-as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s-a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala:

Boy – Mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu!
Boy – Oh!
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu.
Mate - Dar stii cum sunt fetele!
Boy – Yeah!
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceiasi seara:
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M`am simtit un pic rau.
Boy - estibine acum?
Girl - Trebuie sa plec. vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S`ar putea sa dureze te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)
Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon.

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s`a intamplat
Boy - Amice? ce s`a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta? 433-555-3468!

Baiatul suna la numarul acela dupa ore:

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul.
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena.
Voice - Care este numele ei?

>baiatul ii da informatiile<

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s-a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s-a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital!
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital.

Boy: - Esti bine?
Girl -...
Boy - Scumpo te rog spune ceva!
Girl - Eu...
Boy - Ce?
Girl - ...Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata? in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba? de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc? plange...
Girl - Si eu te iubesc...nu fi trist...eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine!
Nurse - Orele de vizita s`au terminat!

Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare.

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un bilet langa el.

In bilet scria:

Am luat un glont pentru ea.sad
Asa cum am zis ca voi muri pentru ea. sad

| adelinapissi a răspuns (pentru Ros3Blu3):

Foarte frumoasa

| Kyty2000 a răspuns (pentru Ros3Blu3):

Foarte frumoasa... am plans la ea! Nimeni nu trebuie sa treaca prin ce au trecut acesti 2 indragostiti! sad!

| Tufa_Alexandra_1990 a răspuns (pentru Ros3Blu3):

Mai minunat de atat nu am mai vazutt!

| LaurD3athAng3l a răspuns (pentru Ros3Blu3):

WOW! Ma luat cu tremuraturi cand am citit-o bestiala rau povestea asta!

| IonutAcl a răspuns (pentru Ros3Blu3):

Profund...

| xFaith a răspuns:

Pentru cei care au iubit macar o data in viata. si au suferit inzecit pentru bucatica de bucurie gustata. pentru cei care au "mancat" pelin pentru o gurita de "ambrosie". pune un blues in surdina si citeste povestea asta. o sa iti placa.

Durerea de stomac cu care s-a trezit nu se datora oboselii sau a mancarii, ci mai degraba din cauza evenimentelor ce aveau sa se intample in ziua aceea. Astazi trebuia sa incheie o relatie ce dura de mai bine de 2 ani de zile. si chiar considera ca a ramas tarziu. Trebuia sa se termine. Isi tot repeta in minte "nu vreau sa o neindreptatesc nici pe ea. nu sunt eu unic in lumea asta. nu sunt nici prea frumos nici prea destept, dar am facut tot ce imi statea in puteri ca totul sa fie bine. sa nu se termine". Simtea ca durerea de stomac se accentueaza. Simtea ca se sufoca. s-a imbracat repede si a iesit. Nu a lasat-o niciodata sa astepte pana acum si nu putea sa o faca nici de data asta. Era o zi ploioasa de aprilie. in cateva minute a ajuns la locul intalnirii, ca de obicei ajunsese primul. Dupa cateva minute o vede apropiindu-se pe iubita lui. se hotarasc sa mearga la un cafenea.

- Mi-e frig. zise fata. de fapt acesta a fost singurul cuvant rostit pana ce au ajuns la cafenea.

- Vrei sa-mi zici ceva? zise fata uitandu-se in ochii lui.

- Da, ii raspunse el.

Fata devenise curioasa.

- Pai, zi-mi o data ce mai stai!? spuse ea iritata.

Tanarul ofta si o intreba:

- Pana unde crezi ca va merge asta? sau mai bine zis crezi ca suntem o pereche potrivita?

- De ce simti nevoia sa ma intrebi asta? zise ea.

- Draga mea, iti amintesti ca te-am sunat acum cateva zile? cred ca era in jur de 11 noaptea.

- Imi amintesc, zise ea.

Si tanarul. fara sa mai astepte ca ea sa raspunda continua:

- In noaptea aia ma gandeam la tine, ca de obicei. iti scrisesem o poezie si am vrut sa ti-o spun la telefon, cand te-am sunat nici nu m-ai lasat sa ti-o spun. Mi-ai spus ca: "Ce! nu am alta treaba decat sa te sun la ora aia?". In momentul acela m-am simtit ca un boxeur care primeste catziva pumni in cap si cade jos. dar doar am tacut. mi-am cerut scuze si am inchis telefonul. Si am mai avut multe certuri asemanatoare cu asta. si mai tii minte cand m-am inbolnavit si Cristina mi-a zis ca sunt foarte norocos ca tu o sa ai grija de mine. Si tu i-ai zis "nu am alta treaba? dar ce eu sunt infirmiera? el nu are mama?". Fata zise:

- Da. dar ce legatura au astea, de ce m-i le spui acum? stii ca asa sunt eu. nu-mi place romantismul. si in plus am eu fata de infirmiera?

El ii raspunse razand:

- Nu draga mea. nu ai fata de infirmiera. si cu inima pe care o porti chiar de ai vrea nu ai putea fii infirmiera; si continua:

- Pana acum de cate ori m-ai sunat de dimineata sau noaptea tarziu ca sa imi spui cuvinte de dragoste? De cate ori mi-ai trimis un mesaj pe telefon? poate ca nu iti place romantismul. dar nu-ti place nici sa-i faci fericiti pe oamenii care te iubesc!? Pe cand eu mai presus de tine imi place sa-i fac fericiti pe cei din jurul meu. De cand suntem impreuna mereu am avut un mesaj de dragoste pentru tine stii. noi doi suntem ca albul si negrul.

Fata intelesese deja.

- Adica vrei sa fiu poeta?!?

Tanarul zambi gandindu-se ce hotatare buna a luat despartindu-se de ea.

- Nu draga mea. nu vreau sa fii poeta. Chiar daca ai vrea nu ai putea. dar noi trebuie sa ne despartim. cred ca ar fi mai bine pentru amandoi!

Tanara a inlemnit.

- Dar eu te iubesc si credeam ca ma iubesti si tu.

Tanarul ofta:

- Nu draga mea. tu doar credeai ca ma iubesti. daca ma iubeai acum nu discutam lucrurile acestea.

Fetei ii dadusera lacrimile. tanarul scoase o batista si i-o intinse fetei.

- Bine. asa sa fie! sper ca nu ma lasi pentru alta.

- Cum poti sa crezi asta? pana acum nu a existat alta fata pentru mine si nici nu va exista alta o perioada lunga de timp.

Si cei doi tineri, care s-au asezat la masa fiind iubiti, acum stateau ca 2 straini.

Dupa cateva momente de liniste tanara zise:

- Cred ca ar fi mai bine sa plecam.

Tanarul spuse ca el vrea sa mai ramana un pic singur. si se mai imbratisara o data inainte de a se desparti pentru totdeauna. Cand fata s-a departat tanarul incepu sa tremure, desi ploaia se oprise de mult. Incepu sa se roage incet:

- Doamne. da-mi putere.

Si-a amintit de prieteni. de ce ii spusesera ei, ca nu se potrivesc, ca au caractere diferite. dar a facut alegerea buna. Orele au trecut si locul soarelui si al ploii l-au luat stelele. Nu-i zise nimic mamei lui care l-a intampinat la usa si se duse direct in camera lui. Clipele treceau greu si el inca se mai gandea la momentul despartirii dar a 2-a zi trebuia sa se scoale devreme sa plece la munca. si a atipit.

Se trezi la ora 7 si tocmai cand sa iasa din casa se uita la telefonul mobil si vazu ca are 10 apelui nepreluate si un mesaj nou. Nu auzise telefonul pentru ca era foarte obosit. Se uita la mesaj. si vazu ca venise de la "Sufletzel" (astfel o alinta pe fosta lui iubita): "Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam. numai fara tine nu pot sa traiesc. Iti jur dragul meu. doar pe tine te-am iubit si voi muri iubindu-te pe tine. Adio dragostea mea!".

Tanarul s-a mirat. era pentru prima data cand ea ii trimitea un mesaj. s-a uitat la ce ora a fost trimis mesajul si a vazut ca fusese trimis la ora 05. 00. Incepu sa rada in hohote. nu se astepta la asa ceva. fusese luat prin surprindere. forma repede numarul ei dar i-a raspuns o voce straina.

- Buna ziua, as putea sa vorbesc cu Cristina?

Persoana care a raspuns izbucni in plans.

- Eu sunt mama ei. fetita mea s-a sinucis aseara! A tot sunat pe cineva toata noaptea. cand am vazut dimineata ca lumina din camera ei este inca aprinsa am intrat dar fetita mea se spanzurase!

Tanarul simti ca totul in jurul lui se prabuseste si nu ii venea sa creada ca fosta lui iubita nu mai era in viata.

Dupa cateva luni.

Doi medici vorbesc intre ei. Unul intreaba de starea de sanatate a unuia dintre bolnavi:

- Baiatul ala. l-au adus acum 3 luni. O fata s-a sinucis din cauza lui. din ziua aia nu-si lasa din mana telefonul mobil si tot trimite mesaje. Acum cateva zile am fost curios si i-am luat noaptea telefonul din mana sa ma uit la numar dar numarul ala e anulat de 3 luni. Am gasit ultimul mesaj care ii venise: "Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam. numai fara tine nu pot sa traiesc. Iti jur dragul meu. doar pe tine te-am iubit si voi muri iubindu-te pe tine. Adio dragostea mea!".

| Vio_Violeta_1999 a răspuns (pentru xFaith):

Chiar mi-a dat lacrimile citind povestea asta

| Dragutza_Catutza_1990 a răspuns (pentru xFaith):

Frumoasa poveste..Siincer chiar am planss!

| xFaith a răspuns (pentru Dragutza_Catutza_1990):

La fel si eu...

| xFaith a răspuns (pentru Vio_Violeta_1999):

Daa. multe persoane au plans in urma povestii.

| Adutaa_Adaa_1997 a răspuns (pentru xFaith):

Impresionant! Mi s-a facut pielea de gaina! sad

| Drauzy a răspuns:

Frumoasa si bestia o stii? dau o carte laughing?

| Annie_6583 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti romanul "Maitreyi" de Mircea Eliade. Dupa parerea mea este o poveste de dragoste trista.

| MinnieHaha a răspuns:

