| AnonimulDinUmbra a întrebat:

Cam cat e posibil sa intarzie menstruatia dupa dezvirginare?
Se deregleaza dupa primul act sexual?
Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De obicei, PRIMA menstruaţie după deflorare ÎNTÂRZIE : în general, până la 7-10 zile, sau ( uneori ) chiar şi mai mult ( dar mai RAR ).

Întârzierea se datorează transformărilor hormonale prin care trece organismul după începerea vieţii sexuale.

Toate cele bune.

| AnonimulDinUmbra explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult de raspuns! O zi frumoasa.

| bursuc001 a răspuns (pentru AnonimulDinUmbra):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă şi ţie.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie modificata data după primul contact sexual.
Dar poate sa întârzie dacă ai rămas însărcinată!
Te-ai protejat?

| AnonimulDinUmbra explică (pentru anonim_4396):

Da. La o prietena i-a intarziat 2 saptamani dupa primul act sexual ..deci nu stiu ce sa zic.