A mea nu este asa reusita dar sper sa iti atraga atentia.
Ne.am cun in primavara asta.Eram doar amicibig grin
Pana intr.o seara cum in mod ciudat colegul meu de banca m.a bagat in seama pe mess si mi se parea ciudat.
Ciudat a fost ca de fapt pe idi-ul lui nu era andrey.(colegul de banca) ci mary.A inceput sa se dea la mine.Nu m.am lasat prima data si el a tot insistat pana ne.am certat.Si am stat certati o luna de zilesigh intr.o seara pe mess el m.a bagat in seama si mi.a zis ca ''Buna''. I.am rasp la fel de politicos si am inceput sa ne dam in vorbasad M.a invitat a doua zi in parca si eu m-am dus para sa stiu ca are prietenacrying Si seara pe mess am vazut.o pe afta aceea la el la avatar sh el m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Si i'am zis ca nu pot atata timo cat sta cu fata aia.Si el a zis ca se desparte de ea pentru mine day dreaming S.a despartit si ne, am combinat. Totul a fost bine pana intr.o zi cand a aparut una din prietenele mele si se dadea la elsad M.am desp de el si el si.a cerut iertare.Si ne.am impacat.Apo iar ne certam din lucruri marunte si a doua zii ne impakam. Ultima cearta a fost provocata tot din cauza fetei aleia si de data asta cred ca a fost definitivcrying
Suntem certati de o luna si in luna asta s.au intamplat foartee multe.Am incercat sa ne facem gelosi reciproc.El ma saruta in fiecare seara si pe mine ma durea pentru ca mie imi dadea sperante falsecrying si intr.o zii a inceput sa o sarute pe prietena mea cea mai bunax(x( la sfarsitul saptamanii m.am hotarat sa plec la buniki cu gandul sa il uit.Am stat 2 saptamani dar nu am putut sa il uitcrying
Si cand eram acolo el mi.a reprosat ca de ce am plecat si l.am lasat singur. Asta m.a facut sa inteleg ca ma iubestesigh Dar ca nu mai sunt sanse pentru noistraight face i.am jurat ca a intorc pentru el si m.am intorsstraight face Ne.am intalnit in park.cand m.a vazut au inceput sa ii sclipeasca ochi si s.a uitat la maieul meu pe care scria alintul nostru si apoi privindu.ma ciudat a pupat.o pe prietena mea(pe obraz) si apoi l.am pupat si eu pe obrazhappy Dar noi ne aveam la igg si eu l.am scos si i.am zis si lui sa ma scoata si m.a scos si el.Dar nu mai vroia sa ma bage in seama pentru ca nu vroia sa mai sufar ca stie ca nu imi face binecrying Si eu ieri am plans toata ziuacrying si am vrut sa morstraight face si verysoara lui mi.a spus ca nu e totul pierduthappy si ca trebuie sa lupt pentru el.
Eu asa am decis sa fac.Dar VA JUR ca asa cum il iubesc pe el nu voi mai iubi pe nimeni:X:X:X
Il iubesc cu toata fiinta mea day dreaming

P.s. povestea nu e terminata.nu stiu ce final va aveacrying

| NascutSaFiuTrist a răspuns:

Am si eu o poveste de dragoste sau ma rog o joaca de copii cum vreti voi sa ii ziceti. Totul a inceput acum cam 8 ani cred nu mai stiu sigur aveam 15 sau 16 ani cand intr-o zi a aparut o fata pe strada mea la niste vecini avea 14 ani , am sa o numesc L . O cunosteam de mult timp dar nu vorbisem niciodata cu ea, era vacanta de vara terminasem clasa a 8-a si ma pregateam de capacitate. Eu mai am 2 surori mai mici si L se cunostea cu ele. Cateva zile a venit pe la surorile mele vorbeau , radeau ca fetele stiti voi mai bine. Dupa inca cateva zile mi-au facut si mie cunostinta cu ea, am inceput sa vorbim ,sa ne cunoastem mai bine , m-a intrebat aca am o prietena i-am zis ca nu, ea a inceput sa imi zica ca ii place un baiat V si ca nu prea o baga in seama , chestii copilaresti. Dupa ce m-ia zis de el am inceput sa o cicalesc si sa fac glume pe seama ei cateva zile fara ca ea sa se supere. Apoi am inceput sa vad schimbari in comportamentul ei , cand eram pe la strada cu prieteni stam pana noaptea tarziu si radeam spuneam glume si am observat ca ea cauta mereu sa stea langa mine se baga in mine cand jucam anumite jocurii cauta mereu sa pice cu mine , la adevar sau provocare imi punea intrebari daca o plac si alte chestii dastea. Eu nu o luam in seama pentru ca mie imi placea o alta fata C. Intr-o zi ne jucam prinsea si am picat eu sa prind pe cineva era cam pe seara incepea sa se intunece am incercat sa o prind pe L , am alergat dupa ea am prins-o de brat si ea mi-a luat mana si a pus-o la ea pe san , in acel moment m-am speriat (tin sa mentionez ca eram foarte timid) dupa m-am gandit ca poate a fost din intamplare poate a incercat sa scape in fine a trecut ceva timp s-a intunecat bine afara nu ne-am mai jucat prinsea ne-am asezat toti pe o banca si am inceput sa vb , la un momentdat ea se ridica de pe banca si ma cheama pana la ea
-Mari vii te rog pana la mine?
Eu m-am ridicat de pe banca si m-am dus la ea. Apoi ea cu un glas timid imi zice : Mari nu stiu daca ai observat dar eu am inceput sa simt ceva pentru tine cred ca te plac ce zici vrei sa stai cu mine?
Am ramas uimit cand am auzit si atunci am facut legatura intre ce imi zisese ea si ce se intamplase cand ne jucam si mi-am dat sema ca nu fusese o simpla intamplare. Am ramas blocat , nu stiam ce sa ii zic, mi-a trecut prin cap un singur lucru : Aaaa pai nu stiu ma ce sa zic , e prea brusc , iti zic maine seara. Ea zice ok dar sa te gandesti. A doua zi eram tare tulburat ma gandeam numai la ce sa ii zic , daca ii ziceam NU ma gandeam ca ii fac rau doar ce imi zisese cu cateva zile in urma ca a mai respins-o V o mai respingeam si eu se simtea foarte prost , DA nu puteam sa ii zic pentru ca o placeam pe C si mucisem foarte mult sa o fac sa ma placa si acum renuntam la tot si ma combinam cu L pe care o placeam dar foarte putin, era o decizie grea. A venit seara si ea a venit la mine si mi-a zis daca m-am gandit la ce mi-a zis ea cu o seara inainte. Mi-am luat inima in dinti si i-am zis tot adevarul ca o placeam pe C si ca o plac si pe ea dar putin bla bla bla. A zis ca e ok ca ea nu se lasa pana nu ma face sa o plac. Iin urmatoarele zile a mai pus o prietena sa imi zica sa stau cu ea , S a insistat si am zis OK sa vad ce o sa iese. Am fost cu ea o saptamana in care sincer sa fiu ma simteam sufocat, nu puteam sa stau 5 minute singur, punea prietenii sa ma cheme la ea , si i-am zis ca asa nu merge si ne-am despartit. O saptamana am incercat sa o evit dar ea venea la mine imi cerea explicatii ca de ce nu o plac ca ce are C si nu are ea . Apoi seara a vb cu unchiumiu si i-a zis sa imi zica mie sa ma impac cu ea ca ea nu poate sa stea fara mine , m-i se pareau numai tampenii atunci, in fine a venit unchiumiu la mine ba ca ce ai cu fata de nu vb cu ea ca ea te place si u ca prostu nu vb cu ea, intr-un final m-a convins sa ma duc la ea si sa ii zic ca sa mai incercam odata , am stat toata seara ne-am sarutat am vb i-am zis sa o ia mai usor sa nu mai zica la prietenii mei sa ies sa nu ii mai zica mamei mele sa ies , ma simteam jenat in fata mamei cand venea si imi zicea ca ma cheama L toata ziua afara. A mers ceva vreme incepusem sa o plac mai mult dar eu ma gandeam tot la C , cand nu era C cu noi o sarutam pe L ii vb frumos aveam momente de romantice cu ea dar cum venea C cu noi nici nu o mai bagam in seama pe L. Ea a observat si desi ma iubea a zis ca ea nu e a doua vioara ca s-a saturat sa se tina dupa mine si m-a parasit , la inceput nu a fost mare pierdere dar dupa o perioada mi-am dat seama ca nu v-a merge cu C nu ma placea nu prea aveam sanse de reusita cu ea. Si am inceput sa ii simt lipsa lui L ,ea de o luna plecase la parinti ei si nu stiam nimic de ea . Ma simteam asa de singur si nu pot sa va zic cat imi lipsea - m-am dus la ea si am rugat-o sa vina iar la bunici ca mi-am dat sema ca o iubesc si ca nu pot sa traiesc fara ea. A acceptat sa vina dar a zis ca ea nu mai vrea sa fie cu mine ca prea am facut-o sa sufere ( cand am auzit ca vine am zis ca zice si ea asa dar inca mai simte ceva pentru mine daca a acceptat sa vina) intradevar a venit dar era rece , distanta si nu ma mai baga in seama nu pot sa va zic ce dureros era plangeam in fiecare seara si imi dadeam pumni in cap ca am pierdut-o . Seara iesea dar imi vorbea asa printre dinti si numai chestii banale , nu vroia sa mai auda de o relatie desi stiu sigur ca ma iubea si m-a iubit inca 2 ani si stiu ca si acum mai simte ceva pentru mine chiar daca s-a logodit cu alt baiat M . Stiu asta pentru ca povestea la prietenele ei si unele din ele imi ziceau mie pentru ca le parea rau de mine ca ma consumam. A continuat sa vina inca 2 ani la bunici ei timp in care eu am mai incercat sa o fac sa fie cu mine dar zicea ca are prieten si nu mai vrea , ma facea gelos cu un vecin D care era si cel mai bun prieten al meu pe care saracu l-am batut de cateva ori din cauza asta , inebuneam de gelozie si ea era foarte distrata . Ma facea gelos de fiecare data cand avea ocazia , ma facea gelos cu varumiu cu vecini cu prieteni nu mai suportam pe nimeni . Ba chiar mi-am taiat venele la mana stanga pentru ea . Incepusem sa o uit am plecat pe la verii mei si acolo imi facusem o prietena care semana foarte mult cu ea am stat cu ea o sptamana , atat am stat acolo ,am mai tinut legatura cu ea prin telefon ,imi luasem un telefon motorola t190 si vb cu ea. Cand am venit acasa am inceput liceul veneam acasa decat in weekend si venea si ea la bunici , era cu surorile mele pe banca si m-am dus si eu la ele, surorile mele ii zisesera ca am avut o prietena la verii mei si ea a inceput sa ma intrebe cum arata si eu am zis ca era bruneta avea ochi caprui era frumoasa si atunci ea a zis : Semana cu mine nu? si eu am zis ca da. A doua zi mi-a zis ca ea mi-ar mai da o sansa ca i-am dovedit ca tin la ea, ii ziceau amici mei ca plang ca un nebun dupa ea si sufar , am stat cu ea cam 1 luna dar numai in weekend-uri cand eram acasa era foarte frumos , eram cel mai fericit om de pe pamant in sfarsit era cu mine era totul normal o iubeam ma iubea am zis ca nu mai gresesc niciodata ca v-a fi frumos si ca o sa fim fericiti pana la adanci batraneti , dar nu a fost asa am inceput sa ne certam din fie ce ne faceam gelosii unu pe altu cu toti si toate terminatele si intr-um final s-a terminat tot . Au trecut 8 ani de atunci dar eu o iubesc si acum chiar daca urmeaza sa se casatoreasca, este logodita si stiu ca si acum simte ceva pentru mine , vad asta in ochi ei . Ce vreau sa spun este ca m-a dat peste cap eu nu mai pot sa iubesc pe altcineva , d 8 ani eu nu am mai avut o relatie , o iubesc enorm as face orice sa se intoarca la mine, ma gandesc ce am sa fac cand se va casatori? Nu cred ca as putea suporta sa o vad cu el in biserica sa o intrebe preotul daca vrea sa se casatoreasca cu el si ea sa ma priveasca in ochi si sa zica da zambind ,pentru ca a facut invitatiile si mi-a trm si mie una, nu cred ca am sa ma duc pentru ca nu as suporta sa ma priveasca in ochii si sa zica DA. Dumnezeu stie ca m-as duce in biserica si as implora-o sa nu se casatoreasca cu el as cadea in genunchi si i-as spune cat de mult o iubesc si as vrea sa fie mireasa mea sa o fac fericita , Doamne cat de mult o iubesc , chiar daca au trecut 8 ani amintirile cu ea sunt la fel de proaspete ca atunci si sunt atat de dureroase incat simt ca ma omoara pe zi ce trece mai mult , nu vreau sa ma gandesc cum am sa trec eu peste casaoria ei , as vrea sa fie un cosmar sa ma trezesc din el si L sa imi zica : Iubitule a fost doar un cosmar si sa ma sarute pe obraz sa ma linisteasca dar mi-e teama ca nu am sa ma mai trezesc din cosmarul asta ca nu are cine sa ma mai trezesca sa imi stearga lacrimile care ma ard pe obraz ,sa ma sarute , sa ma mangaie si sa ma alinte cu glasul ei frumos ca un cantec angelic. E greu,e trist, e groaznic, nu mai sper nimic acum stiu ca e prea tarziu ce e si mai trist faptul ca ultima data mi-a zis : Nu te-am iubit niciodata, totul a fost asa de fals. Tot ce mai sper acum e sa imi zica daca ea chiar crede ca asa a fost. Ea va fi mereu in inima mea ...orice ar fi ,daca am sa mai fiu

| misskarina103 a răspuns (pentru NascutSaFiuTrist):

Poate uneori nu e sa fie crede ma ca desi sunt destul de mica stiu cum e sa suferi din dragoste : eu sunt indragostita de un baiat pe care il iubesc si il urasc in accelasi timp dar uneori asa se intampla ideea e ca trebuie sa te uiti in fata si poate fericirea s a dus sau oare ea nici nu a aparut? tine minte : unde se incjide o usa se deschide o fereastra mereu vei putea sa gasesti o solutie indiferent cat de grea va fi situatia happy stiu cat de greu e sa ai inima franta broken heart

| TheSol a răspuns:

Hei. eu cred ca fiecare dintre noi a avut cel putin o poveste de dragoste trista.hee hee Am citit aici si sunt fel si fel de cazuri. mai ales fetelor, mereu parca ni se intampla aceleasi lucruri... si baietii parca sunt toti la fel. As putea sa dau sfaturi foarte bune despre asa ceva. Nu sunt prea "experimentata", insa am intalnit o gramada de persoane si am invatat in cine sa am incredere si in cine nu. Primul pas pentru a afla daca un baiat chiar simte ceva pentru tine este sa il tratezi cu indiferenta. nu chiar sa nu il bagi in seama. insa sa vorbesti intr-un fel mai "distant" cu el. Mie mi-a iesit de fiecare databatting eyelashes Si nu vreau sa ma laud, insa am auzit o gramada de chestii de genul : "Chiar imi place stilul tau!" sau "Daca si prietena mea ar fi avut stilul tau as sta cu ea 100 de ani!". Vreau sa spun ca 2 din 3 baieti i-am "cucerit" cu indiferenta. Un baiat se simte mult mai atras de tine cand vede ca esti tare,nu te lasi usor, si esti independenta. Isi da imediat seama dupa felul cum vorbesti si cum te porti. Mie mi s-a intamplat de multe ori, si desi noi fetele suntem moi prin interior punem repede la suflet, insa niciodata nu am aratat chestia asta. De aia zic, fetelor, baietii nu trebuie iertati de fiecare data cand isi cer scuze, sau cand sunteti voi constiente de un fapt anume, tineti`o pe a voastra. Este cel mai oribil lucru pentru o fata sa fie injosita in fata unui baiat. O vorba spune : "Daca razi, razi impreuna cu ceilalti. Daca plangi, plangi de unul singur!" - foarte adevarat. Nu trebuie sa stie toata lumea ce probleme ai pentru ca si "cea mai de incredere persoana" te poate da in gat. happy Eu ma consider o persoana norocoasa ca am realizat cum merg toate aceste lucruri, insa sper ca si generatiile de fete urmatoare sa isi dea seama cat mai repede cum este realitatea. happy In cine sa ai incredere,cu cine sa te bagi, ce sa faci in unele situatii,dar mai ales cum sa le abordezi. Unele miscari ale lui te pot induce imediat in eroare si sa faci o greseala care o poti regreta tot restul vietii happy. Faceti oamenii astfel incat sa aiba o parere nu buna, grozava! despre voi,restul sa va invidieze, iar celelalte sa va calce pe urme. Sa se auda in oras/sat ca esti o persoana ok, ca ai un stil aparte si ca oricine ar vrea sa fie cu tine. Sper ca mesajul meu sa trezeasca mentalitatea persoanelor care nu sunt la prima aparenta de acord cu mine si sa se trezeasca la realitate, pentru ca fiecare isi poate crea propria viata, proprii prieteni, asa cum vrei tu! Controlati`va viata si zburati peste orice lucru/fapt care nu va face placere! happy. Asta e viata.happy Eu una aspir la o lume mai buna si m`au luat picanteriile laughing nu sunt genul, insa chiar ma apuca sa ma deshid unor persoane :d. Va multumesc not worthy. Cu stima si respect pentru Fetele Inteligente! Fiti ca voi! happy. Salut love struck

| ionyionelutza a răspuns:

Buna am citi toate povestile de mai sus si m-am gandit sa ii spun si eu povestea mea.de fapt sunt douabig grin
Eram in clasa a7a cand am primit un sms de la un nr necunoscut; era un coleg de clasa sa ii zicem "C".el mi-a spus ca ii place de mine si ca ma iubeste, la inceput nu vroiam sa fiu cu el pentru ca el era poreclit stirbul.dar o colega ma inemnat sa ma combin cu el, si am facut-o am stat 2 uni impreuna,si chiar dupa o saptamana de cand eram impreuna incepusem sa il iubesc,am descoperit in el ceva ce nimeni nu mai vasuse,el ma iubea dar la un moment dat nu stiu ce s-a intamplat si relatia s-a racit,a hotarat sa pun punct,dar dupa aproximativ o luna mia part rau si am vrut sa ma impac cu el, dar el nu a mai vrut ba chiar vroia sa isi bata joc de mine, p la sfarsitul clasei a7a am reusit sa ma impac cu el pentru 3 zile, dar apoi iar ne-am despartit pentru ca el isi batuse joc de mine, primele 2 luni din vacanta de vara nici nu m-am gandit la el,dar adevarul este ca nu il vazusem el fiind plecat in vacanta, dar cand s-a intors odata cu el sau intors si fluturasii mei care ii simteam cand il vedeam, ne-am intalnit la o petrecere si atunci el vazand ca un alt baiat se dadea la mine m-a luat si mi-a zis ca ma iubeste si atunci ne-am impacat dar pentru ca el era beat a2a zi mi-a spus ca nu isi mai aminteste nimic,m-a durut enorm,dar apoi in uramatoarea saptamana ne intalneam in fiecare seara,dar nu aveam nikiunul curajul sa ne apropiem unul de altul,intr-o duminica am fost cu niste prieteni la baie si cand am venit in sat am intalnit alt baiat sa ii zicem "G",la indemnarile celorlati prieteni G m-a luat in brate si atunci dupa cateva minute m-a sarutat, apoi neam pus impreuna cand C a aflat s-a suparat p mine, am stat cu G 5 zile dar in ultima zi eu incepusem sa ma gandesc la C,asa ca am hotarat sa ma despart de G,prietena mea sa ii ziceam D mi-a spus ca ii place de G si sa ii dau voie sa se combine cu el,eu am zis ca este ok,cand m-am despartid de el D mi-a spus ca sunt cea mai proasta fata ca G a plans pentru mine,dar oricum totul trecuse cu toate ca eu cand am auzit am inceput sa plang pentru ca nu vroiam sa ii fac rau cu toate ca i-am facut. dupa o saptamana m-am combinat din nou cu C,si in fiecare seara eu ma intalneam cu C si D se intalnea cu G eram toti buni prieteni,dar dupa o saptamana de la inceperea scolii C nu a mai vrut sa fim impreuna si eu am suferit enorm de mult,prietena mea era inca cu G dar aveau anumite probleme.dar de fiecare data eu ii impcamsi fara sa imi dau seama m-am indragostit de G bineinteles ca D nu stia asta, inainte de revelion G a venit sa se intalneasca cu D, dar dupa ce D a plecat eu am ramas cu G si cu alti 2 prieteni iar G ma lua in brate sub pretextul ca ii sunt ca o sora,eu nu mi-am dat seama atunci ca de fapt el tinea la mine,dupa revelion D s-a despartit de G iar acesta i-a zis ca si agasit p altcineva si atunci mi-am dat seama ca il iubesc p G dar nu aveam de gand sa ii zic prietenei mele,precizez ca ei doi s-au despartit din cauza ca D il insela p G. dupa cateva luni in acre nu am mai stiut nimic de G am hotarat sa il caut si am sunat-o pe sora lui si intr-adevar am dat de el, dar D a aflat de la mine, aceasta era cu un baiat dar a vrut sa se impace si cu G eu i-am zis ca da o sa ii impac si asta am incercat sa fac dar intr-o zi i-am spus ca daca ii voi impaca ea nu va trebui sa il mai insele si aceasta a zis ca ca ea nu va sta singura sa il astepte p G ca el este din alt oras.atunci eu nu am mai facut nikic ca sa ii impac.Intro zi vorbind p mess cu G el i-a spus ca inca ma mai iubeste si i-am spus si eu ce simt pentru el,dar era o problema D; el mi-a spus sa astept sa vina si el si o sa ii spunem impreuna,si asa aveam de gand sa fac,dar D a aflat si ma amenintat si cand G a aflat avrut sa o puna pe vara lui sa o bata dar eu i-am spus ca mai bine nu. oricum totul a fost bine si frumos, el a venit la bunici, am fost la el.totul parea asa de frumos,si chiar parea ca va fi ceva foarte frumos intre noi.dar odata cu plecarea lui totul s-a schimbat era foarte rece cu mine, ba chiar ne-am despartit, si intun moment de slabiciune l-am sunat si am inceput sa plang.atunci ne-am impacat dar dupa aproximativ 2 saptamani ne-am despartit iar.l-am sunat intr-o seara dar a niciodata mi-a spus ca nu vrea sa vb cu mine apoi dupa o saptamana l-am sunat iar si atunci i-am zis ca vreau sa ne impacam, si ne-am impacat, dar el tot rece era asa ca am hotarat si eu sa fiu la fel de rece.si se pare ca el si-a dat seama ca ma poate pierde si s-a schimbat si asa am facut si eu, dupa cateva saptamani dupa ce ne-am impacat el a intrat p mess si cum vorbeam noi acolo9 am hotarat sa facem un pariu care p care face gelos dar sa nu vorbim serios sa fie doar o joaca,insa la un moment data el mi-a spus ca incearca sa isi faca o iubita s ca vorbeste foarte serios iar eu i-am spus ca il las sa vb cu ea, el m-a intrebat daca e singur si i-a spus ca da daca asta vrea la care mi-a spus ca daca asta vrea daca promit ca nu plang si i-am spus ca nu nu am pentru ce sa plang dupacare mi-a spus sa ii spun ca nu il mai iubesc la care i-am raspuns ca nu il pot minti si ca il iubesc dar l-am intread daca m-a iubit la crea mi-a raspuns ca el inca maiubeste doar ca a vrut sa ma faca geloasa si ca isi cere scuze ca a exagerat putin in seara aia mia jurat ca ma iubeste si ca ma va iubi mereu, si vreau sa va spun ca intre noi este o distanta de 120km si nu neam mai vazut de 3 luni si inca ne iubim, daca credeti ca ne inselam unul p altul sa stiti ca nu este asa eu il iubesc si nu il pot insela iar el ma iubesti si stiu ca nu ma inseala pentru ca ii stiu tot programu si imi spune tot ce face daca nu aflu de la el aflu de la mama sau de la sora lui si totul merge bine si sper sa nu se termine niciodata il iubesc enorm de mult:X:X:X:

| yulisa a răspuns:

Era vara si nu stiu cum insa m-am indragostit de un prieten i-am spus unei prietene apoi ea ma tradat si i-a spus celorlati, insa prietenul meu inca nu aflase.intr-o zi eu stateam afara si vorbeam cu fetele apoi fetele sau dus si a iesit acel baiat:
-Alina mi-a spus ceva in legatura cu tine? spuse el un pic timid.
-Ce anume? raspunsem eu curioasa.
-A spus ca tu...lasa,intreab-o mai bine pe ea!
Eu Mi-am dat seama ca i-a spus si am mers la alina si am ocarito de ce i-a spus secretul meu.El deja aflase ca eu il iubesc si toti stiau deja.In ultimul timp am observat ca se comporta din ce in ce mai frumos cu mine si intr-o zi senina ne-am jucat de-a adevar sau provocare.un baia lla intrebat iti place de ea iar el a spus da.atunci inima imi batea tare si eram foarte fericita,, mai apoi el m-a intrebat daca-l iubesc si eu i-am zis da.Toamna odata am ramas singuri si stateam pe o banca din ograda, m-am culcat pe banca cu capul la el pe picioare iar el se juca cu cerceii mei.Iam luat mina si il tineam de mina zimbindui iar el mi-a sarutat fruntea pentru prima data.Mi-a placut mult.
In alta luna din vara iar am ramas singuri si stateam nemiscati linga citeva conducte de apa care puteai sa te sezi pe ele deoarece erau la suprafata, deodat el cade jos si se preface ca a lesinat.Incerc sla ridik insa n-am puteri m-am aplecat m-am uitat la el in ochi si el a zimbit deschizindui:
-Chiar ai crezut ca am lesinat?
-Oarecum! Insa nas fi putut sa te las aici singur.
Afara se racorise si el mi-a propus sa neplimbam putin pe linga ograda noastra:
-Da-mi mina ca sa ne fie mai cald! spuse el.
i-am dato si am mers de mina 2 cercuri in jurul ogradei dupa care neam reintors la conducte.Mi-a spus ca sunt o fata frumoasa si si-a cerut ertare pentru toate problemele pe care mi le-a cauzat.I-am spus ca nu-i nici o problema m-am intins la el si el la mine si ne-am sarutat.Acesta a fost primul si ultimul sarut pe buze primit de la el deoarece in acea toamna ne-am despartit.Am ramas doar prieteni.Fireste ca la inceput nu vorbeam cu el insa apoi mi-am revenit, si suntem din noun buni prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar belea ultima povestecryingchiar dragutahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna big grin am sa-ti povestesc si eu ceva. finalul inca nu-l cunosc dar ser ca totul va fi bine pana la urma! happy
totul a inceput acum 4 ani.pe 6 mai 2006.in noaptea de 5 spre 6 mai.Eram in discoteca la ziua colegei mele de banca, anca.la un moment dat m-a chemat o prietena sa dam o tura.am mers si mi-a facut cunostiinta cu o gramada de prieteni de-ai ei, printre care si iuli. straight face ne-am placut si am ramas impreuna.pana a 2-a zi cand eu am aflat ca are prietena de un an.am vbt cu el si o peroada ne-am vazut fiecare de treaba lui. apoi, pana in decembrie 2007.pe 8 decembrie ba eram impreuna, ba nu, cum vroia el. el se despartise de alina si ma gand ca asa o sa fim impreuna. treptat, fara sa-mi dau seama am ajuns sa-l iubesc! pe 8 dec 2007 am inceput o relatie serioasa(credeam eu)care a durat pana p 8 martie 2008 cand am aflat ca ma inselase cu o panarama.de atunci pana pe 14 septembrie nici nu ne-am vazut, nici nu am vbt.pe 14 sept ne-am intalnit in club.(lucrasem toata vara intr-o statiune si avusesem mai multe relatii)credeam ca l-am uitat. dar cand l-am vazut mi-am dat seama ca nu-i asa.am vorbit mult atunci si el se tot ruga de mine sa ne impacam.si eu nu si nu. abia pe 27 septembrie 2008 am zis ok, sa-i mai acord o sansa.si ne-am impacat! au urmat cateva luni de fericire suprema.ne vedeam zilnic si ne intelegeam tot mai bine. apoi, in vara eu am terminat liceul.si chiar cu o saptamana inainte am decis sa ne mutam impreuna, la el. a trecut bac-ul(l-am luat! big grin :p) apoi incercam sa-mi gasesc de munca. dar nu am reusit sad
la mijlocul lunii octombrie ma suna o fata care era barman la barul unde obisnuiam noi sa iesim. mi-a zis ca e un post liber.am aceptat.am inceput sa lucrez acolo. poate asta a fost greseala mea.ma inscrisesem si la facultate day dreaming, la fr. lucram 2 zile cu 2 zile libere.si un week-end lucram, unul nu. de atunci a inceput sa-mi vorbeasca urat, sa ma bata pentru ca el venea sa stea cu mine si mereu se imbata.si normal ca daca era iubitul meu nu-i luam bani si mereu ieseam lipsa.si ii reprosam asta si asa a inceput calvarul sad
pe 29 noiembrie am facut un test de sarcina :eram insarcinata! straight face eram putin dezamagita dar speram ca macar asta ii va atrage atentia.de la inceput am zis ca orice ar fi avort nu fac! si el a zis la fel. dar el nu s-a schimbat deloc. a inceput sa ma bata mai rau. din orice.trebuia sa tac mereu in fata lui.de atatea ori m-au scapat prietenii lui din fata palmelor si a pumnilor.ba chiar o data a aruncat si cu un scaun in mine! eram satula dar nu stiam ce sa fac.acasa nu ma puteam intoarce si mai ales cu un copil.si nici nu vroiam. stiam ca in adancul sufletului sau ma iubeste cu adevarat.am fost in decembrie la ecograf, aveam 3 luni. in ianuarie am aflat ca o sa avem un baietel si am fost aman2 foarte fericiti! el nu mai era asa violent dar prea tarziu sad stransesem in mie atata ura si aveam atatea sa-i reprosez.si asa ca fara sa-mi dau seama am profitat de faptul ca el nu mai era violent si am devenit o tzata cicalitoare.in martie am facut cununia civila.totul mergea relativ bine, cu mici, mici certuri. dar eu devenisem super geloasa si impulsiva, ma enervam super usor si din orice.ne certam si ajungeam sa spun lucruri foarte urate, pe care le regretam apoi.
pe 27 iunie, chiar in ziua in care implineam 1 an si 9 luni de cand ne-am impacat s-a nascut stefan-iulian, dragostea noastra! eram f fericiti! dar nici asta nu a tinut mult! eu am fost foarte afectata ca ma ingrasasem foarte mult in timpul sarcinii(de la 62 la 84 de kg)si mereu ii reprosam ca nu vrea sa iesim pentru ca ii e rusine cu mine cand el de fapt era rupt de oboseala (lucra de la 7 dim la 7-8-9 seara). apoi stefi se trezea noaptea si eu eram foarte nervoasa si-mi varsam nervi pe iubitul meu sot.pe deasupra o prietena cica prietena, ii face ochi -dulci.sau poate mi se pare. nici nu mai stiu ce sa cred, poate vb gelozia din mine.acum,in septembrie am facut si nunta. a fost frumos. dar la 5 zile dupa nunta a plecat in Italia la fratele lui ca sa-si gaseasca de munca, s-o ducem mai bine urmand ca eu si copilul sa mergem in decembrie.de cand a plecat o singura data sau de 2 ori am vorbit frumos.in rest numa certuri, reprosuri, misto-uri si crize de gelozie.de cele mai multe ori toate incep de la mine, sunt constienta de asta, dar nu pot sa ma abtin oricat as incerca. m-a facut sa sufar prea mult in trecut si acum am impresia ca in orice moment imi va spune ca totul a fost doar un joc si ma va parasi.de asta mereu sunt atenta la tot ce zice, ce face, ma enervez daca nu-mi zice vb frumoase.ma enervez daca nu intra pe mess cand vreau eu. daca nu zice ca mine. o sa innebunesc asa! nu stiu ce sa mai fac!
si-mi pare rau de mor ca toata dragostea noastra am lasat-o deoparte si ne afundam tot mai mult in tampenii fara rost.sunt sigura ca ma iubeste si e il iubesc de nu mai pot dar nu vad nici o solutie sa ne salvam casnicia si dragostea. vreo idee?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne cunoastem de pe cand eram la gradinita.Pe vremea aia nu prea il suportam, dar a trecut.In curtea gradinitii erau niste leagane si lovindu-se la coloana a trebuit sa faca operatie. 2 ani petrecuti in spital, deci nu mai era in clasa cu mine. Cand a intrat la scl eu eram deja in clasa a3a, un an a ramas repetent pentru ca nu stia nimci cand a venit din spital.In fine:in vacanta de vara dintre cls a7a si cls a8a mi-am facut primul meu iubit.Nu prea il placeam dar faceam orice pentru el.Intr'o zi impreuna cu prietenele mele am iesit in par si l-am vazut pe fostul meu coleg de gradinita(care intre timp nici nu ma mai baga in seama), el era cu Dan si Geo(amici de-ai nostri). Ionut(baiatul de la,, gradi")ma striga si imi zice

-Alina, ce faci? Eu sunt Ioanlaughing, nu facem si noi cunostinta?
-Ne cunoastem deja.Si am plecat.Incepusem sa-l plac foarte mult pana la sfarsitul verii.Cand am inceput scoala eu cls a8a si el a5a ma tot jignea dar numa interesa, la cateva zile a incecat sa ma sarute dar nu l-am lasat.Peste ink vreo cateva zile un coleg de-al lui m-a udat si l-am fugarit pana in baia baietilor si a intrat si ionutz.Am iesit nervoasa sa il caut pe domn' diriginte al clsei lor.Ionutz a fugit dupa mine si atunci ne-am sarutat pentru prima data(nu a fost un sarut prea lung dar a fost ceva f frumos). Dupa sarutul ala era deja o obisnuinta,, Femeia lu Ionut"(nu eram comb cu el). Ne sarutam in fiecare zi.Intr-o zi de joi cand aveam ultima ora fizica(cu un profesor care nu il suportam)stateam la etajul 1(eu invatam la parter si el la et2 si la etj 1 obisnuiam sa ne sarutam)el cobora scarile si se aude clopotelul de intrare la ore

-haide, du-te la ore! imi zice el
-du-te tu, eu n'am chef sa ma duc.chiulesc
-atunci stau cu tine! adauga el
si ne-am dus aman2 sus la etj 3, acolo am stat toata ora ne-am sarutat si am vb f putin. Dar tot nu ne'am comb.Si tot asa. dupa vacanta de iarna el nu s-a mai atins de mine.comenta cand ma vede, impingea pe cate unu in mine darsadnu ne mai sarutam.Cu 2 saptamani inainte sa se termine scl (faceam sportul cate 2 cls intr-o sala si vinerea aveam cls mea cu cls lui) veneam de la sala de sport cu Ana si Denisa(colege)si Ionut si catalina si eu ii zic anei

-fata mai sunt doar 2 saptamani, numai 2 si terminam scl, n'o sa mai fim in scl astacrying
In acea pauza Ionutz a coborat scarile si cand m-a vazut m-a saruatat. Dupa ce am terminat cls a8a ma gandeam ca nu ne vom mai saruta si preferam sa mor.am plans f mult dupa generala dar asta era.Vara nu ne vazusem mai deloc si deja eram disperata, nu staim ce sa fac plageam in fiecare seara si ma gandeam la el.Eu am intrat la liceu. Prima zi de scl agitatie mare flori colegi noi etc. M'am dus si la generala sa; mi vad fosta diriginta si i-am dus si niste flori. El era la etj 1(unde ne sarutam noi candava)cu Catalin. l-a impins pe catalin in mine dupa care ma ingana.In fene.am iesit din scl si am stat in fata salii de sport.au venit si ei(ion si catalinlaughing)De atunci ne plimbam in fiecare seara eu var-mea, madalina, marius(un prieten) si Ionut.Pe 5oct ne-am sarutat din nou dupa atata vreme.Au fost iarasi seri in care ne intalneam si ne sarutam chiar saptamani. ne-am intalnit singuri odata si ne-am plibat. a fost super. Dupa catva timp aceiasi poveste fara el.pe 21 noiembre ne-am sarutat iar ca am iesit afr cu madalina si cu marius si cu el.

nu stiu ce sa zic.nu stiu daca ma iubeste dar e f gelos cand ma vede cu vreun baiatsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa va spun povestea mea:nu este una tragica, dar nici una cu totul roz, si incepe cam asa:
Eram in clasa a5acand l-am cunoscut cu adevarat.Am fost la aceeasi scoala si pana atunci, dar nici macar nu l-am bagat in seama pana atunci.La inceputul anului am descoperit ca mergem pe acelasi drum spre scoala, eu, el si sorsa si am inceput sa mergem impreuna la scoala.; Pe drum am inceput sa ne cunoastem si sa vedem ca avem destul de multe in comun, dar eu il vedeam la inceput doar ca pe un prieten insa eu insemnam pentru el mult mai mult. A trecut aproape jumatate de semestru pana mi-am dat seama, de fapt sorsa mi-a zis ca ma place mult.Am inceput sa il vad altfeldecat inainte si intr-un final prin cls a6a chiar sa il iubesc si el la fel pe mine. Dar de fel e un baiat timid dar foarte dragut daca ii castigi increderea.Ne tachinam in fiecare zipe drum in pauze, chiar si in ore, dar in ore f discret pentru ca eram amindoi f bine la scoala si nu ne puteam permite sane stricam reputatia.Mult timp el nu a zis nimic altceva decat sa ma tachineze cu cate ceva, pentru ca cum am si zis e de fel f timid.Pana la urma mi-a cerut prietenia si am acceptat. A fost o perioda tare frumoasa, dar de multe ori m.am indoit de el pentru ca mt timp nici macar nu m-a sarutat dacat poate o singura data, dar mi-am dat seama ca el chiar ma place si am lasat-o balta.Cu timpul a aparut o anumita competitie intre noi, un fel de cine are media mai mare care nea indepartat mult iar inainte de vacanta de vara era sa ne despartim dar in final neam impacat.Toata vara nu am vb f mult cu el dar la inceputul anului ne-am impacat. Din nefericire i cls a7a a venit la noi in clasa a venit un alt baiat care s-a mutat in spatele meu.Baiatul a inceput sa ma placa si nu a tinut cont ca eram cu Alex, lasandumi pe banca bilete si toate tampeniile, char daca mie numi placea de locde el, chiar miera antipati.Alex a devenit f gelos si intr-un final s-a despartit de mine spunandu-mi ca nu suporta sa vada ca prietenei lui i se fac avansuri.De ce nervi aveam am tipat atat de tare la mihai, tipul care nu ma lasa in pace, incat sa linistit odata si m-a lasat in pace.Amandoi(eu si alex)am suferit mult pentru asta.Acum st cls a8a si el ma tot roaga sa ne inpacam.Nu stiu ce sa fac, m-a facut sa sufar atata pentru ceva de care nu eram vinovata si intre timp el a avut multe prietena pe cand eu am mai avut doar unul sau doi de care mama despartit f repade. A facut totul doar pentru a ma face geloasa ca eu sa il rog sa ne impacam si el sa zica da, dar eu nu sunt o jucarie.Am onoarea mea si nu mama uitat macar in acea directie pentru ca as fi suferit mult, m-am purtat indiferent cu el, am vorbit si m-am prefacut ca am uitat totul, iar pana la urma a venit si a spus ca ma iubeste si ca vrea mult sa ne impacam, dar nu stiu daca sa il cred sau nu, daca pentru el st doar o jucarie sau chiar ma iubeste. Voi ce credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Youtube povestea unei fete si unui baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot am citit cateva:as vrea sa spun si eu o poveste, destul de trista pentru uneles, poate e si o dovada de prostie, de inocenta si naivitate.In fine, povestea suna cam asa:
ea:20 ani, el:16 ani jumate.
s-au cunoscut prin intermediul unor prieteni, iar cand s-au vazut prima data nu au simtit nimic special, dar la cateva ore au ramas singuri si el. a inceput sa ii spuna povestea vietii lui, ca sa spun asa, cum a facut el multe chestii ffff nasoale, de la droguri pana la trafic de carne vie si alte chestii. Ea l-a inteles si a fost de acord cu el, ca se poate schimba, se gandea ca poate chiar ea va putea sa il ajute.In seara aia ea a trecut prin ceva urat si el i-a fost alaturi desi ink nu o cunostea destul de bine.cand a ajuns acasa, el desi nu avea credit i-a dat sms de la mama lui si au inceput sa vb. apoi el i-a spus ca ii place mult de tot de ea si ca ar vrea sa fie impreuna, insa ea nu prea era de acord pentru ca se gandea ca e o diferenta prea mare de varsta, si totusi a acceptat. A 2a zi, luni au continuat sa vb prin sms-uri.Marti s-au vazut, a fost frumos, miercuri la fel, joi si vineri nu s-au putut vedea, apoi in week-end au petrecut clipe frumoase impreuna si ea se simtea cea mai fericita.credea ca in sfarsit gasise pe cineva care tine cu adevarat la ea.marti,la o saptamana si 2 zile a luat-o acasa sa o cunoasca si mama lui. apoi, au urmat clipe urate pentru amandoi. a avut ea o "criza de varsta" si se purta aiurea, in week-end a inceput el sa se poarte ciudat pana cand a auzit-o ca plange si s-au impacat, apoi au tot continuat sa se certe. din ziua in care au fost la mama lui, ei nu s-au mai vazut. el era bolnav, ei ii era aiurea sa se duca la el, si astfel totul se racea si dupa 3 saptamani, 2 saptamani in care nu se mai vazusera, desi ea incercase de multe ori sa se desparta de el nu a avut curaj sa ii spuna un da, hotarat.asa ca in cele din urma a pus el capac, si intotdeauna voia sa faca sa para ea vinovata. ea a mai incercat apoi ins ain cele din urma el i-a spus sa ii dea ignor pe mess, ea orgolioasa, asa a facut.
Insa, atunci cand s-a implinit o saptamana de cand se despartisera, l-a sunat. ii vorbea frumos desi ii spusese sa nu il mai caute si dintr-una intr-alta a 2a zi au vb sa se duca la el. a facut tot posibilul ca in ziua respectiva sa se poata duce la el si cand au ajuns in casa, parea ca totul o sa fie bine, el a pus-o sa ii promite ca nu o sa mai fie la fel ca a 2a oara, o intreba daca mai tine la el.normal ca tinea la el, pentru ca altfel nu il mai cauta.in cele din urma, el o convinge pe fata sa se culce cu el, desi, ea era mai mare, ea era virgina si, totusi s-a lasat, cu greu, dar nici ea nu stia daca e bine sau rau, dar ii era atat de frica sa nu se desparta apoi si asa a fost. a 2a zi, ea a primit mesaj de pe un alt nr in care i se spuna sa nu il mai caute pe el, pentru ca s-a impacat cu ea, o alta fata, o fosta prietena de-a lui si apoi au urmat clipe grele pentru fata.incerca sa il inteleaga, ii cerea explicatii. voia sa il sune mereu ca sa ii explice, dar el la inceput nu a vrut sa ii raspunda, apoi a inceput sa ii vorbeasca urat. ea incearca sa nu arate ca o doare, pana la urma si-a facut-o cu mana ei practic. ce daca erau atatea promisiuni, ca nu o va lasa, ca si daca se vor certa, se vor impaca la loc apoi? nu trebuia sa il asculte, trebuia sa faca ce ii dicta inima, dar acum totul e prea tarziu. ea trebuie sa se conformeze, sa isi traiasca viata mai departe, fara acel om lipsit de scrupule. e greu, dar, trebuie...
Daca s-ar putea cateva sfaturi, ar fi binevenite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna vreau sa a zic si eu povestea mea tonguerimul meu prieten a fost la safarsitul clasei a 7a si il chema Florin la.am vazut pentru prima data pastele trecut la discoteca era foarte frumos si il placeam foarte tare in seara aia am dansat cu el am vb foarte mult si eu il adoram pur si simplu a doua zi am intrat pe mess si a vorbit cu el mi. a zis sa fiu cu el si normal ca am acceptat eram foarte foarte entuziasmata. Am fost cu el 3 luni si 2 saptamani el ma iubea enorm si eu la fel totul era bine si ne intelegeam foarte bine ne certam foarte foarte rar dar a fost si o cearta mai aprinsa intre noi si eu nu am putut sa trec peste nu am stat niciodata mai mult de o ora 2 certati iar atunci am stat aproape o zi dar eu stiam ca o sa ne impacam el nu se gadea ca o sa ne mai imacam pentru ca saptamana ai fusesem foarte rece su el. Eu inca de la inceputul relatiei i-am zis ca nu suport sa bea si sa fumeze a zis ca nu o sa bea si intr-adevar nu a baut dar in seara in care ne.am certat a iesit la discoteca si a baut a doua zi eu am auzit tot abia asteptam sa ma impac cu el dar cand am auzit aia nu am putut sa trec peste si nu ne.am mai imacat. In acea saptamana un prieten de a lui care ma placea la fel de mult ca el mi. a cerut numarul si ii la.am dat pentru ca il placeam si pe el paa sa apara Florin. Am vorbit ca 2 saptamani cu prietenul lui si am ramas impreuna pot spune ca ne intelegem super bine si suntem de 5 luni 2 saptamani si 3 zile impreuna Il iubesc enorm de mult si nu cred ca si putea sa il uit vreodata pentru ca m facut multe impreuna.Eu am 14 ani si el face 17 luna viitoare.Intre noi au fost multe lucruri care ne.au apropiat foarte tare dar nu se pune problema de relati sexuale.Eu consider ca inca sunt un copil si nu e momentul potrivit am vb cu el despre asta si a zis ca ma intelege si ca nu o sa imi ceara aia.Eu il iubesc foarte foarte mult si pot spune ca asi faceo orice pentru el. Dar exista o problema de cate ori ne certam de o perioada el este foarte rece chiar daca el e vinovat pentru cearta tot el este rece adica indiferent. Pana la urma ne impacam si vb de toate lucrurile care sau intamplat si il intreb de ce se comporta asa si zice ca e suparat si face toate alea doar ca sa ma supere pe mine.Am vorbit cu el si i-am zis sa incerce si el sa se schimbe si a zis ca o sa se schimbe.Intradevar s-a schimbat si totu e ff bine. Sper sa fiu cu el muult mult timp de acum inainte pentru ca il iubesc enorm de mult.Pffff din pacat am facut o chestie care pe el la deranjat enorm odat ne., am certat mai raw si el era foarte indiferen si nu mai suportam sa fie asa cu mine eram singura acasa si am incercat sa ma omor i-am tr unmsj si i-am spus ce am sa fac si ca il iubesc foarte mult la care el m-a sunat imediat si am vorbit m-a facut sa imi dau seama ca era cel mai grav lucru pe care il faceam. Pot spune ca sunt un copil si demulte ori chiar fac greseli de genu asta. Dar asa copil sum sunt IL IUBESCCC din tot sufletul meuuuu :X:X:X:X:TE IUBESC IUBBBlove strucklove strucklove strucklove struckTU ESTI TOT PENTRU MINE SI TU STI ASTA...love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit toate povestile voastre. pot sa spun ca sunt super marfa si unele chiar foarte tristeworried toti facem greseli pe care altii le regreta altii nu.Eu cred ca a te sinucide nu este un mod de ati exprima ca iubesti pe cineva.sa te omori e un lucru rau.Cu toate astea vreau sa va spun si eu povestea vietii mele:

Primul meu prieten a fost in vacanta de vara. am terminat clasa a6-a si incepeam a7-a. numele lui este vali(valika)Totul a inceput cand eream la poarta cu verisoara mea Laura.Stateam impreuna si cu cealalta verisoara a mea lavinia:X...cand trece vali p strada cu bicicleta si se opreste la noi la care lavinia spre laura:

Lavinia :Fata nu vezi ce soare e dc est imbracata asa in negru?
Laura :nu stiulaughingoricum ma imbrac uratstraight face
valika: mie imi place cum se imbraca laura:X

la care bate un apropo:

valika: dar si mikii (eubig grin) se imbraca super!:X

eu nu il placeam dar totusi am fost foarte incantata de cele auzitebig grin:X:X:X
In acea seara am stat ca de obicei cu prietenii mei pe la poarta.pana la urma au plecat unu cu altuu.pana la urma am ramas singura cu el la poarta el avea aproape 16 ani atuncibig grin...si stateam imbratisati si ne uitam la luna plina cand a inceput sa povesteasca despre sentimentele lui fata de mine:X.in seara aceea ne-am pus:X cu toate ca inainte nu il placeam am stat cu elbig grin eream foarte fericita. ne vedeam zilnic ne sarutam mereu si eream foarte fericiti:X.pana intr-o zi.cu 1 saptamana. dupa ce ne-am pus` am fost peste vale pe langa biserica dupa pod.langa cimitir ereau niste ciresi` (yamyy:X=p~). eream eu valika laura si prietenul ei sorin:

laura: hai sa facem poze sarutandu`ne
sorin: da haitongue
valika: oke
eu: bine...cum vretitongue

pana la urma a venit randu sa fac si eu cu valika... iar cand a incercat sa ma sarute am simtit o respingere emotionala. iar cand m-a sarutat m`am prabusit total. dupa toate astea nu am mai fost la fel iar a 2-a zi ne-am certat. din cauza lui.si-a cerut scuze dar i-am zis:

eu: imi pare rau dar nu mai simt nimic. iar cand te privesc vad o ura care ma cuprinde.

el ma inteles big grin si acum suntem buni prieteni eu am 14 ani si el 17 big grin ne intelegem de minune dar nu voi uita prima dragoste a meatongue eu am mai incercat sa ma impac cu el dar si-a gasit pe altastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragii mei sa va spun a 2-a mea poveste de dragoste cu un baiat pe nume sorin.

dupa ziua mea de nastere pe 20 noiembrie eu, convinsa de colega mea ana am hotarat sa marg impreuna cu ea la dansuri sportive. a fost frumos mi-a placut mult dar intr-o zii vine la dansuri un baiat pe nume sorin. el erea de ceva timp la dansuri dar nu mai venise intr-o perioada de timp. a fost dragoste la prima vederebig grin.in fine am inceput sa dansam si profa` m-a pus in perechie cu el. in tipmul dansurilor el mereu se rusina si se uita in joslaughing. eu nu am acordat atentie si eream concentrata pe melodie.palmele lui incepeau sa ii transpire. iar el incepea sa greseasca din ce in ce mai mult. el avea o prietena dar cand a aflat ca il plac sa desp. de ea.cu mici certuri am facut impreuna 2 luni...intr-un sfarsit el s-a despartit de mine pentru alta. ia eu am incercat sa il conving ca eu tin cel mai mult la el. nu a vrut sa inteleaga la inceput iar dupa aia mi-a trimis un sms s ne impacam dar s nu mai spunem la nimeni.intr-un final ne-am impacat dar nu mai erea lafel.se purta foarte rece cu mine si deveneam din ce in ce mai distanti. in ultima zii de dansuri inainte de vacanta de pasti dupa5 zile dupa ke ne impacasem am observat ca el se mai dadea la altele.si m`am sitit ca o jucarie pentru el. iar acolo am pus capat relatiei... a trecut un an de atunci eu nu am mai mars la dansuri iar pe 5 decembrie 2010 primesc un sms d la el daca mai vreau sa stau cu el. eu am reusit sa il uit si nu am mai acceptat. ca pur si simplu ma ranit iar intr-un timp imi zisese ca ma folosit ca o jucariestraight face. nu credeti ca mai e si nesimtit sa imi zica asta in fata? eu nu o sa il iert niciodata.sau poate daca o sa il iert nu o sa uit prin ce am trecut pentru unul ca el.:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un soldat american, inainte de a pleca pe front, s-a dus la biblioteca si a cerut o carte. Era o carte de poezii. A citit cartea care a avut un impact foarte mare asupra sa. Dar ce l-a impresionat mai mult decat cartea erau comentariile pe care cineva le scrisese pe marginile paginilor. Cartea fusese donata bibliotecii de catre persoana care scrisese comentariile. Asa ca numele si adresa ei erau scrise pe carte. Plecat pe front, a decis sa-i scrie acestei doamne. I-a spus cat de mult l-a impresionat cartea si ce impact au avut comentariile pe care ea le scrisese pe marginile cartii. Si ea i-a scris inapoi. Asa au inceput sa corespondeze si, cu cat isi scriau, relatia lor devenea din ce in ce mai puternica.
Intr-una din scrisori, el i-a scris si a rugat-o sa-i trimita o fotografie. Ea i-a spus ca daca se simte apropiat de ea si daca dragostea lui este adevarata, nu va conta cum arata. Asa ca nu i-a trimis nicio fotografie.
Cand s-a terminat razboiul si el s-a intors in SUA, si-au dat intalnire in New York, in Grand Central Station. Ca sa se recunoasca, ea l-a rugat sa tina cartea in mana, iar ea va avea un trandafir.
Asa ca in acea zi, intr-un loc imens, un soldat venit de pe front, cu o carte in mana cauta o femeie cu un trandafir in mana. Va dati seama ce asteptari avea? Era pe punctul de a-si gasi sufletul pereche, femeia pe care o iubea dar pe care nu o vazuse niciodata.
Asteptand, a vazut o fata superba, imbracata intr-o rochie verde, care-l privea atent. Ea s-a indreptat catre el si. era minunata. Era dincolo de orice imaginatie. Iar el s-a uitat si a vazut ca ea nu avea niciun trandafir. Langa el s-a oprit o doamna in varsta. Avea un trandafir in mana.
Va puteti imagina? Tanara superba si doamna care nu arata foarte bine, dar cu un trandafir in mana. Si nu era frumoasa, chiar destul de urat si imbatranita. Voi ce ati fi ales? Persoanei cu trandafirul ii stia sufletul de care se indragostise. Asa ca s-a indreptat spre doamna urata cu trandafirul, in timp ce tanara frumoasa s-a oprit la cativa pasi de el, l-a privit si l-a intrebat:
- Vii cu mine soldat?
Iar inima lui era sfasiata. Decizii. Alegeri. S-a gandit un minut. In timp ce tanara se indeparta de el, lucrurile corecte l-au determinat sa aleaga: si-a continut drumul catre persoana in varsta care tinea trandafirul in mana, s-a apropiat de ea si i-a zis:
- Buna ziua, si a invitat-o la cina.
Iar aceasta i-a spus:
- Fiule, nu stiu ce se intampla aici, dar tanara imbracata in verde care tocmai a trecut pe langa tine, m-a rugat sa tin in mana acest trandafir si mi-a spus ca, daca vei veni la mine, sa-ti spun ca te asteapta la restaurant

| cici96 a răspuns (pentru anonim_4396):

E frumoasa povestea happy

| XxSweetDreamxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca asta e cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care am citit-o!love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea mea a inceput acum 10 ani cand, ca orice adolescent la 17 ani mergea in discoteca, la vremea aceea la bunici.Ma indragostisem pentru prima oara,era un sentiment pe care il suportam foarte greu dat fiind faptul ca atunci nu stiam sa realizez daca el ma iubeste, desi in timp mi-am dat seama ca el chiar o facea.Ionut a fost prima mea dragoste,daca-i putem spune asa.M-a facut mult sa sufar, insa nu stiam sa reactionez decat sa-i platesc mereu cu aceiasi moneda pentru ca asa gandim noi la adolescenta. Avea un prieten pe care o sa-l numesc S, erau nedespartitisi am considerat ca daca as fi impreuna cu el i-as face cel mai mare rau.In timp s-a dovedit contrariul,eu am fost cea care a fost pedepsita.M-am indragostit de el atat de tare incat simteam ca fara el nu pot respira, imi era dor de el tot timpul, din urmatoarea clipa dupa ce pleca de langa mine.si el ma iubea, desi cateodata tind sa cred ca nu a facut-o niciodata.Pentru mine a fost baiatul perfect,nu-i gaseam nici un defect oricat de mult m-as fi chinuit sa-l caut.Din motive banale, dar importante la vremea aceea, ne-am despartit.Atunci am simtit pentru prima oara ca nimic din tot ce mi se intampla nu avea nici un sens.Slabisem mult, dar cu ajutorul prietenilor am reusit la un moment dat sa-mi dau seama ca nu pot trai din amintiri si ca trebuie sa o iau de la capat.Intre timp S plecase in Italia si un timp am vb la telefon, dupa o perioada convorbirile noastre au luat sfarsit, iar eu mi-am continuat viata. Terminasem liceul si ma angajasem intr-un hypermarket unde l-am cunoscut pe sotul meu.Am gandit atunci ca nu am ce pierede daca ma marit cu el pentru ca era si este o persoana foarte buna, oricum desi trecuse 3 ani de cand relatia mea cu S se terminase, stiam ca el va fi cel pe care o sa-l iubesc pana la sfarsitul zilelor, si ca daca nu ma maritam cu el nu aveam sa ma marit niciodata din dragoste. Aveam 21 de ani cand inainte cu o luna de nunta a aparut S si mi-a zis sa nu ma marit pentru ca mai tarziu cu siguranta o sa regret.Era prea tarziu sau cel putin asa am crezut, totul era pregatit pentru nunta. A doua zi dupa ce ne-am intalnit mi-a trimis un mesaj in care imi spunea ca nu o sa ma mai deranjeze nicidata pentru ca sunt femeie maritata si el nu vrea sa intervina.Nu mi-a pasat prea mult atunci, ma incanta ideea de a fi mireasa.Ce greseala! La mai putin de 2 ani de la casatorie mi-am dat seama ca nu sunt fericita si ca cel pe care l-am ales sa-mi fie jumatatea nu era ce imi doream.Nu ne-am potrivit niciodata din nici un punct de vedere.Este un om rece care,desi stiu ca ma iubeste si ca fara mine nu si-ar gasi locul, nu stie sa-mi arate sentimentele, nu stie sa ma faca fericita.La 3 ani dupa casatorie a aparut ALESIA,fiica mea pe care nu ca o iubesc mai mult ca orice pe lume,ci respir prin ea,este practic sufletul meu.Un motiv pentru care ar trebui sa-mi iubesc sotul,dar nu, nu cred ca o s-o pot face vreodata.Mi-am depozitat toata dragostea in ea pana intr-o zi cand in viata mea a aparut din nou, dupa 6 ani in care nu am stiut absolut nimic de el, S.S-a intamplat intr-o zi din octombrie (2010) cand eu si Alesia am iesit la cumparaturi unde ne-am intalnit cu o vara de-a lui cu care eu m-am inteles foarte bine si mi-a zis :vezi ca a venit S acasa.A doua zi l-am sunat si am povestit, am mai aflat cate putin unul de celalalt dupa care am hotarat sa ne vedem.Si ne-am vazut.I-am spus tot ce am strans in sufelet in toti acesti ani, ca nu sunt fericita.Nu prea sa-i pese.Ne-an intalnit si a doua oara, imi spusese ca urmeaza sa plece in Anglia, insa eu nu am vrut sa cred.Nu l-am mai sunat o perioada,nu am mai avut curaj, iar cand am avut era deja prea tarziu, plecase.La aproape o luna de la plecarea lui am primit un mesaj in care ma anunta ca a ajuns in anglia si ca sta foarte rau, ca viata acolo nu e asa cum ar fi crezut.Ne-am tachinat o perioada(2-3 zile)dupa care i-am zis ca nu vreau sa-l plictisesc si ca o sa incetez cu mesajele,iar el mi-a raspuns:tu nu o sa ma plictisesti niciodata pentru ca te iubesc si mi-e tare dor de tine.Din momentul ala am simtit din nou ca traiesc,constienta fiind ca nu vom putea fi niciodata impreuna oricat de mult ne-am dori,dat fiind faptul ca eu sunt inca maritata, am un copil si un job la care nu as putea renunta usor, iar un divort mi-ar complica mai mult viata.Au continuat mesajele frumoase, cuvinte pe care nu le-am auzit de 10 ani, Am visat, am sperat, desi stiam ca intre noi nu e decat un joc de copii cu toate ca ne consideram adulti.Ne iubeam, ne certam, iar ne iubeam.Am crezut ca-l cunosc, insa trecerea timpului si-a spus cuvantul.Nu e cel pe care-l cunosteam eu, desi stiu sigur ca ma iubeste nu m-a lasat sa ma apropii de el, pur si simplu nu am reusit sa-i inteleg felul de a gandi.Inca ne iubim, dar ne si certam foarte des.Se joaca cu nervii mei si cateodata simt ca nu mai pot, oricat de calma si rabdatoare incerc sa fiu.E atat de sensibil ca fara sa-mi dau seama il supar, desi imi calculez fiecare cuvant atunci cand vorbesc cu el.Nu stiu cat va mai continua asa.Sunt sigura ca intr-o zi si nu foarte tarziu se va termina totul, iar eu o sa ma trezesc din nou in rutina de zi cu zi. Orice s-ar intampla de aici inainte stiu si am stiut intotdeauna ca el va ramane parte din mine atat cat eu voi trai, desi a fost o simpla prietenie de doar 9 luni, intre 2 adolescenti, perioada in care nu s-a intamplat nimic intim.O sa pastrez intr-un colt din sufletul meu toate mesajele frumoase si o sa incerc sa traiesc din ele.Nu sunt fericita si nu voi fi niciodata pentru ca stiu ca nu-l voi putea avea langa mine. Fericirea mea este S si e mult prea departe sa ajung la ea. Te iubesc foarte mult si mi-e tare dor de tine.As vrea sa te vad macar o zi, ma gandesc tot timpul la tine si nu stiu ce sa mai fac.Cateodata simt ca innebunesc.Te iubesc foate foarte foarte mult.Noapte buna iubita mea si ai grija de tine.S.Astfel de mesaje ma face sa cred ca ma iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea mea de dragoste incepuse pe 2 iunie 2011.eu daca eram in vacanta doaream sa plec undeva sa muncesc, asa ca ma dusesem sa lucrez ca brigadira la cules caise.happy Chiar din prima zi imi placuse foarte mult deoarece oamenii care lucrau acolo erau foarte glumeti, nu puteai sa fii trista deloc cu ei.incepusem sa vin in fiecare zi deja.Pe 3 iunie am vazut fiul sefului nostru imi parea dragut, dar am incercat sa nu'i atrag atentia.Pe 6 iunie dupa amiaza
el ma apucase de mina si imi spunea ca de cind m'a vazut ma urmarea pentru ca i'am placut ft tare si ma intrebase daca vreau sa ies cu el, eu fugisem de el, dar cind ajunsesem acasa ma gindeam la ce mi-a spus.a doua zi deja intrebase numarul de mob.atunci am hotarit sa'i dau o sansa si i'am dat nr.seara ma sunase sa ies, iar eu nu stiam cum sa'i spun mamei deoarece eu aveam 17 ani si el 22, deci l'am refuzat.Pe 8 iunie ma hotarisem sa'i spun mamei despre el si ea mi-a permis sa ies.De atunci ne vedeam in fiecare zi si din ce in ce incepeam sa'l indragesc ft tare, iar apoi sa'l iubesc. Dupa o saptamana imi spusese ca el trebuie sa plece pe 2 saptamini la Moscowa cu treburi.Cu toate ca era plecat mereu ma suna si vorbeam cu el nu era ca cum era linga mine da oricum il auzeam si asa ma mai linisteam. Dupa 2 saptamini el venise inapoi.ne simteam foarte bine.culesu deja se termina, iar el trebuia sa plece acasa deoarece nu era dintr'o localitate cu mine, eram foarte tristasad. Vorbeam cu el dar oricum vroiam sa'l am linga mine...el tot dorea sa ma vada si dupa 2 saptamini venise.Ne simteam foarte bine, nici o clipa nu ma indoiam de el si de tot ce simte pentru mine. Dupa 3 zile iarasi plecase acasa si nu ma sunase vreo 2 zile.Am hotarit sa'l sun eu si nu'mi raspundea...peste 2 ore ma sunase si spusese ca era foarte ocupat si avea si niste probleme si din cauza asta nu putea sa ma sune.Eu il intrebasem ce probleme, iar el imi raspunse ca nu conteaza, doar sa tin minte ca el mereu m'a iubit si ma va iubi. Daca eram orbita de dragoste nu am atras atentia la ce mi-a spus.De atunci nu mai vorbisem cu el 3
saptamini, pina cind m-am hotarit sa'i scriu pe net.Il intrebasem ce s-a intimplat cu el? el imi raspunse doar: "imi pare rau"iar dupa o ssaptamina mi-a spus ca el trebuie sa se casatoreasca:'(;( fosta lui prietena era insarcinata si el nu avea cum s'o lase deoarece copilul era al luisad. eram distrusa, de atunci nu-l pot uita, chiar si acum pling cind ma uit la pozele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://povestesaunu.blogspot.ro

| Demonull a răspuns:

Am iubit m-a pacalit.Ce-i drept sunt cam dezamagit si orice as face nu mai am chef de iubit.
Mna ce vrei tu sa stii de suferintele altora laughing

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a răspuns:

E foarte lunga si trista.
Anul asta a venit un baiat nou, Paul.Cand ne-am privit pentru prima oara fiecare ne-am inrosit.Si dupa o zi am intrat in vorba.Si el s-a apropiat mai mult de mine. Dupa 1 luna dirigu' a spus sa mergem in gradina cu rolele si cu bicicletele.Eu cu P (paul) ne-am luat rolele.Si am inceput sa ne plimbam impreuna.L-am intrebat pe cine place.Iar el a spus :
-De Bularda...Si de tine blushing
Eram fericita ca simte la fel si ne-am combinat.Insa Bularda ( care nu -l placea ) m-a tras in ispita si m-a facut sa ma despart de el.Aman2 am suferit.Si cand am vrut dupa 3 luni sa ii cer iertare am aflat ca este cu fosta cea mai buna pr. a mea.Eram distrusa.Toata ziua am stat cu capul pe banca si plangeam iar colegii ma intrebam ce am.In ziua aia dupa sfarsitul orelor m-a luat durerea de cap. Apoi mi-a fost rau si cand am ajuns cu toata clasa in apropierea unui parc am cerut sa fiu pusa pe banca ( ma tineau 2 fete pentru. ca nu puteam sa merg ).Si m-a intrebat paul ce am.am spus ca mie rau printer lacrimi. L-am privit in ochi si apoi am plecat acasa.De atunci tot ma gandesc la el si ii trimit pe facebook mesaje.Dar ..ma ignora.Si azi am primit un mesaj ca nu mai vrea a auda de mine.Mi-am dat seama ca nu ma iubeste.Si acum vreau sa plec la Iasi la liceul de muzica.Ca sa nu il mai vad si sa nu mai plang.Sa dau uitarii.|Am uitat sa spun ca azi am visat ca el a murit de cancer.M-am trezit plangand.Si am crezut ca e real.Am deschis geamul am privit in jos si am vrut sa ma arunc.Am gandit "Mai bine mor si eu daca el nu mai este.Ori traim aman2 ori murim aman2"Il iubesc din tot sufletul!

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna. Am venit si eu aici cu o poveste micuta, am facut-o pe un forum si am zis sa ti-o impartasesc, daca tot vrei sa citesti:-p

O lacrima... Uneori nu este de ajuns ca sa tii persoana iubita aproape. Dar ce este iubirea? Ea a cauzat aceasta lacrima? E greu de spus. Iubirea este legatura dintre doua inimi, bratul care te ajuta sa te ridici la greu, odihna sufletului si magaierea lui cu soapte si vorbe de alint, cu vise si sperante construite de doi indragostiti, o treapta spre fericire, dar si spre suferinta.
L-a cunoscut acum doi ani. Cu ochii ei albastri, precum podoaba de azur a Cerului, a realizat din prima clipa ca el este acela ce avea sa o faca fericita.
O privire pe furis, un zambet schitat cu timiditate si o cazatura din cauza atentiei indreptate spre ea, a fost de ajuns sa realizeze si el ca este speciala.
Prima declaratie de dragoste, primul sarut, vor ramane mereu in amintirea acestora, ca un soare ce vesnic incalzeste si mangaie pamantul ragusit de atatea strigate dupa ajutor.
Atunci era o zi ploioasa.
Ea a pierdut autobuzul spre casa. Nici un taxi nu a luat-o, singura solutie fiind sa mearga singura acasa, printre picuriii de ploaie ce se jucau in parul ei udandu-l si mai tare. Mergea privind cerul gri, din cand in cand mai mocnind intr-un colt vreun nor vanat. Plangea, dar nimeni nu ii putea deosebi lacrimile de picaturile de ploaie.
Nu dupa mult timp simti ca nu mai este udata de ploaie. Cand se intoarce, il observa langa ea cu o umbrela mare si rosie.
Se dezbraca de haina si i-o dadu ei, sa se incalzeasca.
ElsickO zi proasta, nu?
EasickCam da... Multumesc pentru ajutor! Esti foarte dragut cu mine
ElsickNu trebuie sa imi multumesti... Nici nu as putea fi altfel.
EasickDe ce nu?
ElsickPentru ca TE IUBESC! Esti raza de soare care ma face sa zambesc...
In acel moment vantul le-a furat umbrela, ducand-o departe, dar lor nu le pasa. Ei se sarutau in ploaie, chiar daca era frig, chiar daca ploua, chiar daca batea vantul cu putere, erau impreuna si nu simteau decat iubire, doar ei doi, in propriul univers.
Din acea zi, se iubeau din ce in ce mai mult.
O zi fara sa se vada era o eternitate pentru ei. Visau impreuna la clipe de amor, la o familie si la un copil, dar mai aveau pana atunci... Aceste vise erau dovada iubirii lor, iar iubirea lor putea fi considerata hrana lor, caci nu puteau trai unul fara altul. Au devenit un suflet, obiceiurile fiecaruia li s-a intiparit in subconstient, nimic nu ii mai putea desparti.

"EasickTu ma iubesti?
ElsickMai mult decat orice pe lumea aceasta.
EasickSi eu te iubesc la fel de mult, poate chiar mai mult!
ElsickMi-as da si viata pentru tine!
EasickChiar?
ElsickDa, as lua un glont pentru tine numai sa fim amandoi..."

In urma acestei discutii, nici moartea nu ii mai putea desparti... Dar acest lucru nu inseamna ca nu a incercat.
Tanara de numai 16 ani a fost lovita de o masina, in timp ce se indrepta spre scoala.Atunci a venit ambulanta si a fost dusa la spital, dar el nu stia.
Ingrijorat ca nu mai primeste nici un semn de viata de la iubita sa, acesta suna acasa.
Mama fetei ii raspunse acestuia printre lacrimi:.
- Alo... Ionut, tu esti?
ElsickDa, unde este Alina?
EasickFetita mea... a intrat in coma! E la spital...
Fara sa ii mai pese de orice altceva, fugi la spital gasind-o pe pat, cu ochii inchisi. Numai aparatele o mai tineau un viata, atat.

ElsickAlina, deschide ochii, te rog!
Alina nu dadu nici un semn de viata.
Curand, Ionut incepu sa planga cu lacrimi amare.
ElsickTe rog, nu muri! Esti cel mai important lucru pentru mine, numai pe tine te mai am... Nu pot trai fara tine, Alina, esti ingerul meu! Daca nu erai tu, eu nu mai aveam nici un rost pe lumea aceasta, te rog, Alina!
Lacrimi se scurgeau din ochii lui, cazand precum diamantele pe fata palida a fetei. Si ea plangea, chiar daca doctorii o credeau inconstienta, dragostea a avut alt cuvant de spus.
Plangeau amandoi...
Cu vocea ragusita si eforturi inumane, Alina reusi sa deschida ochii si sa spuna:
- Te iubesc, ingerul meu!
Dar dupa aceasta, tot a murit...
Acest lucru pur si simplu l-a distrus pe Ionut. Un ultim sarut se mai strecura pe buzele acelei victime a traficului, dupa care el pleca.

Dupa doua zile, criminalistii au gasit cadavrul unui tanar de numai 17 ani, cu pistolul in mana. Se impuscase.
Pe telefonul lui era scris un mesaj catre iubita sa, care suna cam asa:

" Erai viata mea, inima mea, dragostea mea, Alina! Ti-am spus ca sunt in stare sa ma impusc pentru tine, draga mea. Uite ca am facut-o... Te iubesc din tot sufletul meu!"

Scz de emoticoane, nu e locul lor acolo da' daca au aparut nu am ce sa le fac.
Te pup si sper sa-ti fi placut!:*

| Cenusareasa09 a răspuns:

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si de toate, nu voia sa stea decat cu prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa vad lumea din jur, spunea ea...
- Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul.
- Nu ma voi casatori daca nu pot vedea, ii raspunse ea.
La ceva timp pentru fata a aparut o pereche de ochi donati... a putut vedea si cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca el este orb.
- Acum ca poti vedea vrei sa te casatoresti cu mine? ii propuse din nou baiatul plin de speranta.
- Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece... Inainte sa dispara sunetul pasilor ei baiatul i-a soptit " Sa ai grija de ochii mei te rog..."

| PerrieEdw a răspuns:

Https://www.facebook.com/......media/set/
E foarte frumoasa povestea. sper sa iti placaa :)

| Antraxxxu a răspuns:

Povestea mea implica doi baieti, dar acum inima mea bate numai pentru unu. S`a intamplat toamna anului trecut, o prietena de`a mea a vea un prieten de ceva timp, era asa de frumos, blondin si ochi de`un albastru divin,ma fascinat, am crezut ca`i doar un joc, am vrut s`o despart cu orice pret de Blondinu` meu, dupa multe incercari am reusit lui nu`i eram indiferenta, si m-a placut, am stat cu el putin timp, am vrut sa-i redeau libertatea fiind ca era rece cu mine, el cauta o fata serioasa si a gasit-o pe cea mai buna prietena a uneia dintr`e prietenele mele. A fost cu acea fata pentru ca si ea il placea, in momentele acelea ura ma domina,mii de ganduri ugicase ma urmareau peste tot, o uram din tot sufletul,o detestam, dar pe el nu,ii cautam scuze nu vroiam sa cred ca el e vinovatul, intr-o seara eu tot ma dadeam la el,pana ma condus acasa impreuna cu mai multi prieteni, ceilalti plecasera ramasesem numai noi, ne-am sarutat ne-am spus cuvinte dulci, totul a fost frumos, el avea faculateta si a trebuit sa plece in alt oras, timp de o saptamana n`am vorbit, apoi a doua saptamana m-a sunat totul era asa perfect, il adoram[sau asa credeam], in timp ce era cu mine mai era cu o fata de 5 luni, cand am aflat primele zile n`am dat importanta, dar tristetea se abatu asupra mea, ma inchideam in mine si sufletu`mi devenea din ce in ce mai slab, ramasesem fara pic de vlaga eram slaba si vulnerabila. Pana cand a aparut altul[cu initiala S], a fost o intmplare. Prietena mea cea mai buna venise cu prietenul ei si cu inca un baiat, cel de care m`am indragostit eu, ma uitam fix la el, nu credeam ca o sa mai simt asa ceva, dupa plecarea lui, prietenamea mi-a dat id`ul lui, si vorbeam mereu pe mess, eram asa entuziasmata, abia asteptam seara sa vorbim, pana cand stabilisem sa ne vedem, am fost de acord, weekend-ul ce a venit ne-am vazut, era o seara cam friguroasa si tremuram, el ma lua`se in brate simteam cum mi se linistete tremuratul sub mainile lui ce alunecau usor pe trupul meu, era o mangaiere neincetata, de atunci am ramas impreuna, am stat cu el 2 saptamani,[putin stiu, dar zile mai frumoase ca acelea n`am avut niciodata] pana intr-o seara cand l-am vazut pe fostul, ma minteam ca l-am uitat, cand l-am vazut S n`am mai existat pentru mine, asa ca am ajuns acasa si pe mess i-am spus ca vreau s`o terminam, dar el ma avertizat ca n`o sa ma aleg cu nici unul si asa a si fost, i-am pierdut pe amandoi, iar acum sufar dupa S, au trecut 6 luni de cand ne-am despartit si acum tanjesc dupa saruturile lui dupa managaierile, am ajuns sa ma distrug sa fumez, sa distrug totul in fata mea, sa nu mai tin cont de ce e bine si rau, am inceput sa urAsc mai mult decat credeam, am inceputt sa frang inimile celor dragi fara sa`mi pese, iar S nici nu`i mai pasa, nici nu-l intereseaza viata mea. Dar suferinta mea a inceput tot de la mine.